Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: dosadne gljivice
PostPoslato: Pet Jul 23, 2004 9:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 24, 2004 2:00 am
Postovi: 20
Imala sam ceste upale jajnika, pojavile su se i ciste. Dugo sam koristila Diane 35 da bi se regulisao ciklus.
Nedavno mi se pojavila trihomonas vaginalis, V grupa sekreta. Zavrsila sam sa terapijom koju je doktor prepisao, kao i moj partner. – Orvagil i triagil. Posle toga III d grupa i koristila sam dovicin i ginodaktanol. Na poslednjoj kontroli se utvrdi VI grupa i dobijem terapiju visiren i nistagen.
Sta sve moze da bude uzrocnik?
Od kada imam terapiju nisam imala odnose. Da li je uvek tako dugotrajno lecenje. Moze li se povratiti prilikom odnosa. Planiram za neki dan na more da idem, pa me interesuje da li ce dugotrajno ostajanje u vodi jos vise pogorsati stanje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 25, 2004 3:32 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pet Jun 18, 2004 2:00 am
Postovi: 352
Nije mi jasno koriscenje antibiotika, uz lokalne vagitorije, u cilju lecenja stepena cistoce vaginalnog sekreta. Koriscenje antibiotika ( Dovicin caps., Ciprocinal i sl.) ima svrhe ukoliko se daju prema antibiogramu, a za poremecen vaginalni sekret dovoljna je lokalna terapija. Cesto se posle V grupe sekreta, jos jedno vreme odrzava III i VI grupa i dovoljno je lokalna terapija, eventualno uz Kansen 3 vag ukoliko se ponovi VI grupa( gljivice),savetujem da se popije jedna tbl. Diflucan od 150 mg. Dobro je sto ste se uzdrzavali od odnosa, dok ste pod terapijom. Nakon lokalne upotrebe npr. Kansen 3 vag., savetujem biljni gel, koji se lokalno stavlja( u vaginu i neposredno na spoljne gen. organe), 1 do 2x nedeljno: Multigyn gel.
U vasem zivotnom dobu, uz punu skesualnu aktivnost , ukoliko nemate tegobe , III grupa sekreta ne zahteva lecenje. Prim. Dr Lj.Presetnik


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 160 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: