Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Mučnina
PostPoslato: Sre Jul 28, 2010 5:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 28, 2010 4:50 pm
Postovi: 2
Pre pet godina sam operisala karcinom debelog creva, nikakvu terapiju nisam dobila i Bogu hvala, ništa mi se od toga nije vratilo. Imam depresiju, pijem neke psihijatrijske lekove i imam 24 sata mučninu - non stop, po ceo dan. Psihijatar kaže da to od lekova ne može biti. Uradila sam sve medicinske preglede: skener abdomena, gastroskopiju, kolonoskopiju, magnet glave, ultrazvuk abdomena. Svi rezultati su dobri. Ali kako sada stvari stoje, lekari ne mogu da mi pomognu, niko ne zna zašto je meni muka. Neki od lekara misle da je to na psihičkoj bazi. Psihijatar misli da je na organskoj bazi. Da li je neko imao nešto slično?

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mučnina
PostPoslato: Sre Jul 28, 2010 6:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Kako se hranite i koje lekove pijete sve? Koliko dugo traju vec tegobe i da li su prisutne ceo dan?

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mučnina
PostPoslato: Čet Jul 29, 2010 1:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 28, 2010 4:50 pm
Postovi: 2
Uobičajena hrana. Ništa dijetalno. Što se lekova tiče, koristim: Calixta 45mg, Largactil 25mg, Lamotrigin 100mg, Bensedin 10mg, Nipam 5mg (za spavanje) i Biol 5mg (za srce). Mučnina je praktično 24 sata (sve vreme budnog stanja). Traje godinu dana u kontinuitetu. Na ultrazvuku su mi pronašli kamenčiće u žuči i gastroenterolozi misle da možda mučnina potiče od tih kamenčića, a hirurg koji mi je operisao debelo crevo pre pet godina, tvrdi da apsolutno mučnina u "toj količini" ne može poticati od kamena u žuči i protivi se operaciji kamena u žuči.
Pored mučnine, često imam i pečenje u želucu i u vezi pečenja uzimam Gelusilak, pa mi nekako ublaži to pečenje, ali ne i mučninu.

Hvala na prethodnom odgovoru.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: