Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Potrebna pomoc pri dijagnostikovanju
PostPoslato: Pon Mar 31, 2008 12:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 3:32 pm
Postovi: 16
Idem danima kod lekara i nema napretka, pa bih volela da cujem da li neko ovde ima ideju sta mi je. Najizrazeniji simptom je bol u grudnom kosu i gornjem delu ledja. Pojavljuje se kad sam umornija, i ide dotle da me zigne u plucima kad pokusam bas duboko da udahnem. U razmacima od po desetak minuta imam osecaj jakih naleta krvi u zeludac, kao kad covek ima jaku tremu. Boli me i glava ponekad, ali ne uvek. Radila sam analizu krvne slike, tu je sve u opsegu referentnih vrednosti, mada sam blizu donjih sto se tice gvozdja i hemoglobina. Ispitala sam i heliko, nemam ih. Citajuci po netu, naisla sam na moucnost da mi nije u redu zeludac, stitna zlezda ili sama pluca. Neki spominju i koksaki, mada je ne umem da procenim da li se brzo umaram. Izrazit je bol u ledjima i to samo gornjem delu oko vrata i ramena.
Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 31, 2008 12:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 3:32 pm
Postovi: 16
Zaboravila sam da dodam da se ti naleti krvi desavaju kad sam u horizontali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 31, 2008 3:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
kada su svi ovi simptomi pocheli da se pojavljuju?
da li se javljaju u svakom delu dana isto!?
chime se bavite?
koilko godina imate?

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 31, 2008 3:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 3:32 pm
Postovi: 16
Imam 28 godina, elektroinzenjer-programer (sedim po ceo dan i cukam po tastaturi), javlja se poslednje tri nedelje, a dva puta je bilo toliko izrazeno da sam misila da je predinfarktno stanje. Dobro mi je kad se naspavam ali cim prodje par sati opet pocne bol u ledjima i plucima i treperenje u stomaku...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 02, 2008 1:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 3:32 pm
Postovi: 16
Stitna zlezda je ok, kao i secer, kao i opsti tumor marker. Ekg je u redu, kazu da nije srce. Je l ima neko predlog sta dalje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 06, 2008 5:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Pa tu vam je Dg, samo malo bolje procitajte sta ste sami napisali. Cervicobrach. Sy. Napravite par dana pauzu od "cukanja" po PC pa vidite da li se tegobe povlace i javite! Malo Diazepama par dana nece vam biti na odmet.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 06, 2008 5:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2008 4:28 pm
Postovi: 62
Lokacija: Banja Luka
ne znam da li je od pomoci, ali ja kad puno (satima) sjedim za kompom ili "nad knjigom", onda mi se pojavljuju isti simptomi, sto je najvjerovatnije od upala medjurebarnih misica zbog neprirodnog polozaja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 06, 2008 5:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Bas tako, uz pomenute bolove u vratnim misicima, vratnoj kicmi, ramenima, glavobolju.....

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebna pomoc pri dijagnostikovanju
PostPoslato: Pon Jul 12, 2010 4:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 12, 2010 2:56 pm
Postovi: 1
Imam 41 godinu i problem koji me prati kroz ceo zivot a sad primecujem da taj isti problem ima i moj sin pa sam, zbog njega, resila da saznam sta je u pitanju.
To je kao kad radite jednu istu radnju duze vreme i onda osvane dan kada vam je taj deo radnje izbrisan komplet. Ne postoji u memoriji. Nije se desio. To nije dekoncentracija i nije poremecaj paznje, to je jednostavno rupa u secanju.
Navescu samo nekoliko primera:
Prvi put vozim u S.Karlovce, skoncentrisana sam na put i lako stizem gde sam planirala. Narednih 3 meseca vozim po inerciji dok jednog dana, na raskrsnici ne shvatim da ne znam kojim putem. Kao da sam u nepoznatoj zemlji, prekid filma totalno!
ili Godinama koristim sivacu masinu (nisam profesionalac) za usivanje, najcesce decije garderobe. Pre nekoliko dana sam htela nesto da usijem ali sam sedela kao izgubljena ispred masine jer nisam mogla da se setim na koju stranu se okrece igla! Pokusala sam da se skoncentrisem ali osim preznojavanja i bespomocnosti nista nisam postigla!
Kao da je nekoliko minuta pre toga uradjen 'reset' moje memorije!

Slicnih situacija je bilo mnogo i to je toliko porazavajuce da se svaki put osecam bespomocno kao da mi odumire jedan deo mozga.
Da i ne pricam kakve probleme na poslu sam imala zbog toga.

U mladost,i problem od roditelja, (uvek su mislili da nesto krijem, da ne zelim da kazem a ja se jednostavno nisam secala) do okoline koja me dozivljava kao uobrazenu, isfoliranu. A ja sam za sebe mislila da sam povrsna jer sam dobro pamtila samo ono sto je ostavljalo dubok emocionalan trag.
Ne secam se maturske ekskurzije. Brisan prostor. I mnogo, mnogo kojecega.

Kad sam kod drugog deteta primetila 'zbunjujuce' signale da nesto nije u redu, naravno da sam mislila da me laze, da se prenemaze da je prosto glup!
npr. u toku sezone jede paradajz a naredne zime nesto cita, podize glavu i pita kako izgleda paradajz! Mnogo me nerviralo 'kako ne moze da se seti'!
Juce pita sta je to grickalica. Ja sad vec mogu da prepoznam taj pogled, izgleda jako skonentrisan kao da ne moze da se seti pesmice, fali mu rec.. Ja kazem:"Spravica za seckanje noktiju" "Aa da".
Zao mi je i volela bih nekako da mu pomognem jer znam sta ga ceka.
Sigurna sam da u medicini postoji naziv za ovakvo stanje. Iskreno se nadam da ce neko biti zainteresovan da mi objasni.
Hvala u moje i u ime mog sina od 7 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebna pomoc pri dijagnostikovanju
PostPoslato: Sre Sep 22, 2010 4:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 06, 2009 2:46 pm
Postovi: 106
Što se Vas tiče trebate otići liječniku i napravit fizikalnu, neurološku i psihijatrijsku procjenu... između ostalog treba prikupit anamnezu, napravit pretrage krivi i mokrače, status hormona, mentalne testove ( testovi pamćenja, rješavanja problema, računanja i jezika...) CT mozga ili neke druge testove kako bi se utvrdile objektivne promjene na mozgu ukoliko postoje. Dakle iz opisa može se zaključit da postoje neke promjene... ali treba vidjeti jesu li izolirane samo na pamćenje ili uključuju promjene ponašanja, razmišljanja itd.

I dijete isto treba odvesti njegovom pedijatru, on će moći najbolje odlučiti što dalje.

_________________
Samo se obrati liječniku pa će se već naći bolesti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebna pomoc pri dijagnostikovanju
PostPoslato: Uto Dec 28, 2010 10:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 7:18 pm
Postovi: 18
Molim objašnjenje dijagnoze rendgena vratne kičme u A-P i L-L položaju:

Sinistroscoliosis cervicalis partis proximalis gradus minoris
Lordosis cervicalis plana
Spondylosis cervicalis deformans gradus minoris
Discarthrosis C5-C6 incipiens
Uncarthrosis C4-C6


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: