Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Adaptirano mleko do prvog rodjendana?
PostPoslato: Ned Jul 03, 2005 5:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 26, 2005 10:26 pm
Postovi: 29
Da li se treba pridrzavati pravila da se bebi do godinu dana daje
adaptirana mlecna formula?Da li je neko ranije poceo da uvodi dugotrajno mleko?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 10, 2005 7:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 10:13 pm
Postovi: 169
Lokacija: Beograd
Bolje pitaj ko nije ranije poceo? :-?
Imaj u vidu da se kravlje mleko daje zbog materijalnih nemogucnosti da se priusti skuplja varijanta kao sto je adaptirano, a ne zato sto je zdravije, samo sto kod nas zene uopste nisu svesne toga, a reklamiranje adaptiranog mleka je zabranjeno pa nema ni ko da im kaze.
Mi imamo 6 i po meseci i jos uvek furamo adaptirano. Pridrzavacu se preporuka zdravstvenih ogranizacija da kravlje mleko ne treba prezentovati detetu pre 9.- tog meseca. Preporucuje se da se do 12.-tog meseca predje na kravlje mleko, jer se podrazumeva da dete tada jede sve namirnice i tako unosi sve potrebne vitamine kojih u kravljem mleku nema. Necu cekati do tog 12.-tog meseca, jer ce mi dete tada krenuti u jaslice, pa ne bih da je bas tada navikavam na kravlje. Moram to da obavim pre toga. Mogu ti reci da mi je bas frka jer cu joj u isto vreme izbaciti adaptirano (koje je vitaminska bomba) i dovesti u dodir sa kolektivom i samim tim, virusima. Koliko ce tamo jesti ne smem ni da zamislim. Osim toga, tamo joj niko nece muckati adaptirano.
Dakle, izmedju 9.-tog i 12.-tog meseca na kravlje, mada se nista lose nece desiti ako ste u mogucnosti da nastavite sa adaptiranim, narocito ako BAS slabo jede drugu hranu.
Inace, mlecne proizvode kao sto su pavlaka i kiselo mleko itekako nameravam da uvedem pre 9.-tog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 10, 2005 1:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 26, 2005 10:26 pm
Postovi: 29
Hvala ti za odgovor,ja imam drugi problem,
moja beba pije aptamil u granulama,koji se vise ne uvozi!!!!!Besna sam!!!
Jedva sam pronasla hranu koja joj odgovara i oni je sada vise ne uvoze
uz objasljenje da se aptamil u prahu lakse rastvara!
Tako da sam razmisljala da pokupim zalihe iz apoteka za 2 meseca pa da joj od 7.5 meseci predjem na kravlje
da ne bi ponovo probala adaptirane formule.Sada ima 5.5.
Imam dosta prijatelja koji pribegavaju kravljem mleku vec od 6 meseci,da
se bebe,kako kazu,ne bi vestacki gojile!
Hvala ti jos jednom,pozdrav za tvog mesec dana starijeg bebaca!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 10, 2005 6:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 10:13 pm
Postovi: 169
Lokacija: Beograd
Da se ne bi vestacki gojile?! :o Vecu glupost u zivotu nisam cula. A kako se na kravljem goje? Prirodno? Pa kravlje je masnije od vestackog! Zato se i razredjuje. Svasta. Ej... stvar novca i opste kulture. Uzmes Kravicu, procitas sastav, uzmes vestacko, procitas sastav i to je to.
Bas sam danas zvala Halo za zdravu bebu da pitam o uvodjenju nekih namirnica (svrbi me paradajz 8) ) i pitala da li i ja treba da razvodnjavam kravlje posto cemo ga uvoditi kad budemo "veliki", a posto smo na Nan-u 2 smatram da smo delimicno prilagodjeni. Zena mi kaze: OSTANITE NA VESTACKOM DO 1. GODINE UKOLIKO VAM DOZVOLJAVAJU FINANSIJE"! Ko da je citala sta sam ti pisala. I da, treba da razvodnjavam jer je previse masno cak i za uzrast od godinu dana. Toliko o gojenju od vestackog.
Sto se tvog problema tice, ja jednom pravila zalihe. Kupila 10 kutija Bebelaca i izbaksuzirala. Ostalo mi 6 kutija, a Ena ni da cuje! Probala sam vecinu adaptiranih i zadrzala se na Nan-u jer ima najbolji sastav i neke sastojke koji druga mleka nemaju. Procitaj temu nize "Bebe na adaptiranom mleku". Sa 5,5 meseci smo poceli da prelazimo na Nan2. Inace prelasci mi nisu predstavljali problem, cak naprotiv! Odusevila se svaki put kad sam joj dala novo mleko. Jedino joj je od Aptamila stolica bila uzas. Najjaci je Novalac, ali kosta oko 1000 din. - 400 gr. :o
Bas bi mogla da ponudis neko drugo mleko u jednom obroku, pa vidi kako se ponasa. Verovatno ce odreagovati kroz stolicu, ali samo prvih par puta dok se ne navikne.

Srecno i pisi sta se desava! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 11, 2005 8:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 26, 2005 10:26 pm
Postovi: 29
Mislim da mnogi ljudi porede bebe koje majke doje i bebe na prehrani,
mada se to ne moze porediti,definitivno bebe koje su na prehrani deluju "krofnastije",
ja ne znam ni jednu koja nija nije bila buca!
Majcino mleko se brze i lakse vari,pa pretpostavljam da zbog toga te bebice deluju prirodnije,meni se tako cini,mozda gresim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 11, 2005 1:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 10:13 pm
Postovi: 169
Lokacija: Beograd
Ej... :D
Moja Ena ima i po 4 stolice dnevno... :D Normalne! Ne pricam vise nista da je ne ureknem! 8)
Moja rodjena sestra dojila do 7. meseca. Mala je kakila po jedan kliker na svakih sat vremena i tako 2 meseca! Dete je dusu ispustalo od napinjanja. Ima tu itekako genetike.
A verovatno i da su majke cija su deca na vestackom mleku u nekom tripu da im dete ne jede dovoljno kvalitetno. Zbog straha i grize savesti sto ne doje, sta li vec, pa onda kljukaju decu non stop. Osim toga, tim bebama se ranije uvodi cvrsta hrana, pa kad dojeno dete tek pocinje da rucka jabukicu, ovi uveliko zevaju kad im prineses kasiku. Nije ni cudo sto su buce. Enica ima malo preko 7 kg. sa 6,5 meseci. Doduse, nasa startna pozicija je bila samo 2250 gr. Sada jedva skrpi 500 ml. mleka dnevno sa tendencijom smanjivanja tako da nema nikakve opasnosti od gojenja zbog mleka. Ali zato je mama kljuka ostalim stvarima a mislim da mi se najvise ubucila zbog griza (a buca je samo u obrazima, telo joj je savrseno :D ).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 18, 2005 9:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 25, 2005 10:56 pm
Postovi: 26
Moj Boris je od 1.5 meseci pio adaptirano mleko. Najvise mu je prijao Aptamil, tj od njega je imao najredovnije stolice. U njegovom 6 mesecu sam pocela da mesam Aptamil sa kravljim mlekom (80:20 ml, pa 60:40, pa sve vise kravljeg). To sam uradila ne samo iz finansijskih razloga, vec mi je bilo potpuno idiotski, da mu polako ukljucujem sve mlecne proizvode, a da on ostane na adaptiranom mleku. On je sada buca od 12 kg sa 15 meseci, ali samo zato sto voli da jede i sto do sad nisam pronasla niti jednu jedinu stvar koju nece da jede....Posto je prohodao pre dva meseca sve je aktivniji i nadam se skorom gubitku debelog stomaka koji on svima pokazuje tako sto podigne majicu.....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 61 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: