PCOS svakai savet je od pomoci!!

Pravo mesto za sva Vaša pitanja koja ne možete klasifikovati u neki od
podforuma. Pitajte sve što Vas zanima a odgovor će ponuditi stručni
saradnici ili korisnici foruma sa sličnim iskustvima.

Moderatori: vlada99, mr ph. Silvio, ModeratA, moderato, admin

Zaključana tema
J&M
Novi član
Novi član
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Avg 31, 2009 8:08 pm

PCOS svakai savet je od pomoci!!

Post od J&M »

Bila bih zahvalna svakome ko se razume u PCOS sindrom za savet.

Menstruacije su mi kasnile 7-10 dana, bez bolova u stomaku, sa mucninom i bolovima u kolenima. Na pocetku puberteta sam zapazila maljavost (oko bradavica i na licu), kako se maljavost povecavala, zatrazila sam pomoc endokrinologa. Sa nepunih 19 godina ustanovljen mi je ovaj sindrom, mikrocisticni jajnici i blago povisen nivo hormona. 6 meseci sam uzimala Yasmin pilule od 5-og do 25-og dana menstrualnog ciklusa. Menstruacije su postajale redovnije (sa kasnjenjem od po 2,3 dana). Maljavost je stagnirala, ali sam imala vise akni nego pre pocetka terapije. Sledeca 3 meseca sam nastavila sa Yasmin tabletama uz Siofor 500 (jer mi je utvrdjena osetljivost na insulin). Siofor sam prvih nedelju dana pila po 2 tablete, pa sam posle presla na 3 tablete dnevno i tako nastavila . Medjutim, posle svakog obroka sam osecala bolove u zeludcu i dijareju. Endokrinolog mi je preporucio jos 3 meseca Yasmina i Siofor 500 2x dnevno. Imala sam ceste promene raspolozenja.
Sada, nakon 12 meseci terapije, menstruacije su mi uredne,manje akni, maljavost ista kao i pre (nije se povecala, a ni smanjila). Dobila sam 10 kg na tezini u poslednjih 6 meseci terapije (od kada sam pocela da uzimam i Siofor). Smatram da uzrok gojaznosti nije ishrana, jer se hranim umereno i zdravo.
U kontrolnim analizama posle 12 meseci, povecanje odnosa OS/OK, TA 140/85mmHg, stagnacija HOMA indeksa,lipida,neadekvatan skok uk. T,ostalo stagnira. Ucinjen ultra zvuk vrata ACC dex 0.5 mm sin 0.5mm ACI dex 0.5 mm sin 0.6mm A PRE POCETKA UZIMANJA TERAPIJE : ACC dex 0.4 mm sin 0.4mm ACI dex 0.4 sin 0.4mm.
I POJAVIO SE PROBLEM SA CESTIM MOKRENJEM I OTICANJEM STOPALA. Zanima me da li treba da uradim jos neke analize, zato sto sam se ugojila 10 kg za 6 meseci i zato sto problem sa mokrenjem i oticanjem stopala pre nisam imala.
HVALA NA POMOCI!!!
sevdeto
Novi član
Novi član
Postovi: 17
Pridružio se: Sre Jul 08, 2009 6:43 pm
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Lokacija: Bugarija

Re: PCOS svakai savet je od pomoci!!

Post od sevdeto »

Obavezno izmeri secer,koliko ja znam Siofor se koristi od diabeticari.Cestim mokrenjem je jedan od simptome na dijabetes.
You may say I'm a dreamer,but i'm not the only one
Korisnikov avatar
admin
doktor.rs tim
Postovi: 403
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: PCOS svakai savet je od pomoci!!

Post od admin »

tema je duplirana... mozete je pratiti na https://doktor.rs/forum/viewtopic.php?f=23&t=31607
Zaključana tema