Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ED - kompleksniji problem
PostPoslato: Ned Jul 18, 2010 4:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 18, 2010 3:34 pm
Postovi: 11
Poštovani,

Unapred vam se izvinjavam na preopširnosti, ali imam čitav niz problema, pa bih vas molio da pročitate moj post.

Osnovni problem je ED, koji nastupio naglo (u roku od jednog dana), pre par godina i od tada mi stanje nekad bolje, nekad losije, ali nikada nisam uspeo ponovo da uspostavim normalnu erekciju. Nikada pre toga, ni u jednoj situaciji nisam imao taj problem, niti sam pomišljao da to uopšte može da se dogodi :). Problem se nije pojavio prilikom seksualnog odnosa, niti bilo kakave slične situacije, već sam iz čista mira počeo da se osećam čudno u celom predelu penisa, mošnji, testisa i iznad korena penisa.

Problem se pre svega manifestuje u ostvarivanju pune erekcije i trajanja iste. Koincidarao je sa "opuštajem" testisa i smanjenjem kompletnog volumena mošnji, kao i razređenom, nehomogoenom i količinski manjom spermom. Svi problemi su javili istovremeno, a pored toga, osetio sam i čudan pritisak iznad korena penisa, koji bi se pre mogao opisati kao neko jako pulsiranje, koje nije klasican bol. Takođe, osetio sam neku vrstu "trnjenja" u glansu, kao da je od jednom počelo da mi dolazi manje krvi u telo penisa. Volumen penisa mi se smanjio i u "opuštenom" stanju.

Nezavisno od ovog problema, urađena mi je cirkumcizija pre 2 godine, kod istog urologa kod koga sam bio i zbog gore pomenutih problema, ali ne postoji nikakva veza sa postojanjem fimoze i gore navedenih problema. Išao sam više puta kod urologa, ali se sve uglavnom završavalo na prepisivanju lekova za pojačanje libida i erekcije i sl., što je, ako dozvolite, uglavnom čisto uzimanje novca. Skoro sam išao kod još jednog urologa i brisom mi je konstatovano prisustvo Chlamidije, ali sam to uspešno izlečio antibiotikom i taj problem je rešen. Isti urolog mi je prepisao lek i već mesec dana pijem prašak "EZEREKS" i primećujem izvesno poboljšanje, fiziološko, a samim tim i psihološko i imam sve manje problema u smislu da erekcija započne. Čak mi je i trajanje erekcije poboljšano, ali i dalje teško ostvarujem punu erekciju i nikako ne mogu da se otmem utisku da imam neki fiziološki problem.

Ono što me je pre svega navelo da napišem ovaj post je to što sam pre nekoliko dana podizao veoma teške predmete i u jednom trenutku sam osetio zatezanje u preponskom delu i ponovo mi se pojavio čudan pritisak iznad korena penisa. To me je po simptomima posetilo na trenutak nastanka problema, pa bi moje konkretno pitanje bilo:

DA LI MOŽDA VEĆ DUŽE VREME IMAM PROBLEM SA BRUHOM I DA LI JE MOGUĆE DA BRUH OTEŽAVA CIRKULACIJU ILI MOŽE DA NAPAVI IKAKVE PROBLEME SA EREKCIJOM?

Izvinjavam se ako ličim na hipohondrika, ali više ne znam kako da rešim ovaj problem i počeo sam da primećujem najsitnije detalje. Znam da su problemi sa erekcijom uvek i psihičke prirode, ali sam gotovo 100 posto siguran da su oni samo posledica nekog fiziološkog problema koji mi se dogodio.

Molio bih vas da mi na osnovu gore navedenih problema preporučite kome da se obratim i da li je moje pitanje uopšte na mestu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ED - kompleksniji problem
PostPoslato: Pon Jul 19, 2010 6:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
naravno, problem sa erekcijom moze biti psiholoski i organski uzrokovan...psiholoski itekako, i upravo je to najcesci uzrok, posebno ako se covek sam ubedi da postoji neka organska osnova... :wink: sto se tice kile, trebalo bi svakako uraditi pregled da bi se utvrdilo da li postoji, sto je jednostavno, javite se hirurgu ili urologu...
treba iskljuciti i postojanje drugih oboljenja koja mogu dovesti do ED (dijabetes melitus, oboljenja krvnih sudova, neuroloski poremecaji itd)...
i naravno, treba ostaviti pusenje i alkohol ako se to konzumira... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ED - kompleksniji problem
PostPoslato: Pon Jul 19, 2010 8:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 18, 2010 3:34 pm
Postovi: 11
pa dobro, to svi znamo :)

ali kad ti nesto trenutno uzrokuje problem, koji nikada do tada ni blizu nisi imao, onda tesko moze da bude psihloski uzrok. koliko sam ja spoznao sebe, to je posledica cele price, bar mislim da je tako u mom slucaju. svaka bolest kojoj ne znas koren, dobije svoj generator u psihi, ali verovatno se on brzo ugasi kad saznas sta te je stvarno pogodilo. ta relacija je dosta komleksna itd... sve je to 1000 puta receno, i posebno kod ED si ti sebi najveci neprijatelj kad ne znas kako je nastalo, jer je manifestacija vrlo ocigledan i frustrirajuca... mene samo zanima (posto nisam doktor), da li je moguce da ta prokleta kila oteza cirkulaciju, iako iskreno receno ne znam ni kako bi ti to sve izgledalo u nekom poprecnom ili poduznom preseku kroz telo, ali jednostavno imas neku intuiciju kojom osecas neki fizioloski problem, cak i onda kada ne prouzrokuje neki konkretan bol.

u svakom slucaju idem sutra na pregled, pa da izbacim i tu "paranoju", ako je paranoja, mada me ovo steze vec 3-4 dana i uzasno me podseca na trenutak nastanka problema

hvala svakako :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ED - kompleksniji problem
PostPoslato: Pon Jul 19, 2010 8:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 18, 2010 3:34 pm
Postovi: 11
i znas sta doktore011, bas osecam sada i blagi bol (ne posle sto sam ovo procitao, nego ceo dan danas :) ), a bol obicno sugerise na neku fiziolosku reakciju... koliko sam bar ja do sada iskusio


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 177 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: