Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: estetska hirurija lica
PostPoslato: Uto Okt 28, 2008 2:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Zanima me da li kod nas postoji neka specijalizacja nakon koje bi mogao da radim estetsku hiruriju lica? Naravno da moze da se upise posle zavrsene stomatologije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 04, 2008 7:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Ne psotoji,,,sada i maksilofacijalna moze da se uzme samo posle medicine a ne stomatologije.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 04, 2008 11:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Vragolasta Amfibija je napisao:
Ne psotoji,,,sada i maksilofacijalna moze da se uzme samo posle medicine a ne stomatologije.


To nema nikakve logike. Logicnije bi bilo da moze posle stomatologije. Ipak se na medicini ne uce mnoge stvari koje su za maksilo facijalnu hirurgiju od znacaja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 04, 2008 11:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
studentbgd je napisao:
Vragolasta Amfibija je napisao:
Ne psotoji,,,sada i maksilofacijalna moze da se uzme samo posle medicine a ne stomatologije.


To nema nikakve logike. Logicnije bi bilo da moze posle stomatologije. Ipak se na medicini ne uce mnoge stvari koje su za maksilofacijalnu hirurgiju od znacaja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 05, 2009 2:29 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 1:30 am
Postovi: 69
moze sa stomatologije maksila, imas i na sajtu stomatoloskog fakulteta!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 05, 2009 1:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 23, 2009 2:25 am
Postovi: 43
Lokacija: bg
maksila ide posle stomatologije,premda vecina prof na stom fak ima zavrsenu i medicinu(cula sam da su je zavrsavali u Pristini :D ),ostali klinicki lekari nemaju zavrsenu medicinu,samo stomatologiju,a specijalizaciju je teze dobiti nego sedmicu na lotou kada je nagradni fond milion evra,e sad ti je valjda jasno kako to ide ovde kod nas,to znam posto i mene interesuje maksila i samo maksila,i nista vise :D ,ali ja sam se sad preorjentisala na mogucnost specijalizacije preko,cini mi se da je lakse dobiti nego ovde.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 07, 2009 2:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 5:55 pm
Postovi: 471
Maksilofacijalna hirurgija je iskljucivo stomatoloska specijalizacija sa kojom je moguce se baviti estetksom hirurgijom lica. Kao sto kolega gore kaze, studenti stomatologije u mnogo vecoj meri izucavaju i anatomiju i fiziologiju i patologiju glalve i vrata od studenata medicine, pa je ovo i logicno. Bilo je omoguceno da i studenti medicine upisu spec iz ove oblasti ali uz polaganje razlike ispita sa stomatologije, da bi od nedavn mogli i bez toga da upisuju, sto im je veoma tesko jer i sami znate da je maksila usko povezana sa svim stom. granama koje se moraju dobro znati. Generalni zakljucak je da je maksila mnogo bliza stomatologiji nego medicini i da je sa pravom stom. spec.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 10, 2009 11:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
donalea je napisao:
maksila ide posle stomatologije,premda vecina prof na stom fak ima zavrsenu i medicinu(cula sam da su je zavrsavali u Pristini :D ),ostali klinicki lekari nemaju zavrsenu medicinu,samo stomatologiju,a specijalizaciju je teze dobiti nego sedmicu na lotou kada je nagradni fond milion evra,e sad ti je valjda jasno kako to ide ovde kod nas,to znam posto i mene interesuje maksila i samo maksila,i nista vise :D ,ali ja sam se sad preorjentisala na mogucnost specijalizacije preko,cini mi se da je lakse dobiti nego ovde.


Grdno se varas za inostranstvo. Napolju se specijalizacije ne dobijaju samo na ocene pa da ih upise i neko ko ima dve leve ruke ali zato dobro buba. Napolju ne retko studenti asistiraju na operacijama sto je kod nas pravo cudo. A sve im se belezi. Profesori sve pamte. Za bilo koju hirusku specijalizaciju napolju ti treba vrhunski prosek, preporuke profesora, ne znam koliko seminarskih radova iz te oblasti za vreme osnovnih studija, asistencija na operacijama itd itd itd. Dakle jako tesko i jako ozbiljno. Filtriranje je mnogo gadnije nego kod nas. Sem sto treba da imas jako visok prosek kao kod nas, treba da pokazes da posedujes i manuelne vestine, da te to zanima i gomilu jos drugih stvari sto kod nas ne moras.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 11, 2009 11:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Pri tome primaju samo jednog studenta na specijalizaciju iz maksile po godini. A radi se o studentima creme de la creme. Sve sa najvisim prosecima, najvisim preporukema, najvise sati provedenih u operacionoj sali, najvise asistencije profesorima u sali itd itd itd. Znaci najbolji od najbljih bukvalno imaju sanse a odlucuju nijanse, znaci najsitnije finese.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Pon Maj 03, 2010 6:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 02, 2010 5:45 pm
Postovi: 22
studentbgd je napisao:
donalea je napisao:
maksila ide posle stomatologije,premda vecina prof na stom fak ima zavrsenu i medicinu(cula sam da su je zavrsavali u Pristini :D ),ostali klinicki lekari nemaju zavrsenu medicinu,samo stomatologiju,a specijalizaciju je teze dobiti nego sedmicu na lotou kada je nagradni fond milion evra,e sad ti je valjda jasno kako to ide ovde kod nas,to znam posto i mene interesuje maksila i samo maksila,i nista vise :D ,ali ja sam se sad preorjentisala na mogucnost specijalizacije preko,cini mi se da je lakse dobiti nego ovde.


Grdno se varas za inostranstvo. Napolju se specijalizacije ne dobijaju samo na ocene pa da ih upise i neko ko ima dve leve ruke ali zato dobro buba. Napolju ne retko studenti asistiraju na operacijama sto je kod nas pravo cudo. A sve im se belezi. Profesori sve pamte. Za bilo koju hirusku specijalizaciju napolju ti treba vrhunski prosek, preporuke profesora, ne znam koliko seminarskih radova iz te oblasti za vreme osnovnih studija, asistencija na operacijama itd itd itd. Dakle jako tesko i jako ozbiljno. Filtriranje je mnogo gadnije nego kod nas. Sem sto treba da imas jako visok prosek kao kod nas, treba da pokazes da posedujes i manuelne vestine, da te to zanima i gomilu jos drugih stvari sto kod nas ne moras.




Hm kod nas je nezgodno ono 'preko veze'.Znam coveka koji je bio vrhunski student plus je imao dosta bodova sa demonstarura,i nije dobio zeljenu specijalizaciju. :(
Ne znam sta je sad ova neka prica da ce biti placenih specijalizacija,ili je to vec pocelo?
Ja i informacije smo uvek na ratnoj nozi!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: