Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Potrebna pomoc
PostPoslato: Pet Nov 19, 2010 6:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 12:35 pm
Postovi: 13
E ovako. Zanima me da li moze da se zatrudni ako se ejakulira na vagini, napominjem NA ne unutar (ako padne nekoliko kapi)? I da skrenem paznju da menstruacija treba da ulsedi u naredna par dana. Radila je devojka testove da li su plodni dani i dobija nejasne rezultate. Da li da popije tabletu za dan posle?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebna pomoc
PostPoslato: Pet Nov 19, 2010 6:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
teoretski postoji mogucnost...verovatnoca jeste mala, ali postoji...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebna pomoc
PostPoslato: Pet Nov 19, 2010 6:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 12:35 pm
Postovi: 13
mala dopuna!
trebalo je da dobije 16. ali joj kasni, a to se desilo 18.

Sad da li da popije tabletu ili ne? I da li ta tableta ostavlja dugorocne posledice na nju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebna pomoc
PostPoslato: Pet Nov 19, 2010 6:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ako nije bilo nezasticene penetracije vec samo toga o chemu prichate ona su sanse sa oplodnju nikakve!

Predpostavljam da je u pitanju mlada zenska osoba, inace sve ovo ne bi ni pitali, i da osoba nema redovne cikluse, ili ih ima a u poslednjih par nedelja je imala prehlade, virusne infekcije itd, stresne situacije, ili je pocetnik u seksualnom zivotu, tako da kasnjenje od 2 dana nije nikakav alarm!

KORISTITE KONDOM!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebna pomoc
PostPoslato: Pet Nov 19, 2010 6:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 12:35 pm
Postovi: 13
Da napisem ponovo da bude jasno pitanje:
Da li moze da se zatrudni ako se ejakulira na vagini, napominjem NA ne unutar (ako padne nekoliko kapi)?
Pomenuto se desilo 18.11., a ona je trebalo da dobije 16.11. ali joj kasni menstruacija. Jel su to plodni dani?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebna pomoc
PostPoslato: Pet Nov 19, 2010 7:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Plodni dani su najcesce 13, 14, 15 dan od pocetka ciklusa, tj od dana kada pocne menstrualno krvarenje, samo pod uslovom da osoba ima redovne i regulisane cikluse, redovne menstruacije, bez kashnjenja, hormonskih disbalansa, drugih oboljenja...

Ako je nezasticeni odnos bio 18tog a ciklus trebao da pochne 16tog onda u tom periodu nisu bili plodni dani, ali opet se to ne zna sa 100% sigurnosti jer je svaka zenska osoba organizam i hormonska laboratorija za sebe!

Pre bilo kakve komplikacije zivota i nezeljenih dogadjaja koji se mogu desiti tokom seksualnog odnosa, uzmite knjige ili koristite internet u edukacione svrhe, nauchite neshto o plodnim danima, ciklusu, fertilizaciji,...mlada ste ozoba i ne trebaju vam problemi i stresovi vezani za seksualni zivot, nauchite neke osnove o zenskom i mushkom organizmu da biste vise i opushtenije uzivali!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebna pomoc
PostPoslato: Pet Nov 19, 2010 11:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ako se to desilo dva dana posto joj je kasnila menstruacija to su neplodni dani, tako da je sansa zaista 1 od 100 posto. Na njenom mestu ja se ne bih trovala tabletama za dan posle....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebna pomoc
PostPoslato: Sub Nov 20, 2010 3:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 12:35 pm
Postovi: 13
Hvala puno svima!
Poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebna pomoc
PostPoslato: Ned Nov 28, 2010 1:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 28, 2010 1:21 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima!
imam jedan problem i zanima me da li mi mozete pomoci i da mi kazete da li sam promashio temu!
sinoc sam imao odnos sa devojkom naravno koristeci prezervativ,koji je na zalast pukao!
ne znam ni sam zashto ali sam preduhitrio zavrshetak i sklonio se ali ne bash na vreme.mislim da je prva kap ipak ushla u njenu vaginu,odmah sam otishao do apoteke i kupio escapelle tabletu koju je posle pola sata od odnosa popila.neki su mi vec rekli da nemam o chemu da brinem ali problem nije problem ako se ne javi josh jedan novi!ona boluje od peilepsije i u upustvu pishe da ako koristi odredjene lekove za istu bolest moze da smanji uticaj tableta protvi trudnoce.
molim vas odgovorite shto pre!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebna pomoc
PostPoslato: Pet Dec 17, 2010 5:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 17, 2010 5:27 pm
Postovi: 7
Heeelp, heeelp, heeelp ... !!! Nedavno sam spavala sa deckom po prvi put. Imam 17 i zabavljam se sa njim vec duze vreme (8meseci) i osetila sam da mogu da spavam sa njim, a za svo ovo vreme nikad nije navaljivao da spava sa mnom iako je stariji od mene 6 godina. Prihvatila sam, odnosno odlucila sam da spavam sa njim i ucinili smo to. Koristili smo naravno i prezervative ! Ja sam takodje nedavno tek i dobila menstruaciju, tj. ove godine prvi put na letnjem raspustu. Ja sam naravno izracunala sve kad su mi plodni dani i tako to, da bih bila sigurna da mogu to da ucinim. Ja dobijam redovno, i nemam bolove, ali problem je u tome sto meni kasni sad dva dana i bojim se da nisam ...... bas me strah hvata. Ali kad razmislim koristili smo prezervative i nikada nije svrsio u moju vaginu, a i prezervativi nisu pukli niti bili busni. Mozete li mi pomoci nekako reci sta se desava, da li treba da kupim bejbi test da proverim ili neke tablete...? Znam da sam dosadna malo ali pomozite mi.. :-? I da li ritam menstruacije moze da se promeni posle prvog odnosaaa ...? Help help... !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebna pomoc
PostPoslato: Pet Dec 17, 2010 10:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Bez panike, zima je, promena hormona zbog seksualnog zivota, prehladica neka, nerviranje...sve to utiche na ciklus, i ne ochekujte normalnizaciju i redovne cikluse ako ste tek skoro dobila i nikako rachunanje plodnih dana ne uzimaj zdravo za gotovo misleci da je to vrsta kontracepcije. Uvek kao do sada koristite kondome, i ne brinite se puno oko trudnoce, nije to najgore shto moze da se desi :)

Sala mala :)

Ne brini, dobicesh, i nastavi tako odgovorno da se brines o sebi :)

I srecan ti ulazak u svet seksualne aktivnosti :)

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebna pomoc
PostPoslato: Sub Dec 18, 2010 1:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 17, 2010 5:27 pm
Postovi: 7
Aaa, tako ste me/ si me ohrabrila/li .. !! Stvarno sam se nesto bila uplasila, valjda sto mi se sve to desava po prvi put, menstruacija i da spavam sa deckom ... :) sad mi je laksee... Naravno uvek uz kondomee...

To sto se brinem o sebi, to je valjda tako uredjeno u mene, a pogotovu sad menstruacija i odnosii ... Mora i neko da vodi racuna ...

Hvala za dobrodoslicu ... ;)

Nego htela sam ja da pitam jos samo, sta ako npr. ja treba da dobijem danas i ne dobijem a sutra spavam sa deckom naravno sa kondomom, da li je to sigurno, da li ustvari sme tako .... ? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebna pomoc
PostPoslato: Sub Dec 18, 2010 3:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Mozete imati odnose i tokom ciklusa, naravno uvek za zastitom, nema to veze koji je dan u ciklusu :)

Bitno naravno da vam oboma prija to, sve je ipak stvar dogovora i vashih zelja :)

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: