Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 2:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
Cao...

ne znam za Krtagujevac i psihologe tamo, ja ti mogu samo dati moje iskustvo sa skorasnjeg prvog pregleda kod psihologa...

nije mi zvanicno dijagnostikovana anksioznost, mada svi me upucuju na to ..

imam tegobe sa gubitkom daha, osecajem kao da cu pasti u nesvest... ubraznog lupanja srca i hladnog znoja narocito napolju... kuci retko kad imam takve tegobe... tako da pretpostavljam da su neki psihicki problemi...

isao sam kod psihologa i on mi je samo dao smernice o razmisljanju... da ne razmisljam o tome zasto i sta ako nego ovde i sada, kako je on to rekao... dpokazao mi je neku tehniku disanja iz stomaka ako krrene opet takve epizode napetosti, panike, straha... da kazem pa i neka se desi... nesto kao obrnuta psihologija, sta znam..

i obavezno mi je rekao da procitam par knjiga...

Viktor Frankl - neucjan vapaj za smislom, Zasto se niste ubili
Erik Berne - Koju igru igras
Tomas Haris - Ja sam OK, ti si ok

to su neka iskustva...

mozda ti pomogne dok ne nadjes nekog dobrog psihologa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 3:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
neshar:
sve sam to procitala......strasno je znati sta su sve ljudi preziveli a imali i tada i posle tih katastrofa veliku zelju za zivotom i volju i motivaciju da
se bore.... a vecina nas ima ugodan zivot,pa eto bori se sa nekim drugim demonima...jedino nisam procitala Necujan vapaj..a htela sam,dobro da si me podsetio...
Hvala
:wink: :wink:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 3:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
neshar:
Tomas i Berne : literatura iz transakcione anallize...citala...
:wink:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 5:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
Ako znas da li negde sa neta mogu da se skinu, bilo bi super da ih ja vec procitam..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 6:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
Ne znam stvarno :roll: ,ja sam Viktora F.uzela u biblioteci a Tomasa H.kupila....i Bernea sam uzimala u biblioteci.. :wink:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 6:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
neshar-
Transakciona analiza (TA) je, u osnovnom značenju, metod formalno-strukturalne analize sklopa ličnosti, prelaska osobe iz jednog u neko drugo ego-stanje i prikazivanje složenih međuljudskih odnosa pomoću transakcionih dijagrama. Metoda je nastala pod uticajem psihoanalize, teorije komunikacije i psihologije malih grupa. Proučava tri različita ego-stanja u istoj ličnosti (Roditelj, Odrasli, Dete) i transakcije među njima.
Transakciona analiza ili, skraćeno, T.A., je teorija ličnosti i teorija komunikacije koju je krajem pedesetih godina ustanovio američki psihijatar Erik Bern (Eric Berne, 1910–1970). TA se u početku koristila isključivo kao sistematska psihoterapija, koja se danas koristi u individualnom, grupnom i porodičnom tretmanu.

http://as.infosky.net/~melitaj/Transakc ... aliza.html
ili ukucaj i trazi na netu....ako te bas to zanima

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 10:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 12, 2008 8:54 pm
Postovi: 138
Prof.dr. Jovan Maric kaze u jednoj od svojih knjiga da se ovakvo stanje moze prevazici samo,kao u ratu,zajednickim delovanjem artiljerije i pesadije. Artiljerija je psihoterapija a pesadija su lekovi. Ako delujete samo sa jednim rodom vojske,nista od pobede. E,sad... Treba naci kvalitetnog psihologa (to je kao da trazis iglu u plastu sena) i kvalitetnog psihijatra koji ce na strucan nacin odabrati vrstu i dozu pojedinacnih medikamenata kojih u ponudi ima mnogo (pogotovo su efikasni lekovi novije generacije ali je zaista potreban pazljiv odabir).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 10:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 23, 2008 11:51 pm
Postovi: 112
Lokacija: Beograd
zmaj76 je napisao:
Zlatiborac: znam, zato i trazim savet,isla sam kod psihologa,par meseci,na terapiju zvanu transakciona analiza.poslednja "seansa" me toliko smorila da sam bila u bedaku sve vreme boravka na moru...možeš li to zamisliti...i odustala sam..moja velika mana,brzo pokleknem....a ne bih kod psihijatra,možda grešim i zvučim kao osoba puna predrasuda,ali ja njih zamišljam kao stručnjake koji se odmah hvataju za recepte...a ne treba mi i ta zavisnost od lekova...... ![/color]
:) :wink:

Od citanja knjiga po meni nema mnogo vajde, mozes da je procitas, ali treba neko ko ce to interpretirati i primeniti na tvoj slucaj ( ovo se odnosi na sva usmerenja u psihologiji/psihoterpiji), a niko od nas nije dovoljno edukovan.
Svaka terapija ima uspone i padove i terapije su obicno duge, sto znaci da nekoliko meseci koje pominjes nije narocito dugo. Ti si imala pad u tarapijskom procesu i nisi izdrzala nego izasla iz njega.
Psihijatri se ne hvataju odmah za lekove, na kraju niko te ni na sta ne primorava, kazes da neces lekove i gotovo, moze da te leci samo psihoterapijom.
Da li si uspostavila odnos sa terapeutom kod koga si bila, on ne mora da bude idealan, moze cak biti i suprotno od toga, ali to je vec odnos, ako ga ne uspostavis nema ni terapije.
Mozda da probas ponovo s njim ?
Ako ne ide s nekim drugim.
Padovi i usponi, sumnja u tarapeuta, sumnja u pozitivan ishod terapije jesu problemi koji muce svakog klijenta koji dodje na terapiju.
Ne mogu da verujem da u Kragujevcu nema tarapeuta, ipak to je veliki grad imate i medicinski fakultet.

_________________
Pomozite nepokretnoj porodici !
sajt :
http://www.brotherskocic-needhelp.com/
tv reportaza (2 min i 37 sek.) :
http://www.youtube.com/watch?v=tWA1Ns1g_9o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 26, 2008 10:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
Zlatiborac:
nije problem i ako se prepisu lekovi ,samo da to ne bude na duze staze,od dr Jovana Marica sam citala samo delo Kakvi su srbi...
psiholog kod koga sam isla je smatrao da mi nisu potrebni lekovi,jer , kako mi je rekla tada,ona ima kontakt sa nekim psihijatrom i zna koga da uputi zbog th......
LadyOfTheMountain:
nisam mislila nista lose kad sam rekla za prepisivanje lekova od strane ,vec sam se i ogradila kad sam to napisala,znam da je psihoterapija dug proces,mozda sam u nekom trenutku posumnjala u efikasnost psihologa pa sam zato odustala,mozda je ta sumnja ipak samo deo moje licnosti,obzirom na sve ...ne bih ni trazila pomoc...
a u Kragujevcu verovatno ima dosta psihologa ali ja ne znam za njih , zato sam i postavila temu ovde,za slucaj da neko zna...eto... :roll:
mozda i odem opet kod istog psihologa...ako ne dobijem neku drugu info...
Hvala vam... :wink:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 26, 2008 10:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
Prof. dr Jovan Maric se nametnuo sirokim narodnim masama kroz tv emisije,... tri tackice.... :D

Nije nuzno propisivanje medikamentozne terapije, kada su u pitanju neuroze - u dosta slucajeva radi se samo psihoterapija, i tako se stize do izlecenja.

Potrebno je pronaci pravu metodu psihoterapije, koja nekome moze pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 27, 2008 1:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
Drbgd,bas mi je drago da ste se javili... :wink: ma ja sam Marica citala iz radoznalosti...davno...
Kako znati koja je psihoterapija najpogodnija,svaka ima svojih prednosti,pretpostavljam i da svaki psiholog-psihoanaliticar smatra najboljom onu koju koristi...bas kao TA...na koju sam isla...
ne zamerite,ja to kao laik pitam...cisto me zanima...
ima dosta istine i u tome da u sebi moramo naci snagu..i volju..i "izlečenje"...
zato sam i čitala T.Harisa, E.Bernea,V.Frankla,Froma,D.Golemana.....
ali kada snage nema dovoljno tražimo pomoć drugih,stručnu pomoć...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 27, 2008 1:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
često pomogne,jednokratno, i "priča " o tome , tj.pisanje o tome na ovakvim forumima,shvatiš da nisi sam, javi se neko sa dobrom idejom,savetom,ili podrškom...znači.... :)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 190 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: