Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 233 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Pet Maj 20, 2011 1:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 5:17 pm
Postovi: 64
moje saucesce Vama i Vasoj porodici...

ne smem ni da zamislim kako se osecate, ALI moramo napraviti razliku izmedju NEstrucnosti lekara, prevelikog nezauzimanja i same MEDICINE.... koja moze da izleci u vecini slucajeva


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Pet Maj 20, 2011 8:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 18, 2011 1:03 pm
Postovi: 12
Donekle se slazem sa vama, ali kad uzmes u obzir da je troje ljudi umrlo za par dana na istom odeljenju gde i moja mama, demantuje to da medicina pomaze.
Mozda ja nisam u pravu, ali je tako sto se tice moje mame pa zato bih tesko mogla da promenim misljenje o zvanicnoj medicini, koja u ova cetiri slucaja nije dala rezultat.
Volela bih da oni budu poslednji koji su umrli od te bolesti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Pet Maj 20, 2011 9:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 5:17 pm
Postovi: 64
neka nam je svima Bog u pomoci i neka nam svima da mnogo zdravlja.... zdrav covek ima hiljadu zelja,a bolestan samo jednu DA OZDRAVI...

svima sve najlepse,mnogo snage i pozitivne energije !!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Pet Maj 20, 2011 9:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
na zalost rak pluca ima losu prognozu...ukoliko se ne moze operisati....mada cak ni tada nije sve receno.
postoji razlika koja je vrsta raka u pitanju...u zavisnosti od toga je i lecenje izvesnije.
Pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Sub Maj 21, 2011 1:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 12, 2011 10:51 pm
Postovi: 12
Ja bih tu sestru oterao u tri lepe da mi kaze tako za majku,ako je ne bi i isamarao,t.j bilo koga da mi kaze tako nesto.Takve sestre su olos i dno dna,da Bog da njima sve u kuci dobilo rak pa da vide sta je i kako je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Sub Maj 21, 2011 4:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
dule79 je napisao:
Ja bih tu sestru oterao u tri lepe da mi kaze tako za majku,ako je ne bi i isamarao,t.j bilo koga da mi kaze tako nesto.Takve sestre su olos i dno dna,da Bog da njima sve u kuci dobilo rak pa da vide sta je i kako je.


ok je to sto kazete da ih treba otpustiti,ali zasto kleti? ako verujete u Boga, onda znate da se sve vraca, da sve to moze jos gore da vam se vrati...zato nemojte tako reagovati,nije prikladno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Pon Maj 23, 2011 8:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 18, 2011 1:03 pm
Postovi: 12
Znam da bi joj svako rekao ono sto ta sestra zasluzuje da joj se kaze, ali ja jednostavno nisam imala hrabrosti za tako nesto, jer sam se bojala da necu napraviti goru situaciju.
Na kraju kada se sve to ruzno desilo nisam razmisljala o tome, jer mi je jedino bilo vazno kako cu je najbolje ispratiti do njene vecne kuce.
Mozete zamisliti kako se osecam, i da mi vec nedostaje.
Vise se kajem sto nisam nesto drugo preduzela sto se njenog lecenja tice, nego sto je nisam ispsovala.
Kajem se sto nisam pokusala alternativno, pa makar i ne uspelo, samo da mi je cista savest.
Ovako cu celog zivota nositi to u sebi, a to je mnogo tesko.
Cak je i mama to u jednom momentu htela, ali sam je ja odvratila, pa mi je zato jos teze.
Sta cu, moram se boriti i ako znam da je mnogo tesko.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Pon Maj 23, 2011 9:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 12, 2011 10:51 pm
Postovi: 12
Primi moje iskreno saucesce,znam kako se osecas,jako je tesko.Ja sam izgubio oca a sada mi je i majka bolesna.Nije htela na hemo terapiju,pa zato pokusavamo alternativom,jer nema sta da se izgubi,a zahvaljujuci dobrim osobama ovde,uspeo sam da nadjem lek Escozul.Nadam se da ce mi majka od njega biti bolje.Pozdrav i budi jaka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Čet Maj 26, 2011 12:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 18, 2011 1:03 pm
Postovi: 12
Hvala dule 79 na saucescu i savetu da budem jaka. Pokusavam biti jaka ali mi jako tesko ide, jer iz dana u dan mi je sve teze i sve mi vise nedostaje.
Vidim da i ti imas problem sa ocem i da sve pokusavas nebili mu pomogo, pa cak i alternativu, zbog koje mi je posebno zao, jer nisam poslusala mamu.
Idi do kraja i nepredaj se, nadam se da ces uspeti bar ti ako ja nisam.
PUNO SRECE.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Uto Jun 07, 2011 3:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 05, 2011 3:58 pm
Postovi: 1
Molim za savet.
Majoj mami je u martu prosle god, dijagnostikovan karcinom na desnom plucnom krilu, i evo posle 11 hemo ter, se prosirio na oba i metastazirao i na pankreas. Posto vidim da je vrag odneo salu i da joj je sve gore, obracam se za pomoc.
Da li postoji nacin za makar produzetak zivota moje majke i dali bi mozda neka vrsta alternative mogla pomoci. Napominjem da do sada nista sem sto je zvanicna medicina predlagala nismo drugo koristili. Kakve su sanse. HVALA SVIM DOBRIM LJUDIMA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Uto Jun 07, 2011 6:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Postovani Imalisanse,

ima sanse, svakako. Za pocetak, hemoterapija, generalno, uglavnom ne daje rezultat ili je njena dalja primena apsolutan luksuz u slucaju Vase majke. Sve sto je mogla da uradi, uradila je, a uradila je to da je podigla toksicnost organizma Vase mame do mere da je njen imuni sistem opao do tacke kada su se metastaze pojavile. Dalje trovanje organizma je bespredmetno. Hemoterapija ne deluje na karcinom pluca ni u najblazem stadijumu, kao ni u slucaju pankreasa, a kada se bolest prosiri, svaka nada u izlecenje tim ,,tretmanom'' je ugasena. Slucaj Vaseg roditelja nije ni prvi, a nikako poslednji, koji pokazuje svu parodoksalnost lecenja citostaticima. U pocetku, tumor markeri padaju i deluje kao da terapija deluje. A onda, nagla ekspanzija tumora upravo kao posledica njene toksicnosti zbog cega se u pocetku tumor smanjio. Kancer je primitivna, ali vrlo inteligentna bolest. Mutirane celije nadju odgovor na citostatike i nastavljaju nesmetano da se razmnozavaju. Sa zdravim celijama, to nije slucaj. One se unistavaju u kontinuitetu.

Preporucujem od srca metode koje je oblikovala dr Lorin Dej, doktor medicine iz San Franciska. Pre 19 godina, ona se tesko razbolela dobivsi karcinom dojke. On je brzo metastazirao na limfne cvorove. Njen karcinom bio je cetvrtog (od pet postojecih) stepena. Uspela je da se izleci koristeci metode koje sam opisao u ovoj temi:
onkologija/alternativna-medicina-t18993.html

Pazljivo procitajte. NEMOJTE potcenjivati nijedan korak! Otidite u prirodu! Na svez vazduh. Neka Vasa majka malo vezba, ako moze. Neka izadje na sunce. Neka SPAVA u pravo vreme, veoma je to bitan korak. Neka vec u 21h bude u dubokom snu. Ceo plan je gotovo besplatan, a ima ogromne sanse za izlecenje. Totalno prirodni metod, bitan kako za prevenciju, tako i za lecenje.

Zelim Vama i Vasoj majci pamet, strpljenje i ozdravljenje. Pratite ove korake. Ako budete zeleli da mi se obratite iz bilo kog razloga, budite slobodni da to i ucinite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Sub Jun 11, 2011 5:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 18, 2011 1:03 pm
Postovi: 12
Pozdrav svima koji citaju ovaj forum u nadi da nadju lek od ove grozne bolesti.
Pre par dana je bila neka emisija na TV, gde su gosti bili ministar STANKOVIC,direktor klinickog centra BAJC i jos dva lekara.
Tema je bila zdravstvo i uspesnost lecenja pojedinih bolesti ukljucujuci i obolele od KANCERA.
Tom prilikom su izneli podatak da je u srbiji u prosloj god, od MALIGNIH bolesti umrlo 33000 ljudi. SRAMOTA. Ovo je zvanican podatak.
Zasto vec jednom ne priznaju da nisu u stanju da izlece od ove bolesti, vec zgrcu ogroman novac na teret nas gradjana. Lakse bi bilo da nam to javno kazu pa da se okrenemo svemu sto cujemo mozda bi nam bolje bilo, usta i verujem da bi.
Ovo se odnosi na KANCER jer je to i bila tema emisije. Moj savet je, svi u prirodu pa kako nam bude, jer je ovaj podatak bruka za zdravsvo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Ned Jun 12, 2011 10:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 05, 2008 11:09 pm
Postovi: 58
TuznaCerka je napisao:
Pozdrav svima koji citaju ovaj forum u nadi da nadju lek od ove grozne bolesti.
Pre par dana je bila neka emisija na TV, gde su gosti bili ministar STANKOVIC,direktor klinickog centra BAJC i jos dva lekara.
Tema je bila zdravstvo i uspesnost lecenja pojedinih bolesti ukljucujuci i obolele od KANCERA.
Tom prilikom su izneli podatak da je u srbiji u prosloj god, od MALIGNIH bolesti umrlo 33000 ljudi. SRAMOTA. Ovo je zvanican podatak.
Zasto vec jednom ne priznaju da nisu u stanju da izlece od ove bolesti, vec zgrcu ogroman novac na teret nas gradjana. Lakse bi bilo da nam to javno kazu pa da se okrenemo svemu sto cujemo mozda bi nam bolje bilo, usta i verujem da bi.
Ovo se odnosi na KANCER jer je to i bila tema emisije. Moj savet je, svi u prirodu pa kako nam bude, jer je ovaj podatak bruka za zdravsvo.



Tema emisije nije bila kancer nego stanje zdravstva u danasnjoj Srbiji uopsteno. Smesna je emisiija ispala zaista. Eto sta se dogadja kada neki ne kvalitetan novinar po pitanju ove oblasti radi takvu neku emisuju. A gosti nemam reci sve je to neozbiljno jedino Stankovic malo nesto iskace ali on sam tesko da ce moci bilo sta uraditi znacajnije.
A toliki broj umrlih od kancera me zaista ne cudi ako zapazimo nas kao nacija kakvi smo: ako se pogleda broj pusaca u Sbiji onda nije cudno zasto toliko ljudi umire od raka pluca, alkoholicara karcinomi gita itd znamo svi tu pricu...Moj pokojni ujak je oboleo od karcinoma debelog creva, stric od pluca a i jedan i drugi su bili u grupi pacijenata sa faktorom rizika-alkoholicar, stravstveni pusac.. Trebalo bi raditi na prevenciji.Ljudi povecavaju akcize na gorivo umesto na duvan i alkohol i posle se pitamo zasto.
I nije samo da lekari su Sbiji nisu u stanju da izlece ovu bolest nego je tako i u svetu..eventualno se dobije koja godina kod njih vise i to je to, nazalost.
A ostalo da je lose, lose je. Ali je lepo Stankovic uporedio ulaganja okolnih zemalja u zadravstvo (Hrvatska, Evropske zemlje) to dosta toga govori zasto je tako kako je...
a u Svetu se radi dosta toga po pitanju genske terapije i angiogeneze nadajmo se da ce u skorije vreme postici znacajnije rezultate. Do tada jedino mozemo da se molimo da nas ovaka opaka bolest mimoidje i saosecamo sa ljudima oboleli od iste.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Pon Jun 13, 2011 7:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
darkooni je napisao:
TuznaCerka je napisao:
Pozdrav svima koji citaju ovaj forum u nadi da nadju lek od ove grozne bolesti.
Pre par dana je bila neka emisija na TV, gde su gosti bili ministar STANKOVIC,direktor klinickog centra BAJC i jos dva lekara.
Tema je bila zdravstvo i uspesnost lecenja pojedinih bolesti ukljucujuci i obolele od KANCERA.
Tom prilikom su izneli podatak da je u srbiji u prosloj god, od MALIGNIH bolesti umrlo 33000 ljudi. SRAMOTA. Ovo je zvanican podatak.
Zasto vec jednom ne priznaju da nisu u stanju da izlece od ove bolesti, vec zgrcu ogroman novac na teret nas gradjana. Lakse bi bilo da nam to javno kazu pa da se okrenemo svemu sto cujemo mozda bi nam bolje bilo, usta i verujem da bi.
Ovo se odnosi na KANCER jer je to i bila tema emisije. Moj savet je, svi u prirodu pa kako nam bude, jer je ovaj podatak bruka za zdravsvo.



Tema emisije nije bila kancer nego stanje zdravstva u danasnjoj Srbiji uopsteno. Smesna je emisiija ispala zaista. Eto sta se dogadja kada neki ne kvalitetan novinar po pitanju ove oblasti radi takvu neku emisuju. A gosti nemam reci sve je to neozbiljno jedino Stankovic malo nesto iskace ali on sam tesko da ce moci bilo sta uraditi znacajnije.
A toliki broj umrlih od kancera me zaista ne cudi ako zapazimo nas kao nacija kakvi smo: ako se pogleda broj pusaca u Sbiji onda nije cudno zasto toliko ljudi umire od raka pluca, alkoholicara karcinomi gita itd znamo svi tu pricu...Moj pokojni ujak je oboleo od karcinoma debelog creva, stric od pluca a i jedan i drugi su bili u grupi pacijenata sa faktorom rizika-alkoholicar, stravstveni pusac.. Trebalo bi raditi na prevenciji.Ljudi povecavaju akcize na gorivo umesto na duvan i alkohol i posle se pitamo zasto.
I nije samo da lekari su Sbiji nisu u stanju da izlece ovu bolest nego je tako i u svetu..eventualno se dobije koja godina kod njih vise i to je to, nazalost.
A ostalo da je lose, lose je. Ali je lepo Stankovic uporedio ulaganja okolnih zemalja u zadravstvo (Hrvatska, Evropske zemlje) to dosta toga govori zasto je tako kako je...
a u Svetu se radi dosta toga po pitanju genske terapije i angiogeneze nadajmo se da ce u skorije vreme postici znacajnije rezultate. Do tada jedino mozemo da se molimo da nas ovaka opaka bolest mimoidje i saosecamo sa ljudima oboleli od iste.


Ovo je mozda prava konstatacija, tj. skrenuta je paznja na kljucno pitanje, a to je prevencija. NE prevencija u smislu teme koju sam otvorio (seci dojku zenama ako imaju ,,sumnjiv gen'' ili daj citostatike iako su ljudi zdravi), vec kroz vodjenje zdravog zivota. Prema podacima Ministarstva zdravlja, skoro 2/3 stanovnistva Srbije izlozeno je duvanskom dimu (http://www.minzdravlja.info/downloads/2 ... vinare.pdf), a pusi trecina populacije, vise muskih nego zenskih (http://www.srbijanet.rs/zdravlje/vesti/ ... ljudi.html). Mi vidimo klince koji se opijaju daleko pre godine punoletstva, a puse od osnovne skole. Definitivno ne postoji zdravstvena svest. Prema podacima iz knjige Alena Kara ,,Lako je prekinuti sa pusenjem'', u Srbiji pusi cak 4,4 miliona ljudi (http://www.allencarrserbia.com/serbia_sr.php).

Ljudi cesto ne cine AMA BAS NISTA da zastite svoje zdravlje. Zastrasujuca istina je da ljudi sebi odmazu i dovode u rizicne situacije. I sto je najgore: ne mare za to (sve dok ne obole).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Pon Jun 13, 2011 9:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
a kako voditi zdrav zivot u srbiji? ko ima para za takav zivot? nemojte samo da kazete: pa lepo, trave, zelenis...to je sve samo ne zdravo, i ja stojim iza toga da ne postoji zdrav zivot, samo onaj zagadjen i manje zagadjen...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 233 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 98 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: