Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: magnetna rezonansa
PostPoslato: Sub Mar 05, 2011 5:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 05, 2011 5:29 pm
Postovi: 12
veliki pozdrav za sve ljude dobre volje koi se ne stedeci medjusobno pomazu i savetuju !!! nedavno sam bio na magnetnoj rezonansi u kamenici pa sam dobijo rezultate sa CD.koi na zalost ne mogu da otvorim ni ja a ni dr.kod koga sam isao . pa vam se obracam da mi neko pomogne kako i ina koi nscin se moze otvoriti taj CD.zasto su ti formati ne svakidasnji i dali ima program za citanje snimaka magnetne rezonanse ? mada bi trebao CD cim se pokrene da ga otvori i da mogu da se snimci pregledaju ali na zalost nemoze ...u cemu je problem ?? hvala unapred !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna rezonansa
PostPoslato: Ned Mar 06, 2011 2:49 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
naravno,potrebni su odredjeni programi...ovi programi su potpuno besplatni i jednostavni za upotrebu,jedan takav je ovaj:
Kod:
http://www.radiantviewer.com/
dovoljno je skinuti ga,instalirati(vrlo je jednostavno),program je mali i besplatan a omogucava gledanje dicom fajlova(uglavnom su takvi sa magneta,skenera,pet-ct a...)...imam i jedan malo veci,komplikovaniji ali i ovaj radi posao... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna rezonansa
PostPoslato: Pon Mar 07, 2011 6:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 05, 2011 5:29 pm
Postovi: 12
slavko prijatelju ..hvala ti puno za ovaj programcic ...uspeo sam das skinem i instaliram medjutim ako te ne mrzi i ako imas volje da mi posaljes link od tog drugog programa ... :) :) hvala jos jednom !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna rezonansa
PostPoslato: Pon Mar 07, 2011 11:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
evo i ovaj drugi:
Kod:
http://www.onis-viewer.com/product_detail.php?id=19
dobar je program jako,moze da se uradi cak i 3d rekonstrukcija,jeste malo neobicno i ne vidi se najbolje ali ja to koristim iz radoznalosti najvise... :) odradice posao, besplatan je a ima i onih koji se kupuju,prave profesionalne verzije ali one su preskupe i nisu za nas...skinite ovo i gledajte... :) nema na cemu, ako mogu pomoci samo pitajte... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna rezonansa
PostPoslato: Uto Mar 08, 2011 12:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 05, 2011 5:29 pm
Postovi: 12
pozdrav Slavko prijatelju ...hvala ti veliko !!! evo probacu i ovaj da instaliram pa sta mi bog da ,,,,u sustini rekli su muida su rezltatiok. mada postoi neki stari oziljak dali je ugrusak ili nesto drugo to ce mi videti neurolog kad odem kod njega ...!!! hvala slavko !!! :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna rezonansa
PostPoslato: Uto Mar 08, 2011 8:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
nema na cemu druze zexoni... :D :D :D a kakvo snimanje je bilo,cega?za neurologa to jeste bitno ali ne znam da li oni znaju da citaju te snimke...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna rezonansa
PostPoslato: Sre Mar 09, 2011 3:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 05, 2011 5:29 pm
Postovi: 12
cao slavko !!! pa glavu sam snimao ...naravno da je vazno jer se na snimkuvidi jel...ako bilo sta ima sto nevalja . medjutim ja sam skinuoi onaj drugiprogram ali nece koci i samojednu po jednu sliku moras ucitavati a na onom prvom ucita folder ceo pa ti biras sliku i na prvom je u 3D mozes da okreces sliku kako hoces a ovaj drugi ne samo kako jeste tako i gledas ...
medjutim juce sam opet zvao dda moi posalju novi CD jer postoi mogucnost da je ovaj ostecen a tako i izgleda pa cu videti kad dobijem nivi cd. ...oni mi rekose da treba i bez programa da cita svaki komp tj..da na cd.ima autorun ...i neki program koi ce pokrenuti snimke i slike da se poglerdaju ................videcemo kad dobijem cd.kAKO CE DA BUDE ....SLAVKO CARE HVALA JOS JEDNOM !!! :wink: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna rezonansa
PostPoslato: Sre Mar 09, 2011 6:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
e ovako ja ne mogu da vidim nista u 3d varijanti(RadiAnt) ali mogu u onom drugom programu i to sasvim solidno...ne mozes da ucitas vise jer ima jedan problem,evo slike koja ce ti objasniti:
dakle ides na tu drugu opciju,odaberes onda folder,ako je to cd i kliknes samo na add i to je to...evo u slikama sve,pa ti vidi onda... :) onis ima vise mogucnosti ali je komplikovaniji,radiant je manji i jednostavniji ali ima manje mogucnosti i to je to...moguce je da slabije ide jer za 3d pregled je potreban dosta jak racunar... :)
Kod:
http://www.dodaj.rs/f/X/tl/4ijgw0hd/onis-slika.png

Kod:
http://www.dodaj.rs/f/1W/MV/1quDl890/onis-slika.png

Kod:
http://www.dodaj.rs/f/34/o3/3GV7RGX7/onis-slika23243.png


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: