Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim vas pomozite mi hitno.Za Neurologa
PostPoslato: Pet Jun 06, 2008 11:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 06, 2008 10:15 pm
Postovi: 1
Postovani doktore.Javljam vam se jer se nalazim u velikoj dilemi.Naime mojoj majci koja ima jake bolove u desnoj ruci bila je kod neurologa i dobila sledecu dijagnozuu kojoj pise.
MR PREGLED KICME
Pregled je uradjen u sagitalnoj ravni u T2W/TSE.kao i u aksialnoj ravni od C5 do Th1 u T2W/me2d.
Ispravljena je fizioloska lordoza.
Prikazana prsljanska tela su urednih visinskih promena i normalnih IS masne kostane srzi,bez znakova dislokacije,a sa prisutnom korporalnomosteofitozom.U korpusu Th1 vidi se manja fokalna promena MR karakteristika hemangioma-uzgredan nalaz.
lV diskusi degenerativno su izmenjeni.
Univou lV prostora C6/C7 vidi se Dh dorzomedijalno i naglaseno foraminalno sa desne strane sa foraminostenozom i kompresijom radiksa C7.Dorzomedijalna komponenta odize fibrozno zadebljali segment zadnjeg uzduznog ligamenta sa kompromitacijom prednjeg likvornog prostora i umerenom medularnom kompresijom.
Intraduralno i intraforaminalno ne vidi se prisustvo spaciokompresivnog procesa.Vidljivi deo medule je uredne sirine i bez mijelopatskih IS.

Zakljucak:MR pregled ukazuje na lumbalnu spondilozu sa polidiskopatijom i DH C6/C7 dorzomedijalno i foraminalno desno,srednje teskog stepena.

Molim vas ona ide na magnetne terapije i pije puno lekova prima nekakve koktele ali bolovi ne prestaju od 16.februara.Da li postoji mogucnos neke druge vrste terapija posto od terapija nema poboljsanja.Da li postoji mogucnost da se izbegne operacija od koje po recima doktora svi beze jer moze doci to trajnog invaliditeta.Molim vas pomozite mojoj majci.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: