Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u potkolenici
PostPoslato: Sub Apr 08, 2006 3:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 07, 2006 6:40 pm
Postovi: 9
Lokacija: Beograd
Pozdrav,

imam jedan vrlo nezgodan problem. Bavim se trčanjem već duže vreme (polumaraton). Pre nešto više od mesec dana počeo sam da osećam bol oko i iznad skočnih zglobova. Da su u pitanju početne faze trčanja, razumeo bih, ali ja već trčim mesecima i ovaj problem se tek sad javio. Bol nije toliko primetan dok hodam, već samo pri doskocima za vreme trčanja. Pokušao sam jedno vreme da stavljam elastične zavoje, ali nije vredelo. Napomenuo bih da sam nekih 15 dana redovno koristio Sinedol gel. Međutim, prethodne subote, posle trčanja istuširao sam se i bol je postajao sve jači... tako da uveče nisam mogao da hodam, tj. da stanem na desnu nogu.
Za vreme trčanja nisam iskrenuo nogu, niti nezgodno stao. Trčanjem se bavim dugi niz godina i iako sam rekreativac, imam dosta iskustva. Meni ovo nekako liči na "zamor materijala" tj. na preveliko opterećenje zglobova, tetiva i ligamenata. Zbog toga pravim pauzu evo već 7 dana, bolno mesto mažem Diklofen gelom i pijem Rapten-K. Bolovi prolaze, ali jako sporo.
Molio bih za stručno mišljenje, savete, predloge...

_________________
10. 7. 1856. - 10. 7. 2006.

... "dakle činite podvige kakve god možete, ali ne zaboravite svoje ime"!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 11, 2006 11:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 11, 2006 5:52 pm
Postovi: 1
Lokacija: Beograd
Bilo bo dobro da barem 3 puta dnevno utrljvas led na bolno mesto po desetak minuta. Uvece pre spavanja stavi malo deblji sloj diklofenak gela i neku mast za zagrevanje (bengej) , pa ga obavi kesom. Malo ce da te pece ali to je normalna reakcija. Preko kese stavi elasticni zavoj ali nemoj da previse stegnes, drzi tako do ujutro. Tako radi 4-5 dana... Mislim da ce ti to donekle pomoci.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 110 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: