Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ucestalo mokrenje i jos ponesto
PostPoslato: Pet Dec 31, 2010 6:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 31, 2010 5:58 pm
Postovi: 14
Postovani forume,

iako sam se na neki nacin pomirio sa svojim stanjem, voleo bih da od nekoga ko je imao slican problem, ili od doktora koji odgovaraju na pitanja, cujem misljenje, savet ili slicno. U aprilu 2009. sam, nakon jedne, prekinute masturbacije, osetio potrebu da malo cesce idem u WC. To nije klasicni osecaj popunjene besike, vec vise kao golicanje u predelu gde uretra pocinje kod besike, sto me tera na otpustanje misica i odlazak u wc. Isao sam kod urologa, puta 3. Jedan me je poslao na briseve za patogene bakterije, i sve je bilo negativno. Sve urine analize su pokazale da je normalno, cak i spermogram. Isti mi je rekao da imam psiholoski problem i poslao me kod psihologa. Psiholog nije mogao da nadje nista sto bi ukazalo na to uriniranje. Sledeci doktor me je poslao na ultrazvuk, ali s obzirom da nisam imao da platim ultrazvuk celog donjeg abdomena, preko teche, uglednog doktora iz Beograda, sam sredio ultrazvuk na uroloskoj klinici u BG. Besika glatkih ivica, prostata normalna, semene kesice simetricne, prostaticna uretra normalna, bubrezi B.O., te mi je doktor rekao da imam neki sindrom istegnute karlice i da pijem prostamol uno 3 meseca. Nije bilo pomaka nikakvog. Medjutim to nije sve. Nisam primecivao da i mlaz ume da bude slabiji tokom uriniranja, dakle, ne osecam punu silu pri mokrenju kao ranije, dakle kao da mi je neki misic stegnut i nije potpuno opusten. Da stvar bude jos gora, prilikom defekacije je isto tako postalo. Osecaj da je misic (verovatno glavni karlicni) u donjem abdomenu previse zategnut je veoma prisutan, medjutim lekari su to kao opciju iskljucili iako je moj subjektivni osecaj najblizi tome. To se ogleda u defekaciji manjih komada (kao prilikom zatvora) ili u ostacima fecesa unutra. Zeleo bih da cujem vase komentare, misljenja, neke dalje upute, savete, i slicno. Sta moze, ako uopste moze, usloviti tu zategnutost tog misica, kako se toga resiti, sta raditi dalje itd.

Hvala vam puno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ucestalo mokrenje i jos ponesto
PostPoslato: Pet Dec 31, 2010 6:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 31, 2010 5:58 pm
Postovi: 14
zaboravio sam da napomenem da imam 24 godine


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ucestalo mokrenje i jos ponesto
PostPoslato: Uto Jan 04, 2011 7:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
pregledima i lab. analizama urinarni sistem je dakle ok...to u vezi misica je verovatno samo subjektivni osecaj...pokusaj da regulises probavu - da imas stolicu uredne konzistencije, kolicine, i redovno...moguce je da takav osecaj potice od toga...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ucestalo mokrenje i jos ponesto
PostPoslato: Čet Jan 13, 2011 7:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 03, 2010 3:26 am
Postovi: 13
Pogledaj moju temu pa mi reci ima li sta slicno....poz [email protected]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 102 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: