Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: MOLIM ZA POMOC I SAVETE FIMOZE
PostPoslato: Ned Avg 30, 2009 4:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 3:32 pm
Postovi: 1
Oprostite sto otvaram novu temu vezano za fimozu, ali nisam imao drugo resenje. Dugo bih cekao na odgovor a verovatno nijedan doktor nece procitati stari post. NADAM SE DA ME RAZUMETE
Tako da bih voleo da dobijem i strucno misljenje od nekog doktora.

Dakle, imam 20 godina i vec dugo me muci ovaj problem. Davno sam cuo od druga da je isao na obrezivanje, tj. da su mu sekli kozicu i rekao je da je to najveci bol koji je ikada osetio. Tako da je to malo zastrasujuce. Ocigledno mu nisu dali anesteziju. Jednom sam skupio snage i otisao da seku ali doktor je uspeo da prevuce kozicu. Rekao je da prevlacim 5-7 puta na dan i da obavezno vratim. Rekao je da imam suzen prsten. Sve je to uredu i kad sam dosao kuci uspeo sam i sam. Vec sutra nisam smeo to da radim niti da idem opet kod doktora. Koliko sam ja ukapirao,na osnovu slika preko interneta i raznih komentara, imam fimozu. Ja tesko mogu da prevucem kozicu u opustenom stanju. Mogu ali se jako zategne. Vec kada je u drugom stanju nemogu

Sada bih otisao pravo na operaciju ali sto vise citam komentare ovde sve mi vise deluje zastrasujuce.
Dakle, voleo bih da znam (posto sam procitao razne komentare pa vise ne znam sta da mislim):
1) koliko je bolan taj ubod anestezije. (bilo gde da je nije problem. ali na penisu :o )
2) koliko traje oporavak
3) Hoce li osetljivost skroz ne stati ili ce uvek biti osetljiv do odredjene mere
4) Ostaje li oziljak ili ne ostaje
5) Dali ce glavic penisa biti prekriven kozicom kada je penis u opustenom stanju ili ce se stalno videti
6) koliko je uopste bolan oporavak
7) kakve posledice ce ostaviti na sex, ako ih uopste i ostavlja
8) kolika je cena u privatnim klinikama i koja je najbolja (ako neko zna neka mi posalje pp (jos ako imaju WEB PAGE :D))

HVALA SVIMA NA ODVOJENOM VREMENU!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MOLIM ZA POMOC I SAVETE FIMOZE
PostPoslato: Ned Avg 30, 2009 4:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
trebalo je da pitanje postavis u temi o fimozi koja vec postoji, odgovor bi sigurno dobio i tamo...i bolje je kada je sve na jednom mestu, jer svako pitanje i odgovor ce koristiti i drugima... :wink:

1) taj bol je beznacajan, traje sekund, a svrha anestezije je da sve ono posle tog uboda bude bezbolno! i zaboravi to sto ti je ispricao drug, neces sigurno proci tako...
2) to je inividualno, kod nekog ide brze, kod nekog sporije, planiraj oko mesec dana bez seksualnih aktivnosti...a svim ostalim aktivnostima moci ces vrlo brzo da se vratis nakon intervencije...
3) neprijatna osetljivost ce se brzo izgubiti, tako da ti to nece smetati, bez brige
4) oziljak ostaje u manjoj ili vecoj meri, zavisi i od same boje tvoje koze i razlike u boji izmedju spoljasnje koze penisa i unutrasnje strane kozice uz glavic, koje se spajaju operacijom...a kako to izgleda verovatno si imao prilike da vidis, posto si vec trazio po internetu o toj tematici...a i sigurno si gledao filmove za odrasle, pa si i tu mogao da vidis kako to izgleda... :wink:
5) nakon totalne cirkumcizije uglavnom ce ostati uvek otkriven...(postoji i parcijalna cirkumcizija koja se moze u odredjenim slucajevima uraditi, kada se ukloni visak suzene kozice, a ostatak i dalje prekriva glans u vecoj ili manjoj meri...e sad, koliko ce ona biti pogodna i izvodljiva u tvom slucaju, to ce ti reci lekar koji te bude pregledao...totalna cirkumcizija u svakom slucaju u potpunosti uklanja problem)
6) oporavak ce biti pomalo bolan, ali brzo to prolazi, i sve se to isplati zarad onog sto dobijas
7) posledice na seks su povoljne, jer ce biti mnogo bolji nego seks sa fimozom...a osecaj ti nece biti ugrozen...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MOLIM ZA POMOC I SAVETE FIMOZE
PostPoslato: Pon Avg 31, 2009 12:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Spojila sam ovu temu sa velikom temom o fimozi.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 127 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: