Savet-iritabilni kolon...

Postavite pitanje, podelite iskustva, edukujte se ili informišite o svim oboljenjima gastrointestinalnog trakta. Oboljenja želudca, dvanaestopalačnog creva, tankog creva, debelog creva i rektuma.

Moderatori: vlada99, moderato

Korisnikov avatar
MACHINE
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 673
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm

Post od MACHINE »

Slicno kao i za Flobion i bilo koji probiotik pride vecina ima i prebiotkse kulture u vidu nekih kratkolancanih secera, inulina, vlakana.... Ja sam cak pio i ProLife i FiveLack gde je jedna ampula 100 din...nije pomoglo. Inace imam blazi Crohn colitis i zalim se samo na vetrove, na flatulencije, pomalo meteorizam. Pa indikacije su ti za infekcijske prolive, IBS, IBD, redukuje intestinalnu candidu...po meni je on najbolji a i najjeftiniji...ucinak svakako nije losiji cak i od ProLife koji ima i jednu posebnu bakteriju koja se vezuje za Krona (ASCA autoantitela): Saccharomyces Cerevisiae
Korisnikov avatar
zmaj76
Stalni član
Stalni član
Postovi: 1276
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 10:25 pm
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5

Post od zmaj76 »

Hvala ti,ja nemam dg iritabilni kolon,ali po svim simptomima koje to oboljenje ima,a koje sam pročitala ovde na forumu,ne bi me čudilo da ga imam... :)
trudim se da ne mislim na sve to,možda nestane samo,ako ga ignorišem...pozzz
:wink:
Odgovori