Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Pomoc - gastriticni bolovi
PostPoslato: Sub Mar 29, 2008 5:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Evo vec drugi dan (i neprospavana noc) - poslednji put je bilo ovako pre nekoliko godina. Imam problem sa tim gastriticnim bolom (grcevi u zelucu i kao da samprogutala kamen, bukvalno - boli na dodir i na pokret), ali uvek uspem da ga saniram cajem od kamilice, odmaranjem, spavanjem. Juce sam se namenski vratila kuci ranije ali nisam ni mogla da spavam, grcevi su dolazili na svakih par minuta. I sad stvarno ne znam sta da radim.

Isla sam na ultrazvuk - sve je ok, nema nikakvog razloga za bol, osim zakasnela somatska reakcija na stres, t.j. grecenje misica iza zeludacne kese i tako dobijem taj grozan bol. O hrani nema ni govora, osim o tostu, cisto da mi ne bude muka od gladi.

Ima li neko neki narodni lek za ovo (kod lekara su mi rekli da moram da cekam da prodje, ili da mi daju injekciju za opustanje misica - sto sam probala prvi put kada sam dobila ovaj napad i nikad vise), neuroticari svih zemalja - pomozite! Kako se resavate gastriticnih bolova?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 29, 2008 6:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Da - nemam heliobacteri, ni cir. Ne pusim, kafu sam izbacila jer mi ne prija... ali mi ovih dana i voda smeta :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 29, 2008 6:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
sveden biter!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 29, 2008 6:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
EJ,MAJMUNCHE,ĆAO,ODAVNO SE NISMO DOPISIVALE :wink: E BAŠ MI ŽAO ŠTO ČUJEM ZA ŽELUDAC,JA BAR ZNAM KAKO JE ,MUČIM TU MUKU GODINAMA,NAKON DUGOGODIŠNJEG RAZVLAČENJA KOD INTERNISTA PO KBC-U I UZ PREGLEDA,KOJIMA NE MOŽE MNOGO DA SE VIDI,ODEM PRIVATNO NA GASTROSKOP.I EVO VEĆ MESECIMA PIJEM NEKE LEKOVE I NIŠTA...A NAJVEĆI UZROK JE STRES,VERUJ MI,A KAKO NAĆI NAČIN DA OGUGLAŠ?!!!!!!!!!!!!!!!
LEKOVE SAM PRESTALA DA PIJEM A POČELA ČAJ OD KORENA IĐIROTA,ČULA SAM DA JE DOBAR NARODNI LEK,GORAK JE ,A GORKE BILJKE SU DOBRE ZA ŽELUDAC,JA OVDE U KG-U KUPUJEM NA PIJACI,POTOPIŠ JEDNU KAFENU KAŠIČICU ISECKANOG KORENA U 2 DECI VODE I ODSTOJI 12 H PA MALO ZAGREJEŠ I PIJEŠ PO SUPENU KAŠIKU PRE I SAT POSLE JELA,NE KUVA S E ČAJ,PROBAJ,MNOGIMA JE POMOGAO , AL TREBA BITI UPORAN,MENI TEK POSLE NEKOG VREMENE POČEO DA DELUJE,VEROVATNO DOK NISAM PRESTALA SKROZ DA PIJEM LEKOVE ZA KISELINU...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 29, 2008 7:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Ej, cao zmajce!

Ma evo, na dezurstvu sam a muku mucim, jedva hodam, imam osecaj da cu se srusiti. :cry: Znam i sama da je stres, cak znam i od cega, ali ne moze da se to spreci, nazalost.

Pokusacu da nadjem prevod ove travke na engleski pa da potrazim - ovde do klinike ima jedna prodavnica zdrave hrane. Tu su mi preporucili i vodu od kokosa kao lek, mada mi nije pomogla prosli put. Vidim da ce nedeljni rucak da mi bude kutlaca ispasiranom kuvanog krompira bez icega :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 29, 2008 7:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
EEEEEEJ,PA ZAR OD TEBE DA ČUJEM DA STRES NE MOŽE DA SE SPREČI ?! PA KO ĆE DA ME VADI KAD SE OPET UBEDAČIM, A RATUJEM SVAKI DAN SA PSIHOTIČNIM I NEUROTIČNIM KOMPLEKSAŠIMA!!!!! :D :D EEE,A MOJE BOLJKE ?! NJIH ZANEMARUJEM.....
A ZABORAVIH,TI SI BEŠE U AMERICI ? VOLELA BIH DA ZNAM PREVOD ZA IĐIROT,AL POTRAŽI GA, I SVAKAKO NEKE ČAJEVE ZA ŽELUDAC,PROBAJ,MISLIM DA SE NA KRAJU SVI MORAMO VRATITI PRIRODI,OTROVASMO SE HEMIKALIJAMA A NIŠTA....
:-?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 29, 2008 7:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 5:21 pm
Postovi: 446
Lokacija: Canada
Majmunche, ne samo sto mi je zao da te toliko muci zeludac, nego nazalost i razumem kako ti je. Sama sam prosla kroz to prosle godine i sa medecinom koju sam uzimala po receptu sedam dana ne spavanja i bolova ne ponovilo se nikad vise . Isla sam na snimanje , ustanovljena kiselina u zelucu -acid reflux. Nisam vise znala sta cu da bi mi jedna starija gospodja rekla da probam sa caj od nane (melissa leaves, lemon balm) i manuka honey UMF10+. to uzimam tri puta na dan pre jela , jednu malu kasikicu na malo tosta . Za sad je ok . Tako ako zelis da probas , a na prirodnoj je bazi pa mozda ti pomogne.

To je moje iskustvo , posto sam predhodno uzimala tri medecine i nistaaaa bolje osim sto su mi '' pomogle '' da ne spavam cele noci.

Posto vec znas da je od stresa, znaci samo na tome raditi kako najbolje znas i umes. Zelim sto pre da te prodje .

_________________
Za drugarstvo i druzenje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 29, 2008 7:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Zmajce - sita sam se nasmejala, pa mi psiholozi, psihijatri itd smo najludji :roll: Nasla sam prevod, zove se "Calamus root" ili "sweet flag", potrazicu, obavezno. Stvarno mi je grozno, valjda zato sto i moram da radim (da, u Jamerici sam).

Zola - hvala i tebi na savetu, probacu. Nanin caj je i inace dobar za probavu, amda meni nekako vise prija kamilica jer meni su ti problemi ne od lose probave (bas pazim sta, koliko i kada jedem) nego od stresa, pa onda malo prirodnog antidepresanta (kantarionovog ulja) i kamilicu, i obicno bude ok. Meni su bas naglasili da mi je kiselina normalna i da ne treba da je disbalansiram uzimanjem antiacid preparata a i ne osecam kiselinu, "samo" ove grceve. To sa medom cu da uvedem kao preventivu jer ne mogu sada - uvek mi je med bio jako tezak sa stomak.

Hvala vam devojke/ devojcice :wink: Ako jos ima ideja, javljajte.

[JOOOJ]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 29, 2008 8:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 5:21 pm
Postovi: 446
Lokacija: Canada
Majmunche, ma samo da ti pomogne bilo sta , jer znam da nije zavidno ni malo. Sto se tice kiseline , ja je isto nikad do sada nisam osetila , osim bolova i kao da ne mogu da se nadisem vazuha . Ali dr. mi je rekao da se ustanovilo sa pregledom da je acid reflux.

Sto se tice meda i ja nisam za med, ali ovaj je na moje iznanedjenje nekako sasvim drugaciji po ukusu , pa nekako prolazi kod mene . Ma vazno da nemam vise (za sada) te proklete bolove i ne prospavane noci.

Svako dobro i da te sto pre prodje , bilo sta da ti koristi.

_________________
Za drugarstvo i druzenje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 29, 2008 10:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
Super što ti je kiselina ok,ja imam neko stanje GERB A/B,sa hernijom,ezofagealnim refluxom,regurgitaciju kiseline,i pojačano lučenje žuči koje se u duodenumu meša sa kiselinom, ne pitaj kako mi je....probaj te čajiće i primeni malo psihoanalizice na sebi... :wink: ti bar znaš kako i koje metode... 8) ja sam beznadežan slučaj.... :D mene ne bi prihvatio da leči ni jedan psihijatar...digo bi ruke odmah :D :D :D što nisam studirala psihologiju pa da je vežbam na sebi...cccccc .....
:D :D :D :wink: javni se kad nađeš neko rešenjce.....
pozzzzzzz

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 31, 2008 4:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Cao svima, da se javim. Cim sam se vratila sa dezurstva u subotu legal sam u krevet i sve planove za nedelju otkazala. Nasla sam super caj

"Stomach Ease" Yogi tea.

U semi ima gingera i jos gomilu nekih trava. Kad budem bila kod kuce napisacu vam, jer mogu da vam naprave takav caj u prodavnicama zdrave hrane ako se ova vrsta ne uvozi u Beograd. Rucala sam samo nezacinjeni pire-krompir i supu od povrca a jutros jogurt i pre svakog obroka solju tog caja. Imam i dalje onaj tup bol ali ne vise grceve, mislim da polako prolazi. Isto tako sam nasla caj od "sweet flag" - to jest ove trave koja je bila preporucena gore na srpskom. Mislim da je tu glavno da je u pitanju stres i dok se to malo ne sanira, nema leka, samo ovakve "postapalice", ali oni koji znaju kakva je to muka, dobro im dodje.

Stvarno hvala na podrsci i savetima, pa se nadam da se ovim povodom necemo jos duuugo dopisivati :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 27, 2008 10:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 05, 2007 4:34 pm
Postovi: 35
Da li i gde ima u Beogradu da se kupi "Manuka honey"? Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 03, 2008 11:06 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2008 2:02 pm
Postovi: 70
Lokacija: ZG
Pozdrav svima.
Vidim da i svi vi imate neke probleme sa zelucaem kao i ja verujem.
Da vam ispricam moj problem. Pila sam hormonalne tablete Diane 35, 5 meseci. Od njih me je poceo boleti zeludac. Ali sad otako sam ih ostavila sve je gore.Osecam neku cudnu bol u zelucu i nekad i grceve. Ali najgore je bol koju osecam u grudnom kosu sa dense strane.Kad me boli zeluad i bol je onda jaca.Posebno kad uadehnem i pritisnem rukob krudnu kost tada je bol jako velika, cak nekad i kada kasljem osec tu bol sa desne strane grudnog kosa. Sutra mislim rpvo da odem na EHO abdomena a posle, pa gastroskopiju i rengen grudnog kosa da vidim da nije nesto sa kostima grudnog kosa. Sta mislite po siptomima: bol u zelucu i bol grdnog kosa sa desne strane koja boli stalno vec skoro 2 meseca a posebno kad udahnem i tada kada pritisnem grudnu kost, bi moglo da bude? Jel nko iamo slicne probleme.
Hvala svima caoo

_________________
Pomozite kome je potrebno


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 227 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: