Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Dugo refraktorno vreme izmedju ejakulacije
PostPoslato: Pon Jan 17, 2011 10:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 17, 2011 9:50 pm
Postovi: 1
E.....ovako. Ne znam kome da se obratim vezano za ovaj "mali problem", pa rekoh da pitam Vas.

Imam redovne odnose sa zenom vec 5 godina i seksualni zivot nam je vrlo bogat. Uzivamo oboje svaki put, gledamo da konstantno unosimo novine, jednostavno seks nam je super u nedostatku bolje reci. Sad se pitate u cemu li je problem.
E, pa vidite, ja kad ejakuliram nemam zelju za seksom bar narednih 8 sati. Mislim, nije do starosti, imam 27 godina, i od malena (14 godina) imam "problem" da moram da sacekam da mi se zelja vrati posle nekog vremena (tipa nekoliko sati). E sad, znam moje dobre poznanike i prijatelje mojih godina kojima se zelja vrati samo nakon 15 minuta do pola sata najvise nakon odnosa, ili pojedini mogu odmah da nastave opet sa odnosom. Citao sam o tom refraktornom vremenu izmedju ejakulacija i saznao sam da je mladim ljudima potrebno upravo od 15 do 30 minuta da bi im se vratila zelja. A za one mladje od 18 zelja ne prestaje. A meni je stalno isto bez obzira na godine.

Moje pitanja glase:
-Sta da radim povodom toga?
-Kako da skratim refraktorno vreme (vezbe ili ?)
-Ili mozda treba kod lekara da idem?

Unapred hvala!
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugo refraktorno vreme izmedju ejakulacije
PostPoslato: Pon Jan 17, 2011 10:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Koliko znam refraktno vreme izmedju dve erekcije moze trajati od par minuta do cak par DANA!

Ne treba se slepo voditi statistichkim podatcima kada ste vec tako tachno primetili posle kog perioda vam se vraca zelja za seksualnim odnosom. U pravu ste da je to kod adolescenata mnogo krace vreme, zbog 'haosa' u organizmu zbog hormona, uskladjivanja hormona, samokontrole, nedostatka seksualnog partnera u tom periodu i redovnih seksualnih odnosa itd. ali sa godinama i sa normalizacijom sto hormonskih statusa shto zivotnih situacija dolazi i do drugachije raspodele i proizvodnje hormona i supstanci koje deluju direktno na postizanje erekcije (oksitocin, prolaktin, endofrini, dopamin, nikotin, neka druga oboljenja, toksini, lekovi pa naravno i psiholoshki razlozi, zelja za seksom, motivacija, stres...) Isto tako redovna ejakulacija ce uticati na ovo vreme, redovni seksualni odnosi, opustenost, i sama chinjenica da vam je osoba sa kojom imate odnose dostupna uvek. Da li ste bili na duze vreme odvojeni od svoje supruge nekada? Par dana ili nedelja, meseci? Kakva je situacija onda?

Ono sto je bitno je da nemate poremecaje seksualne funkcije i da vas organizam postize erekciju kada je za nju spreman.

Kao i sve sto se tiche ljudskog organizma tako je i sa polnim organima, sve je individualno i jednostavno prihvatite da vas organizam tako radi.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugo refraktorno vreme izmedju ejakulacije
PostPoslato: Sre Jan 19, 2011 1:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 20, 2010 2:44 am
Postovi: 6
samo jedno pitanje ako nije prob... Da li na to utice masturbacija?? Da li ce muskarac moci vise puta, ako ne masturbira u pauzi od 2-3 dana?? Ili da li to bas pomaze da bi covek bio u mogucnosti nekoliko puta??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugo refraktorno vreme izmedju ejakulacije
PostPoslato: Sre Jan 19, 2011 6:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Naravno!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugo refraktorno vreme izmedju ejakulacije
PostPoslato: Čet Jan 20, 2011 2:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 20, 2010 2:44 am
Postovi: 6
Ja se izvinjavam, ali nisam bas najbolje razumeo, sta naravno?? :D jel' bi mogli to malo bolje da mi pojasnite :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugo refraktorno vreme izmedju ejakulacije
PostPoslato: Ned Jan 23, 2011 2:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2007 1:14 pm
Postovi: 17
Lokacija: Novi Sad
Ja imam 30 god i isti problem kao i ti. Seks jednom u toku noći (ili dana) koji bude eksplozivan i to je to. Jednostavno se izgubi želja. Ne masturbiram redovno, desi se ponekad ali to je retko. Prihvatio sam da mi je takav organizam. Ovaj problem sam imao oduvek, nevezano za godine. Izgleda da smo takvi. Na drugoj strani, jedan moj drugar napravi pauzu od 10 min i može ponovo... i tako koliko god želi puta. A recimo, tokom dana ako nema seks on nekoliko puta masturbira. Dakle, sve je individualno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: