Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: zapletene tetive/ ukljesten zivac
PostPoslato: Uto Mar 28, 2006 10:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 28, 2006 9:51 pm
Postovi: 1
Postovani,

Pre par dana mi se javio nepodnsljiv bol u desnom stopalu, pracen utrnucem spoljne desne strane stopla, koji se polako prosirio na deo potkolenice. S obzirom da se nisam bavio nikakvom specijalnom fizickom aktivnoscu predpostavio sam da se radi o veni, posto ponekad imam problema sa njom. Bol se javio u vecernjim casovima i uminuo je tek posto sam popio nesto protiv bolova. Sutra dan uvece se opet pojavio, dan posle nije, pa opet. Uplasio sam se da nije tromb ili nesto slicno pa sam otisao da mi se uradi dopler krvnih sudova na nozi. Lekar je ustanovio da su mi krvi sudovi zdravi i da nema nikakvih problema sa njima ali da su mi se tetive isprepletale na jednom mestu na butini i da najverovatnije nagnjecuju neki zivac (kada je pritisnuo to mesto javio se uzasan bol). Preporucio mi je da odem kod neurologa i da ce mi najverovatnije trebati fizikalna terapija.
Kakva su vasa iskustva sa ovakvim povredama, da li je bezbedno da se masazama raspetljavaju tetive ako je zivac nagnjecen, kako da postupim pri izboru fizioterapeuta/ masera?
Hvala puno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 01, 2006 7:15 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Mislim da masaza ne bi bila pametan izbor dok se ne rascisti tacno o cemu se radi. Ne bi bilo lose da se uradi EMNG (ispitivanje funkcije nerava (da se vidi na kom je mestu tacno pritisak) i da se tek onda preduzima lecenje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 75 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: