Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Strani predmet u nosu
PostPoslato: Uto Mar 16, 2010 2:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Sinoc vidim da moje dete uzima papirne maramice i izbezumljeno duva nos. Pitam sta je, kaze ona ugurala sam paricu unutra (ima 2 godine i 8 meseci). Dakle slog me strefio. Medjutim ona normalno dise, nista se ne vidi ali pretpostavljam da nije bujna masta, jer uvek pokazuje istu nozdrvu (kada lagi onda zaboravi koja je strana u pitanju pa jednom pokaze jednu a drugi put drugu). Ja sam htela sinoc odmah u hitnu, ali muz je bio protiv. Zvali smo dr. i kazu ako moze da dise, nema sukrvice/krvi, da mi moramo da ocenimo da li je alarmantno, ali da generalno ako je nesto sitnije izlazi samo.
Sad ona od jutros izgleda ok, ali i dalje prica da je ugurala paricu u nos i da je ova jos uvek tu.
Prosto nisam pametna sta da radim? Taman se vratimo sa kontrole kod ortopeda, muka mi je vise i od pomisli na lekara.... A opet naravno, plasim se sta od toga moze da proizdje....
Ima li neko isukstva sa takvim stvarima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Strani predmet u nosu
PostPoslato: Uto Mar 16, 2010 2:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ja nemam sikustva, ali eto mozes da joj ispers sa rastvorom,da gurne parice u nos sigurno nije mogla, opasnije je kad im padne na pamet da gurnu nesto u uvo.Ako nema krvi, valjda nije alarmantno, ali ako nastavi da je svrbi, povedi je, mozda je nesto iritirala, inficirala...Tako ja nesto pretpostavljam, ali ne verujem da je strasno.

Poz i javi sta je bilo.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Strani predmet u nosu
PostPoslato: Sre Mar 17, 2010 2:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Ajoj, verujem da ti nije lako!!! Ne znam kako bi mogla paru da gurne u nos, ali možda nešto drugo što ona u igri zove parice....
Ja bih svakako otišla na orl i ne bih ispirala nos iz straha da se nešto ne pomeri negde gde ne treba (ako ima nečeg unutra). Bolje odvedi dete da je pogledaju pa posle mirno spavaj...
Držim fige da sve bude OK.

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Strani predmet u nosu
PostPoslato: Sre Mar 17, 2010 3:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Ni ja se ne bih igrala sa tim... Vi najbolje poznajete Vaše dete, ali čini mi se deca ovako nešto obično ne izmašljaju.

A nikako, ali NIKAKO nemojte sami pokušavati da ispirate, jer ne znate tačno ni šta je u pitanju, ni koja je tačna veličina, da li je nabubrelo, itd, jer posledice mogu biti vrlo, vrlo ozbiljne.

Najbolje kod lekara, pa kod ORL specijaliste, ne šalite se. Bar bih ja tako uradila, a lekar sam.

Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Strani predmet u nosu
PostPoslato: Sre Mar 17, 2010 8:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Bili smo kod pedijatra, gledao sa onim aparatom sto gleda deci usice, i kaze nema u nosicu niceg....
Ona normalno dise, ne pominje vise to, ja prosto nisam pametna dal i posle pedijatra da idem kod ORL proslo je vec dva dana...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Strani predmet u nosu
PostPoslato: Sre Mar 17, 2010 10:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Pa ništa... Izgleda da je bila lažna uzbuna.
Prosto, pratite je još nekoliko dana, pa ako nema nikakvih promena, odahnite.

Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Strani predmet u nosu
PostPoslato: Sre Mar 17, 2010 11:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Pa pratim. Danas sam je opet uhvatila da stavlja neke perlice u nos. Ne znam kako da doprem do nje, probala sam lepo da joj objasnim da to ne sme da se radi, pa onda u nekim navratima bas dobro grdila...ali ne znam dal je to postiglo nesto...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Strani predmet u nosu
PostPoslato: Čet Mar 18, 2010 1:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Dea svakako mislim da je premala da bi neke zabrane doprle do nje iz prve. Treba ponavljati i ponavljati, objašnjavati, pričati.
A za to vreme (nekih 7-10 godina hahahaha) najbolje je skloniti sitne predmete. Moja srednja ćera nikad kao beba nije gurala ništa u usta, nos, ma uopšte nisam imala problema sa sitnim stvarima, ali sa 2.5 je počela da trpa u usta sve živo i onda smo morali sav sitniš da sklonimo. Što je naravno problem jer najstarija ima gomile sitniša, od cipela za barbike do figurica iz kinder jaja. Ali obzirom da ih imam 3 i nema šanse da u svakom trenutku imam oči na njoj, maknula sam sve sitne stvari na nedostupno mesto.

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Strani predmet u nosu
PostPoslato: Čet Mar 18, 2010 8:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Moracu i ja. Do sada nije imala takve napade, ali eto, mala deca pa od njih sve moze da se ocekuje.
I dalje promatram, pitam stalno za tu paricu, jel tu ili nije....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Strani predmet u nosu
PostPoslato: Uto Mar 30, 2010 9:19 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 06, 2010 6:00 am
Postovi: 75
Dea ne brini se mozda je nesto i ugurala u nos pa je izbacila i to je iziritiralo pa je zato posto je i dalje osecala rekla da ima nesto u nosu. Ali ako ima obicaj da nesto gura u nos ti sve to sitno skloni. Moj sestric je jednom progutao sitnu paru ( valjda 10 rapi ) i na kraju iskakio a moja sestra je bila sva isprepadana pa ga vodila kod lekara tamo su videli da nema nista i da ce to da iskaki. Ali je onda ona posklanjala sve sitno i parice i ostalo. Jednom je njen stariji sin gricnuo neku biljku tj. list neke biljke na terasi ona se opet prepala pa je kaze uzela i ona da proba da ako mu nesto bude da zna da kaze kakve simptome ima...a moj mladji bratanac je jednom u selu samo liznuo onu biljku Adam i poceo da place i vristi da ga bole usta. Moj brat opet poucen iskustvom moje sestre krene da i on proba biljku i kaze ne da su usta pocela da ga bole i sva su mu utrnula! Tako ga je drzalo pa jedno 2-3 dana! Majka moje snaje odmah je uzela onog Adama i rekla ma sad cu da ga bacim da mi se deca ne potruju i krene da ga lomi kad ono sve joj ruke pocrvene i pocnu da se ljuste kaze kao da si sipao neku kiselinu! Strasno.
Moja cerka nema obicaj da gura u nos ali je zato jedno vreme stavljala parice i onako prevrtala po ustima, policelon od igracaka obozava da zvace, jednom je iskopala sundjer iz stolice ( koja stoji napolju!) i progutala sto mi je stvarno bilo gadno. Pricala sam i pricala i pricala ali ono sto kod nje pali a to je kad joj kazem da su tu stajale i lezale macke ( a ovde ih ima koliko hoces sto preturaju po kontejnerima) i da ce da dobije gliste... :lol: i ona sad stvarno to vise ne radi. A mislim i da je nisam mnogo slagala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Strani predmet u nosu
PostPoslato: Uto Mar 30, 2010 10:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ma kod nas posto smo nedavno bili u bolnici za sad pali recenica: od toga ces se razboleti, pa cemo morati opet u bolnicu a onda cu posto me nisi poslusala da te ostavim tamo samu.
Znam da zvuci surovo, ali to za sad jedino pali. Ja iskreno nemam vise snage da se vucem po bolnicama i vec mi se dize kosa od pomisli na iste, a pricanje lepim ne daje ama bas nikakve rezultate. Cini mi se da je faza guranja neceg u nos za nama, ali ipak i dalje budno posmatram sta radi....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 61 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: