Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 673 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 45  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Jan 31, 2012 4:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
svlada je napisao:
To i ja ne smem da probam. Ali čisto iz straha, a ne što me nešto sprečava ili boli. Remi, naplašila si me sa prekrštanjem nogu, pa sad, kad mahinalno krenem u tu operaciju, svi u kući skaču da me opomenu :)
Poz.


E, tu sam ja malčice privilegovana, u smislu nesvesnog izvođenja pokreta. Ne znam od kada pratiš temu, ali ja gotovo ceo život sam provela sa veoma ograničenom pokretljivošću koja me je s godinama sve više "stezala" tako da mi ta ograničenja (ne preko 90 stepeni, i neprekrštati noge) i ne padaju posebno teško. Ali, opet, moram da budem oprezna jer sada je problem u tome što mogu a ne smem. Zato i za čučanje znam da je izvodljivo a da se ne prekrši 90 stepeni (čučanje na prstima).
S druge strane, zbog prethodne istorije bolesti čeka me dug oporavak (iako, zvanično, oporavak traje samo maksimalno godinu dana od operacije), jer kod mene neke grupe mišića nisu nikada ništa radile (atrofirale), druge bile u nekakvom stalnom grču (pa sada odbijaju da se ispruže).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Jan 31, 2012 7:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 12:02 am
Postovi: 12
Procitala sam jutros u novinama o dzonsonovoj protezi nije me zacudilo jer sam pre jedno 2 sedmice to isto procitala i u hrvatskim novinama samo sto su vec imali pacijente koji su se zalili na probleme sa ugradjenim kukom. Oni su povukli kako kazu sve jos 2010 godine. Ja se nadam da ti svlado ne bi trebalo da imas problema s tim jer ako iko pazi sta ugradjuje to bi trebalo da bude Banjica, za ova manja mesta sam i ranije cula da su ugradjivali pre desetak godina razne proteze loseg kvaliteta. Remi koliko vidim i ti si skoro operisana po drugi put, gde si operisana i ko te operisao, kako si zadovoljna posle operacije? Ja sam dosla do knjige Ziveti sa vestackim kukom i mogu vam reci da sam jako zadovoljna ima dosta za nas sada operisane poznatih stvari i ima i nekih lepih saveta za dalje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Čet Feb 02, 2012 6:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
ja se nadam da vlado nece imati nikakvih problema .a kkao sto kaze remi to nauci se ziveti sa ogranicenjima,ja nisam operisana jos ,al imam bas velika ogranicenja,i kad spavam i kad sedim ,o stajanju da ne pricam ,kad je jedna noga kraca ,remi dal su tebi oba kuka istovremeno propala? nesto se ne secam dal si pisala o tome.slavice ti si isto operisana u banjici,vozis li biciklu? radis li?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Čet Feb 02, 2012 10:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 12:02 am
Postovi: 12
Sladjo, ja sam imala problema sa desnim kukom vec 20 godina jos tada su hteli da me operisu na Banjici pa sam otisla jos kod nekih lekara u jednu drugu ustanovu i oni su mi rekli da jesam za operaciju kako se vidi na snimak ali oni mi predlazu da sto vise odlozim jer sam bila dosta mlada s tim sto su mi predlozili da idem redovno u banju svake godine i ja sam to praktikovala svake godine i po 2 puta godisnje. Od pretprosle godine tj od decembra prikocio me kuk tako da nisam mogla da hodam bez stake i to sam isla skoro godinu dana do operacije i na taj nacin sam sacuvala drugi kuk on mi je super nikakvih problema nemam sa njim. Koristila sam i neke preparate koji su mi isto pomogli. Operisana sam u septembru i kao sto kazem super se osecam, ne vozim bicikl jer je zima, trenutno ne radim tako da se ne opeterecujem nesto posebno a po kuci radim sve sto treba. Nemoj da se plasis operacije, preporodices se vec prvog dana i neces verovati da bolovi uopste vise ne postoje. Ako te bilo sta interesuje jos u vezi operacije slobodo pitaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Feb 03, 2012 3:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
sladjana2702 je napisao:
ja se nadam da vlado nece imati nikakvih problema .a kkao sto kaze remi to nauci se ziveti sa ogranicenjima,ja nisam operisana jos ,al imam bas velika ogranicenja,i kad spavam i kad sedim ,o stajanju da ne pricam ,kad je jedna noga kraca ,remi dal su tebi oba kuka istovremeno propala? nesto se ne secam dal si pisala o tome.slavice ti si isto operisana u banjici,vozis li biciklu? radis li?


Otprilike su oba propala istovremeno: isti je uzrok - sekundarna koksartoza, posledica obostranog urođenog iščašenja kukova. isto tako, desna noga je bila kraća 3 cm. I sada je toliko kraća, ali ovoga puta bi trebalo da se izravna vremenom jer je razlika u položaju karlice (ovo je podatak od pre godinu dana kada su merili u banji), dok sve legne na svoje mesto.
Isto kao i Slavica, uslova (kliničkih) za operaciju imala sam još pre više od 20 godina ali se čekalo da napunim bar 30 godina života.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sub Feb 04, 2012 4:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Au, bre, sve mlade žene. Pa šta vaši muževi (momci) rade sa vama?
Poz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sub Feb 04, 2012 9:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
svlada je napisao:
Au, bre, sve mlade žene. Pa šta vaši muževi (momci) rade sa vama?
Poz.


A šta to beše? Ma, 2012. godina je ajde da malo pauziram a još na jugu grmi kad mu vreme nije. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Feb 05, 2012 11:16 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
svlada je napisao:
Au, bre, sve mlade žene. Pa šta vaši muževi (momci) rade sa vama?
Poz.

pa izgleda da su nas istrosili pre vremena... kako podnosite ovaj sneg?
ppozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Feb 05, 2012 7:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Citiraj:
ajde da malo pauziram


Pa nešto i nemam vremena da pauziram :( Godine će učiniti svoje, a evo, sutra je Đurđevdan pa vi vidite.

Citiraj:
kako podnosite ovaj sneg?


Pa mene je nešto strah da izlazim i nisam dva dana izašao iz kuće. Za sutra ne znam. Stalno mi je u glavi najgora varijanta.

Poz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Feb 05, 2012 9:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
sladjana2702 je napisao:
svlada je napisao:
Au, bre, sve mlade žene. Pa šta vaši muževi (momci) rade sa vama?
Poz.

pa izgleda da su nas istrosili pre vremena... kako podnosite ovaj sneg?
ppozz


Za sada super.


svlada je napisao:
Citiraj:
ajde da malo pauziram


Pa nešto i nemam vremena da pauziram :( Godine će učiniti svoje, a evo, sutra je Đurđevdan pa vi vidite.

Citiraj:
kako podnosite ovaj sneg?


Pa mene je nešto strah da izlazim i nisam dva dana izašao iz kuće. Za sutra ne znam. Stalno mi je u glavi najgora varijanta.

Poz.


Ej, Đurđevdan je tek u maju.

A kako ćeš na posao?
Sada i nije strašno jer je suvo pa nije tako ni klizavo a ima i dosta snega. Biće čupavo kad krene naizmenično otapanje i leđenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Feb 06, 2012 12:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
remi ima pravo bice bas gadno kad krene da ledi sve ono sto se otopi.e a i da vam kazem danas su me zvali iz bolnice ,zamislite pita on mene jel sam zainteresovana za operaciju,,( pa nisam nesto jako al me bolovi opominju non stop) i da ce se dogovoriti sa mojim dr ,al do maja cu biti operisana ,pa strasno .koji me je djavo zvao ako jois ne zna kad.meni se noge otsekle jer sam mislila (posto me vec zovu iz bolnice) da ce to biti za nedelju dve.ipak me strah iako sam toliko puta procitala sve sto su remi i vlada pisali..nesto me strah ne napusta ..:(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Feb 06, 2012 1:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
sladjana2702 je napisao:
remi ima pravo bice bas gadno kad krene da ledi sve ono sto se otopi.e a i da vam kazem danas su me zvali iz bolnice ,zamislite pita on mene jel sam zainteresovana za operaciju,,( pa nisam nesto jako al me bolovi opominju non stop) i da ce se dogovoriti sa mojim dr ,al do maja cu biti operisana ,pa strasno .koji me je djavo zvao ako jois ne zna kad.meni se noge otsekle jer sam mislila (posto me vec zovu iz bolnice) da ce to biti za nedelju dve.ipak me strah iako sam toliko puta procitala sve sto su remi i vlada pisali..nesto me strah ne napusta ..:(


Ponestalo im "žrtvi"? Šalim se. Ne znam kako je sa lokalnim bolnicama ali u suštini trebalo bi da dobiješ obaveštenje bar nekih 15-20 dana pre operacije (zakazanog datuma prijema), na Banjici je to mesec dana ranije kako bi uradila sve neophodne analize a za to će ti, u najboljem slučaju, trebati najmanje jedna cela radna nedelja: snimci, krv, ekg, pluća i još koješta ako imaš nekih drugih problema (vene, srce, krvni pritisak, šećer, štitna žlezda,....). Sve sem rtg snimka karlice (pazi - KARLICE, a ne samo jednog kuka) trebaćeti pre odlaska kod kardiologa (znači, on ti je poslednji pre pakovanja torbe) i ništa ne sme da bude starije od 15 dana.
P.S. Najgori je period od poziva do operacije.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Feb 06, 2012 8:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
remi je napisao:
Ej, Đurđevdan je tek u maju.

A kako ćeš na posao?
Sada i nije strašno jer je suvo pa nije tako ni klizavo a ima i dosta snega. Biće čupavo kad krene naizmenično otapanje i leđenje.


Očigledno da ne kapiraš kako vreme brzo prolazi. Sutra je Đurđevdan, prekosutra nova godina... Pa ti sad vidi.
Na posao ne idem dok se ovo ludilo od vremena ne sredi.
Suvo? Kako bre kad sneg non stop pada! Nije klizavo? Kod mene jeste, jer je sneg utaban i zaleđen. Doduše u kući je suvo i nije klizavo :D

Citiraj:
ipak me strah


Ma, opušteno, nema potrebe da strahuješ, veruj mi.

Poz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Feb 06, 2012 11:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 12:02 am
Postovi: 12
Sladjo, zaista nemas potrebe da se plasis jer neces nista osetiti. Ja sam sa osemehom otisla peske do sale i tamo sam se non stop salila sa anesteticarkom kad sam usla u operacionu salu bila sam svesna ali bez truncice straha, lokalnu anesteziju osecas kao kada vadis krv iz prsta nista ne boli odmah ti sve utrni i nista vise ne osecas, neces cuti nista jer oni ti daju nesto da te malo uspavaju kad prodje sve bices ko nova zaboravices sta su lekovi protiv bolova. Moras biti opustena i vedra, budi pozitivna jer ce ti to mnogo pomoci, bilo bi dobro ako pusis da smanjis pusenje i kafu jer i to utice koliko sam cula od jednog doktora na anesteziju i posle oporavak. Ti si mnogo mladja od mene koliko sam primetila i nemas potrebe da se plasis. Ja sam prezadovoljna samim tokom operacije i postoperativnim tokom proslo je ko tren. Od svega sto mi je najteze palo to je sto sam morala da lezim non stop na ledjima. Sve drugo je nista. Imala sam maksimalno poverenje u mog doktora.Gde ces ti da se operises ako nije tajna?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Feb 07, 2012 8:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
[quote="slavicar" Od svega sto mi je najteze palo to je sto sam morala da lezim non stop na ledjima. Sve drugo je nista. Imala sam maksimalno poverenje u mog doktora.Gde ces ti da se operises ako nije tajna?[/quote]



pa i to na ledjima me plasi jer imam problema sa ledjima .inace nije tajna pisala sam vec da mi iz backe topole pripadamo subotici,tako da tamo.pisala je remi o lokalnoj anesteziji,i ipak je ci\ula sve to zujanje i brujanje,a ja sam znatizeljna osoba pa sam na youtube lepo gledala operaciju kukamizgleda strasno,virtualnu je bilo bolje gledati.a plasi me i osoblje jer se zale kako ne gledaju pacijente ,nema ni da to doda neko nesto ,npr za vrsenje nuzde,a kamoli da pomognu da obuces carape il nesto.jako se nadam ako pokazem mali znak zahvalnosto da to nece tako biti.a hvala i tebi i vladi i remi na podrsci,hrabri me to da nece biti bolova bar u donjem delu,a ledja su drugo nesto.dr mi je rekao da cu imati velikih problema sa njima,a ja nisam htela ni da slusam o tome ,pa smo samo posle o kuku pricali.i vlado je rekao da nije imao strah pre operacije ,pa se nadam da necu ni ja ..puno vas pozdravljam :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 673 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 45  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: