Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: alkohol
PostPoslato: Čet Jan 05, 2006 5:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 17, 2005 4:17 pm
Postovi: 21
Lokacija: pozarevac
ja inace slabo pijem alkohol, ali me interesuje koji je alkohol najbolje piti? svi razlicito preporucuju, da li neko zna u kom ima najmanje procenata secera?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 05, 2006 6:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
U svakojakoj literaturi ces procitati da ako se vec konzumira,neka to bude viski.Nema pravila sto se alkohola tice.Najbolje je izbegavati slatka pica tipa:likeri,vinjak,gin,neke rakije,slatka vina itd,a pivo,koje je pored vina najcesce u upotrebi,konzumirati malo.Uopste,alkohol treba dijabeticari da ne koriste cesto,ne toliko zbog pada ili skoka secera,vec zato sto sve negativne posledice alkohola inace,brze se ispoljavaju kod dijabeticara(prvenstveno stradanje krvnih sudova).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: aman ljudi
PostPoslato: Čet Jan 05, 2006 8:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 18, 2005 12:01 am
Postovi: 29
Lokacija: Beograd
Aman ljudi, kakav crni alkohol! Zaboravite na njega. Zar vam nije dosta dijabetes? Da je alkohol lekovit, prepisivali bi ga umesto lekova.
Kada mi je dijagnostikovan dijabetes, lekarka me je pitala da li pijem jer su mi jetreni rezultati bili katastrofalni- a pri tome sam oduvek antialkoholičar (konzumiram samo kiselu vodu).
P.S. ova poruka nije lična


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 05, 2006 9:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Aman,ne aman,ali moramo razumeti da prvo postoje ljudi sa svim svojim manama pa tek onda ljudi sa oboljenjima i nedostacima.SLAZEM SE da alkohol treba izbaciti i najbolje bi tako i bilo za svakoga a ne samo za dijabeticare.Recite,medjutim,da li je svaki pusac prestao da pusi kada mu je otkriven neki problem sa disajnim organima.Retko se srece(ma koliko pogubno bilo) da se neko 100% pridrzava svega sto mu lekari kazu.Izbacite alkohol iz upotrebe ako mozete,a ako ne mozete,kontrolisite se maksimalno,a i napravite par testova.Posle nekog pica,koje vam je najdraze,uradite "profil",pa tako par puta,pa vidite kako vam se krece glikemija.BEZ NAPIJANJA,MOLIM!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 05, 2006 10:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
Ne bih se slozio sa ovim anti-alkoholnim izjavama. Alkohol je ok, u granicama kao i sve drugo, i ne svakodnevno nego mozda jednom nedeljno ili tako nesto.
Kao sto sam ranije napisao, secer prvo skoci pa onda padne.

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 05, 2006 11:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 18, 2005 12:01 am
Postovi: 29
Lokacija: Beograd
Samo da vas podsetim: od dugotrajne upotrebe alkohola, potencija se gubi, jer alkohol samo povećava polnu želju a smanju polnu moć. Iste su i posledice nekontrolisanog dijabeta.
Pa vi sad birajte koje ćete zadovoljstvo. Ne mogu i jare i pare.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 05, 2006 11:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 18, 2005 12:01 am
Postovi: 29
Lokacija: Beograd
Samo da vas podsetim: od dugotrajne upotrebe alkohola, potencija se gubi, jer alkohol samo povećava polnu želju a smanjuje polnu moć. Iste su i posledice nekontrolisanog dijabeta.
Pa vi sad birajte koje ćete zadovoljstvo. Ne mogu i jare i pare.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 06, 2006 1:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Pre vecere,veceras,glikemija 6.1, otisao na rekreaciju sa drustvom od 22-23h,popio dve case crnog vina,u 24:00 glikemija 6,8.Videcemo ujutro.

P.S.
Ne treba se lisiti zadovoljstava,samo treba imati mere.

Za neupucene-Potencija se gubi i od prevelike konzumacije s*xa.

Ako moze jare ali za dzabe(sala).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: alkohol konzumiranje
PostPoslato: Čet Jan 12, 2006 7:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
Ako ste dijabeticar ne treba se lisiti svega i uvek. Da bas ne bude po onom Ciginom pa sta ce mi takav zivot.Strucnjaci preporucuju 50-100 ml crnog vina dnevno zbog korisnih materija iz zrna crnog grozdja koji se extrahuju u vino. Naravno ne treba se napijati ni cesto koristiti. Vazno je ne piti mnogo alkohola na gladan stomak jer brzo snizava secer i dovodi do opasnih hipoglikemija stto cini suprotno konzumiran posle jela.
Osnova je zapamtiti da alkohol ima 7 kcal po gramu sto je samo malo manje od masti, a skoro dvostruko od proteina i ugljenih hidrata.
Ja dnevno prelazim 5 kilometara, a nedeljom od skora pauziram i pre rucka popijem 75 ml. votke to je 30 ml cistog alkohola ili 200 kcal, sto me cini blazenim skoro 2 sata.Ipak mora malo i zadovoljstva u dosta nekonformnom zivotu dijabeticara, posteno priznato.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 12, 2006 9:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 17, 2005 4:17 pm
Postovi: 21
Lokacija: pozarevac
ne razumem kako alkohol na prazan stomak moze dovesti do snizavanja secera, kada alkohol u sebi sadrzi secer i bas se zato ne preporucuje dijabeticarima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: alkohol konzumiranje
PostPoslato: Čet Jan 12, 2006 10:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 20, 2005 5:11 pm
Postovi: 67
donkihot je napisao:
Ja dnevno prelazim 5 kilometara, a nedeljom od skora pauziram i pre rucka popijem 75 ml. votke to je 30 ml cistog alkohola ili 200 kcal, sto me cini blazenim skoro 2 sata.Ipak mora malo i zadovoljstva u dosta nekonformnom zivotu dijabeticara, posteno priznato.


nedavno sam u nemackom casopisu za zdrav zivot "fit for fun" procitao da su istrazivanja pokazala da konzumiranje 50ml votke uz glavni dnevni obrok (rucak) pozitivno deluje na dijabeticare i da se preporucuje. nisam bas shvatio o cemu se radi posto nemacki jako lose razumem ali je u tekstu takodje pisalo da je 2-3 dl crnog vina dnevno takodje ne dozvoljeno vec preporuceno za dijabeticare.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: 50 ml votke kao preporuka
PostPoslato: Pet Jan 13, 2006 7:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
Ovde odgovaram samo zbog teme istrazivanja, koja pokazuju svasta. Votka za vreme rucka apsolutno nemoze da povoljno deluje na dijabeticre kao preporuka, osim ako se odnosi na dejstvo ka digestiv, kao francuski konjak posle rucka kao obicaj kod istih.
Vi ste svi na netu i mozete procitati svasta.Pr. za crnu kafu mozete naci oko 20 preporuka za razlicito dejstvo pa i da smanjuje krvni pritisak a bar polovina daje suprotne preporuke i nalaze.Do skoro se preporucivao najcesce margarin, koji je sada proglasen, sa pravom, kao otrov- krvni sudovi i plak- zbog stvaranja trans masnih kiselina prilikom hidrogenacije ulja kako se i dobija.Kod cesto upotrebljavanog E vitamina sada se sugerira da tokoferoli, uobicajeni oblik istog ima visestruko slabije dejstvo nego tokotrienoli, koji su mnogo redji u sastavu E vitamina.Od dugo godina preporucivanih biljnih ulja svih vrsta sada se ne preporucuje nijedno visestruko nezasiceno vec iskljucivo mono nezasiceno maslinovo i jos nekoliko mononezasicenih koja su vrlo retka. Cak se nijedno ulje vise ne preporucuje za topli servis narocito za przenje i pecenje, a sve vise se dize procenat potrebnih zasicenih zivotonjskih masti vec do 7 % ukupnog unosa svih masti. Pisem ovo da se vrlo pazljivo preporuke usvajaju i to posle podataka iz mnogih izvora.Osim crnog vina ne preporucuje se ni jedan alkohol a ni ovaj zbog alkohola vec kako sam napisao zbog sadrzaja ekstrakta zrna crnog grozdja koje se prelazi u alkohol u procesu prerade vina. Malo alkohola retko samo za bolje raspolozenje ponekad umesto bensedina,jer brzo deluje.Bar na ,mene.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: