Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Sva vaša iskustva
PostPoslato: Pon Sep 26, 2005 7:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 07, 2004 1:07 pm
Postovi: 374
Lokacija: Beograd
Molim vas da ukoliko možete objasnite sva vaša iskustva vezana za ishranu, naročito oni koji su na posebnim režimima kao Low carb, macrobiotika i sl.
Odlučila sam da je vreme da sumiram sve što mogu kako bi za sebe našla optimalni balans svih dobrih varijanti jer mislim da još uvek suviše lutam i lovim u mutnom.
Želim i lowcarb i makrobiotiku i sve dobre stvari ali još nisam uspela da ih objednim. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 07, 2005 10:26 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Okt 22, 2004 10:53 pm
Postovi: 67
meni makrobiotika omogucava da mnogo kvalitetnije zivim.nemora da se ide u krajnost mozes da se hranis vegetarijanski ,jedino dozvolis sebi da povremeno jedes ribu..low carb je diskutabilan zbog masnoce..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 01, 2005 4:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 12:13 am
Postovi: 291
Moja Marija jede sve (retko svinjetina,przeno tipa krompirici przenice....)imam tiganj na struju tzv pekac u koji ne ide ni ulje ni mast pa joj u tome uglavnom i kuvam i pecem (ima ga sad skoro svuda da se kupi od 2000 do 3000 hiljade je i jela su fenomenalnig ukussaaa.Slatkise joj ne dajem nikada ni kad joj secer padne vec jede obrok koji je na redu.Hleb jede po jedno parce po velikim obrocima(u koliko ima drugi ugljenih hidrata manje ili ni malo) .Npr. za uzinu po tabelama moze da pojede 100kcal tj jednu jedinicu voca ,jednu jedinicu hleba ali joj ja odavno nista ne merim znam odokativno koliko je sta a ni ona nece da jede vise vec zna svoju meru .Vazno je da nije gladna sto je odlika vas"preslatkih" :P
p.s. dijabeticar je od februara ove godine a secere joj drzim od 4 do 9 vec nekih 6 do 7 meseci.Od pomocnih sredstava dajem joj caj od koprive i celerovog lista povremeno a tibetansku gljivu tj KEFIR vec cetiri meseca sto joj je prouzrokovalo da joj panlreas proradi dosta ali jos uvek nije dovoljno da ne prima insulin.Primala je tri puta dnevno a sad samo jednom i to ujutru......
posto smo i mi iz Beograda ako zelite mozete nas kontaktirati ili na hotmailov mesinger(dusko) gde smo od 11 do 23 ili na mail [email protected]
ne znam mnogo mozda i nista ali rado bi razmenila misljenja Tina(mama)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 02, 2005 2:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 07, 2004 1:07 pm
Postovi: 374
Lokacija: Beograd
Kako zapravo izgleda taj čaj koji pije? Koji je odnos sastojaka?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 03, 2005 6:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 12:13 am
Postovi: 291
pola litre prokuvale vode sa par listova koprive i isto to sa par listova celera....nikakva mesavina nista posebno....celer sluzi za sredjivanje bubrega,a kopriva za krv.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 03, 2005 9:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 07, 2004 1:07 pm
Postovi: 374
Lokacija: Beograd
A kako joj dajete tibetansku gljivu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 04, 2005 12:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 12:13 am
Postovi: 291
pije se svako vece kao poslednji obrok tj uzina pred spavanje i to 20 dana pa 10 dana pauze....imate to opsirnije ovde na forumu pod naslovom tibetanska gljiva.A ako ste zainteresovani da je i vi pijete a ne mozete da je nabaviti vrlo rado cu vam je pokloniti.....



posto se svi ovde hvale sa raznim rezultatima evo i ja da se pohvalim:
rezultati 8.6.2005 hba1c 9,6 (prvi rezultati novootkivenog dijabetesa)
3.8.2005 holesterol 3,29(preporucen manji od 5.2) trigliceridi 0,82(preporuceni manji od 1,7),krvna slika fenomenalna....c-peptid dsl 0,01
i poslednja kontrola 28.9.2005.hba1c 8,3holesterol3,3 trigliceridi 0,7, a c-peptid 0.19


gljivu je pocela da pije 6.7.2005.
prosudite sami a kao sto rekoh jede sve.......nije na nikakvim dijetama sto mi je savetovao moj ujak koji je dijabeticar vec 40 godina a zivi u svajcarskoj i po njihovim rezimima sa ophodi nikada nije imao ni jednu komplikaciju ni bilo sta ruzno sto moze da vas zadesi.Tamo cak radi na tri posla.On cak jede i normalne slatkise jer tvrdi da je zdravije pojesti njih nego proizvode za dijabeticare(je se ne usudjujem da mojoj Mariji dajem to jos sto ne znaci da necu......)ali jede sve slatkise sa froktozom cini mi se da joj oni odgovaraju.......

POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 04, 2005 4:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 07, 2004 1:07 pm
Postovi: 374
Lokacija: Beograd
Mislim da konzumiranje slatkiša i nije greh ukoliko se uradi planirano - tj upotpuni se insulinom.
Iz vaše priče vidim da je moja mala imenjakinja dosta disciplinovana i da joj to nebi prešlo u naviku. Uvek ostaje ona mogućnost da joj spremite nešto slatko sa dodatkom raznih prirodnih zamena za beli šećer koje su ako ništa drugo bar malo zdravije :D
Probaću da nađem gljivu a ukoliko ne uspem javiću vam se jer ću svakako probati

Hvala :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 04, 2005 6:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 12:13 am
Postovi: 291
srecno u svakom slucaju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: