Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: XELOX hemoterapija
PostPoslato: Uto Maj 31, 2011 11:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 7:33 pm
Postovi: 67
Zanima me da li neko ima iskustva sa XELOX hemoterapijom?Moj tata treba da pocne da prima 6.6 pa sam htjela da saznam nesto vise o toj terapiji.Koliko je jaka ,koje su nus pojave?Sta treba da izbjegava a sta da koristi?Ako neko bilo sta zna o ovoj terapiji molim ga da nadje malo vremena i da mi odgovori.Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: XELOX hemoterapija
PostPoslato: Sre Jun 01, 2011 2:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 5:59 pm
Postovi: 217
Baks, koja terapija je predhodila xelox-u?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: XELOX hemoterapija
PostPoslato: Sre Jun 01, 2011 11:59 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 27, 2008 12:00 pm
Postovi: 133
XELOX je :xeloda-5fu u tableti i oxaliplatin-XEL-oda OX-aliplatin.Xeloda je novija verzija 5fu koja je laksa za uzimanje(tableta),pacijent ne prima 5fu u bolusu,kao veliki špric koji se nosi u futroli oko struka i polako ispusta 5fu.Zena je nosila to 3 dana ,moze da se kupa itd..Oxaliplatin je derivat platine.Pretpostavljam da je kolon u pitanju.Mislim da je terpija "dobra".Ja sam citao kad je zena trebala da pocne da prima XELOX.Primala ja FOLFOX sto je isto samo se ova prima krace,ambulantno oxaliplatin,xelodu dobije kuci da pije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: XELOX hemoterapija
PostPoslato: Sre Jun 01, 2011 10:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 7:33 pm
Postovi: 67
Protta htjela sam samo da napomenem da su meni rekli da ce tata primati terapiju u vidu infuzije.Primat ce je 1.5 sat i ide kuci.Tako mi je sestra na onkologiji rekla kad sam isla da dobijem termin.A jeste kolon u pitanju operisao je prije 3.5 godine i sad mu je metastazirao na pluca ali je i to operisao 6.5.A prije onkoloskog konzilijuma onkolog ga je pregledao i predlozio FOLFOX i XELOX.Kad je konzilijum zavrsen pozvali su nas i rekli da ce primati samo XELOX.Kako je vasa zena podnosila terapiju?I koliko joj je pomogla?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: XELOX hemoterapija
PostPoslato: Sre Jun 01, 2011 10:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 7:33 pm
Postovi: 67
Sandrao tata nije nista primao prije XELOX-sa.Poslije operacije na debelom crijevu ja sam razgovarala sa hirurgom i on mi je rekao da nema potrebe da prima bilo kakvu terapiju zato sto se tumor nije prosirio.Prilikom operacije u izvadjenim linfnim zlijezdama nije bilo celija tumora a tumor markeri su bili u redu.Stalno je isao na redovne kontrole i uvijek je bilo sve u redu.U decembru je poceo iskasljavati krv.Odmah je otisao doktoru radio rendgen i ponovo markere i sve je bilo u redu.Tek u martu na ct-eu je otkriven tumor na plucima koji je operisan 6 maja.Kad je uradjena patohistologija utvrdjeno je da je tumor istog sastava kao sto je bio i na crijevu(adenokarcinom) onda su nam rekli da se radi o metastazi.Da je vjerovatno metastazirao prije operacije na crijevima ali da se nije vidio ni na ct-eu a ni na randgenu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: XELOX hemoterapija
PostPoslato: Sre Jun 01, 2011 10:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 7:33 pm
Postovi: 67
Sandrao tata nije nista primao prije XELOX-sa.Poslije operacije na debelom crijevu ja sam razgovarala sa hirurgom i on mi je rekao da nema potrebe da prima bilo kakvu terapiju zato sto se tumor nije prosirio.Prilikom operacije u izvadjenim linfnim zlijezdama nije bilo celija tumora a tumor markeri su bili u redu.Stalno je isao na redovne kontrole i uvijek je bilo sve u redu.U decembru je poceo iskasljavati krv.Odmah je otisao doktoru radio rendgen i ponovo markere i sve je bilo u redu.Tek u martu na ct-eu je otkriven tumor na plucima koji je operisan 6 maja.Kad je uradjena patohistologija utvrdjeno je da je tumor istog sastava kao sto je bio i na crijevu(adenokarcinom) onda su nam rekli da se radi o metastazi.Da je vjerovatno metastazirao prije operacije na crijevima ali da se nije vidio ni na ct-eu a ni na randgenu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: XELOX hemoterapija
PostPoslato: Čet Jun 02, 2011 12:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 5:59 pm
Postovi: 217
Baks, citala sam i cula retko pozitivna misljenja kad je xelox u pitanju. Ima nezeljenih efekata, svi skrecu paznju na mucninu, dijareju, stopala i ruke, i kod starijih ljudi neuropatiju, ali kazu da je bilo podnosljivo i da je vredelo. Eto nadam se da ti je koristilo.
Navijam za tebe i tvog tatu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: XELOX hemoterapija
PostPoslato: Čet Jun 02, 2011 7:34 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 27, 2008 12:00 pm
Postovi: 133
Mojoj zeni je to trebala da bude 5 terapija.Primala je FOLFOX,Tomudex(totalni promasaj),Irinotecan+erbitux,erbitux(sam),xeloda.Xelodu nije dobro podnela ali je vec bila u terminalnom stadijumu.
Pošto je to prva terapija mislim da ce mu pomoci,koliko videcete.
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: XELOX hemoterapija
PostPoslato: Čet Jun 02, 2011 10:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 7:33 pm
Postovi: 67
Protta i Sandrao puno vam hvala na ovim informacijam puno mi znace.Ja se jako bojim.Kad se covjek susretne sa necim potpuno nepoznatim onda je strah jos veci.Meni je jedino preostalo da dobijem sto vise informacija da znam kako se ponasati i sta ocekivati.I da mu ojacam imunitet sto je vise moguce.Trenutno pije ekomer tablete ,maticnu mlijec ,propolis,polen i med.Svaki dan pije sok od mrkve ,jabuke, cvekle , limuna i jede psenicne klice.Trudimo se da jede sto vise voca i povrca.Nadam se da ovo sve smije koristiti i kad bude primao hemo terapiju.Sandrao puno tvojih postova sam procitala i vidim da vjerujes u escozul da pomaze kod tumora.Prvo sto sam procitala kad sam usla na ovaj forum je bilo bas o escozulu i bas sam se zainteresovala.I moje je misljenje da on pomaze samo se bojim da nabavljam taj lijek u Albaniji ili preko nekih drugi ljudi a da ja ili neko od mojih ne ode na Kubu.Jer sam citala da je velika potraznja za njim i da se ne prodaje kako bi trebao nego da se razblazuje.A kad se razblazi onda to nije vise to.Protta hvala vam na nesebicnoj podrsci jako mi je zao zbog vase zene.Hvala vam u ime svih nas koji dolazimo na ovaj forum, sto nas tjesite i sto dijelite sa nama informacije koje nam pomazu da produzimo zivot svojim voljenim, bez obzira sto ste vi izgubili svoju voljenu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: XELOX hemoterapija
PostPoslato: Pon Jun 06, 2011 7:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 7:33 pm
Postovi: 67
Prota,bili ste u pravu tata je danas bio na hemoterapiji .Dobio je derivate platine u infuziji a tablete da pije kod kuce na 12 sati po 4 tablete.Nadam se da ce dobro podnositi.Da li imate jos nekakav savjet za njega?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: XELOX hemoterapija
PostPoslato: Pon Jun 06, 2011 7:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 27, 2008 12:00 pm
Postovi: 133
Dok pije xelodu izbegavati folnu kiselinu u velikim kolicinama.Proucavajte etikete:kukuruzni flakes,zitarice.Ona zadrzava xelodu duze u organizmu i pacijent moze imati problema.Nemojte je panicno izbegavati samo imajte kontrolu.Sto se tice oxalipl. videcete i sami,smetace najvise hladne stvari(tecnost,hrana),imace neuropatiju,najverovatnije,to je cudan osecaj u prstima,kao trnci.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: XELOX hemoterapija
PostPoslato: Pet Jun 17, 2011 8:03 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 08, 2009 10:43 am
Postovi: 63
Moj tata je primao Xelodu nakon operacija karcinoma debelog creva i to 6 meseci po protokolu. Nakon 3 meseca javili su mi se simptomi saka - stopalo, tj. crvenilo i bol na tabanima i dlanovima. U tom slucaju se obavezno traba javiti lekaru koji ce najverovatnije savetovati smanjenje doze.
Kasnije je primao palijativnu polihemioterapiju po protokolu FOLFOX koja je jako teska terapija, relativno je dobro podnosio, ugl. se daju lekovi protiv mucnine kod hemoterapije i nesto za smirenje. Svaki organizam individualno reaguje na terapiju, ali ukoliko nesto krene nepredvidjeno, nemojte cekati, vec se odmah javite lekaru.
Svako dobro!

_________________
Svako dobro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: XELOX hemoterapija
PostPoslato: Pet Jun 17, 2011 5:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 7:33 pm
Postovi: 67
Anaivana hvala na savjetu.Kako je tvoj tata sad?Je li mu terapija pomogla?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: XELOX hemoterapija
PostPoslato: Pet Jun 17, 2011 9:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 08, 2009 10:43 am
Postovi: 63
Mom tati je dijagnostikovan karcinom debelog creva kad je bio III stepena, sto je prilicno kasno za lecenje. Nakon godinu i po dana od operacije otkrivene su metastaze na jetri, tankom crevu i zelucu, sto nije dobro, sve do tada je bilo podnosljivo... Nema smisla da Vas lazem... Folfox terapiju je primao palijativno, sto znaci ne u smislu izlecenja, vec produzetka zivota. Borio se do samog kraja, izdrzao je sve terapije i jako verovao svojoj doktorki... Bolest ga je savladala 2 godine i 2 meseca nakon operacije... To je njegova tuzna prica i borba sa ovom bolescu, ima i drugih, mnogo uspesnije lecenih, jer sve zavisi u kom stadijumu je otkrivena bolest, a vrsta terapije ne znaci da svi imaju isti stadijum, npr. folfox je tad primala jedna gospodja pre operacije metastaze na jetri i uspesno operisana i danas jos uvek ziva i u dobrom stanju. Nemojte da Vas ovo demoralise, jer svaki bolesnik je zasebna prica. Odgovarala sam na Vas post iz razloga da Vam pojasnim po mom saznanju sta bi moglo da se desi ako se koristi ta i slicne terapije, jer su i meni mnogo pomogli ljudi sa foruma kad sam imala nedoumice oko svega toga, a narocito korisnica sa nickom smalijana, vise je ne vidjam, a volela bih da joj se bar javim na neki nacin.
Zelim Vam svako dobro, jaku volju i veru u izlecenje i mnogo snage da izdrzite sve sto Vas ceka, jer dodju momenti, ali i prodju, na srecu, kada Vam se ucini da dalje ne mozete, ali, opet srecom, to je prolazno....
Drzim Vam palceve i dajte sve od sebe za izlecenje!

_________________
Svako dobro!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 96 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: