Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ponovo nalazi
PostPoslato: Pon Mar 23, 2009 1:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Postavljam pitanje ponovo---posto mi nazalost niko nije odgovorio a sad vidim da je i obrisano---HVALA
Moze li mi neko protumaciti nalaze i dati savet?
U cemu moze biti problem--imam 50 god. nisam debeo i ne jedem cak ni prosecno masno,slatko alkohol itd.
AST 57 (5-37)
holesterol 6,17 (3,1-5,9)
Sedimentacija 21
ostalo je u granicama
HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: izvinite
PostPoslato: Pon Mar 23, 2009 1:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
izvinite ako gresim--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ponovo nalazi
PostPoslato: Ned Jul 26, 2009 12:00 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 12:18 pm
Postovi: 72
vasa je napisao:
Postavljam pitanje ponovo---posto mi nazalost niko nije odgovorio a sad vidim da je i obrisano---HVALA
Moze li mi neko protumaciti nalaze i dati savet?
U cemu moze biti problem--imam 50 god. nisam debeo i ne jedem cak ni prosecno masno,slatko alkohol itd.
AST 57 (5-37)
holesterol 6,17 (3,1-5,9)
Sedimentacija 21
ostalo je u granicama
HVALA

Mislim da su ti rezultati ok.I ja imam toliki holesreol,a mršava sam,ne jedem masno,retko meso,samo salatice i vitaminčiće,ribe...Moj zet koji je lekar kaže da se pre vađenja krvi ne bi trbalo jesti 14 sati,i da su mi rezultati u granicama,da uvek imam malo povišenu sedimentaciju, a to može biti od bilo kakve upale u organizmu,zub ili nešto drugo.A to AST nemam pojma šta je ,jel su to one jetrene vrednosti?Pozdrav,drži se!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 26, 2009 9:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 29, 2009 11:17 am
Postovi: 68
Ne mora se biti debeo da bi imali povisen holesterol, postoje hiperlipoproteinemije koje su genetski uslovljene, pa ako neko od roditelja ima isto povisene vrednosti masnoca u krvi,a takodje nisu gojazni eto odgovora.
To nisu tako visoke vrednosti ali ih treba kontrolisati i drzati ih pod kontrolom, najbolje pod nadzorom interniste uz konsultativni pregled endokrinologa.
Sto se transaminaza tice,AST I ALT, koji su pokazatelji funkcije jetre, treba ponoviti analize, zakljucak se ne donosi samo na osnovu jednog nalaza jer su brojni faktori koji mogu dovesti do prolaznog povecanja ovih vrednosti, npr. neki lekovi, virusi, pesticidi...
To takodje nisu tako visok vrednosti da bi bile za brigu, verovatno su prolaznog karaktera, ali kao sto rekoh treba ih kontrolisati, naravno pod nadzorom lekara.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: st sad
PostPoslato: Pon Jul 27, 2009 9:40 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
eee hvala (posle duzeg vremena nekoooo)
U medjuvremenu sam ponovo radio neka ispitivanja i AST je ok al sedimentacija isto povecana jos-(nemam ovde nalaz da napisem koliko-ne puno)
Ma godinama mi kazu mozda zbog zuba mozda zbog prostate itd-NIJE STRASNO
Sve ovo sada radim zbog ociju-posto ocni lekar kaze da je uzrok neko drugo oboljenje a ja pokusavam da pronadjem sta je.
Dobio sam od imunologa da ispitam puno nekih stvari (zbog nekog reumatskog oboljenja) da snimim ultrazvukom abdomen i kod fizijatra pa cu i to da obavim posle godisnjeg-i doktorka kaze da nije hitno-po njenom misljenju.
Inace sada stavljam kapi MAXIDEX vec mesec dana pa do septembra.
Bolje jeste al levo oko i dalje suvo-tako makar ja osecam (ranije sam stavljao vestacke suze dugo)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ponovo nalazi
PostPoslato: Pet Jun 11, 2010 7:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Evo mene opet,,,
od septembra prosle godine stavljam svaki dan nekoliko puta vestacke suze-kad osetim grebanje a uz put nisam nista pronasao kao konkretan uzrok,isao 2 puta proletos na terapiju kod fizioterapeuta jer nisam mogao pomerati vrat od bola pa posle u plecima pa sad ne mogu da podignem ruku od bola u ramenu,kad vec jako boli uzmem 2 diklofena a mazem fastum gelom i tedonalom- na snimku kicme ima spondiloze i unakatroze al nije strasno kako fiziatar kaze i tako--jedno pusti drugo uhvati i tako naizmenicno.
Srecom do pre mesec dana me prostata nije mucila al evo danas sam snimao-ultrazvucno testise i prostatu jer ima mesec dana kako osecam neki pritisak i tup bol kao u desnom testisu kao sto sam imao posle operacije bruha i malo krvi u spermi mi se pojavljivalo i malo problema sa mokracom.Doktorka kaze da je od dizanja tereta i da nije strasno i da ima neke tecnosti koja ce izaci nadam se,,da ne pijem antibiotike posto sam sad zavrsio terapiju za helikobakteriju...itd.vec sam jednom pre 7 meseci uzimao terapiju za helikobakteriju-sad cekam 6 meseci da proverim,,Povremeno imam alergiju-urtikariju ne znam na cega , na prvo suncanje mi izadju sitne bubuljice na pleckama posebno-pojavljuju mi se crne tacke u vidnom polju koje same nestanu...imao sam i nesvestice pre tretmana fizioterapeuta.Imunolog nista nije konstatovao a ja nikako da otkrijem u cemu je problem--povremeno uzimam bromazepan i sl jer postajem nervozan zbog svega.
IMA LI NEKO SLICNO ISKUSTVO ILI STRUCNJAK DA ME UPUTI GDE?????
hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ponovo nalazi
PostPoslato: Pet Jul 16, 2010 7:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
urolog preporucuje operaciju hidrocele i pregled prostate zakazao (specijalnim aparatom kroz debelo crevo),bolovi u ramenu popustili al natekao mi zglob-prst na nozi i boli, stanje sa stomakom mi se popravilo--dosta pesacim i smrsao sam 2 kg sto moze da bude dobro ali me i brineeee, mozda nije zbog vise kretanja i aloe koju trosim vec nesto negativno-strah me i da napisem-cudno komentarisu poznanici jer imam normalnu kilazu samo mi je stomak bio uvek nadut i sa gasovima (sad dosta manji),
175 sam visok a 70 kg sam imao do skoro


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: