Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: povreda kolena
PostPoslato: Čet Mar 13, 2008 9:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2008 8:14 pm
Postovi: 9
Lokacija: SUBOTICA
PRE TRI MESECA MI JE ISKOCILO KOLENO,OTISO SAM KOD ORTOPEDA,POSLE SNIMANJA KOLENA OTECENU NOGU MI JE STAVIO U GIP LONGETU. POSLE NEDELJU DANA SAM ISAO NA KONTROLU,KAD SU MI SKINULI LONGETU NOGA MI JE BILA SVA U MODRICAMA OD PODLIVA KRIVI,A ON MI JE PONOVO STAVIO OTECENU NOGU U GIPS.NAKON PAR DANA MI SE POJAVIO SUKRVICNI IZPLJUVAK,PA SAM OTISAO KOB OPSTEG LEKARA,KOJI ME JE POSLAO NA SNIMANJE PLUCA. ISPOSTAVILO SE DA SAM DOBIO EMBOLIU PLUCA,PA SAM LEZAO 20 DANA U BOLNICI.POSLALI SU ME NA KOLOR DOPLER DONJIH EXTREMITETA ALI NISTA NISU NASLI,SLALI SU ME NA CT,NI TAMO NISU NASLI TRAGOVE EMBOLIJE,NAPKON ZA SVAKI SLUCAJ SU ME POSLALI U INSTITUT U KAMENICI GDE SU MI NAPRAVILI SCINTIGRAFIJU PLUCA KOJA JE POKAZALA DA IPAK IMAM TROMBOEMBOLIJU. U MEDJU VREMENU KOLENO MI JE I DALJE OTECENO I NEMOGU DA SAVIJAM,DRUGI LEKAR ME JE SAVETOVAO DA NAPRAVIM ULTRAZVUK KOLENA.TO SAM URADIO U BEOGRADU,IMALI SU STA DA VIDE,UNAKRSNI LIGAMENTI SU KI SE POKIDALI,ODLOMILI SU SE KOMADICI OD CASICE,MENISKUSI DEGENERATIVNO PROMENJENI SA MANJIM MIKROIDNIM PLAZMAMA U ZADNJIM ROGOVIMA,NASTALA JE BAKEROVA CISTA U DUZINI OD 4CM,I DUBOKA VENA JE OSTECENA GDE JE I NASTAO TROMB.SAMO MI TO NIJE JASNO KAKO NISU MOGLI ODMA DA PRIMETE ! OD POVREDE JE VEC PROSLO TRI MESECA,A KOLENO MI JE JOS UVEK OTECENO. SAD MI NEKI LEKARI PREDLAZU OPERACIJU A DRUGI SAMO FIZIKALNU TERAPIJU,ALI NI JEDNO NI DRUGO NE MOGU RADITI DOK SE NE OPORAVIM OD EMBOLIJE PLUCA. NE ZNAM STA DA RADIM. MOLIM VAS PISITE AKO STE IMALI SLICNA ISKUSTVA !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:Savet za povredu kolena
PostPoslato: Čet Mar 13, 2008 9:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2008 8:14 pm
Postovi: 9
Lokacija: SUBOTICA
kasiba je napisao:
PRE TRI MESECA MI JE ISKOCILO KOLENO,OTISO SAM KOD ORTOPEDA,POSLE SNIMANJA KOLENA OTECENU NOGU MI JE STAVIO U GIP LONGETU. POSLE NEDELJU DANA SAM ISAO NA KONTROLU,KAD SU MI SKINULI LONGETU NOGA MI JE BILA SVA U MODRICAMA OD PODLIVA KRIVI,A ON MI JE PONOVO STAVIO OTECENU NOGU U GIPS.NAKON PAR DANA MI SE POJAVIO SUKRVICNI IZPLJUVAK,PA SAM OTISAO KOB OPSTEG LEKARA,KOJI ME JE POSLAO NA SNIMANJE PLUCA. ISPOSTAVILO SE DA SAM DOBIO EMBOLIU PLUCA,PA SAM LEZAO 20 DANA U BOLNICI.POSLALI SU ME NA KOLOR DOPLER DONJIH EXTREMITETA ALI NISTA NISU NASLI,SLALI SU ME NA CT,NI TAMO NISU NASLI TRAGOVE EMBOLIJE,NAPKON ZA SVAKI SLUCAJ SU ME POSLALI U INSTITUT U KAMENICI GDE SU MI NAPRAVILI SCINTIGRAFIJU PLUCA KOJA JE POKAZALA DA IPAK IMAM TROMBOEMBOLIJU. U MEDJU VREMENU KOLENO MI JE I DALJE OTECENO I NEMOGU DA SAVIJAM,DRUGI LEKAR ME JE SAVETOVAO DA NAPRAVIM ULTRAZVUK KOLENA.TO SAM URADIO U BEOGRADU,IMALI SU STA DA VIDE,UNAKRSNI LIGAMENTI SU KI SE POKIDALI,ODLOMILI SU SE KOMADICI OD CASICE,MENISKUSI DEGENERATIVNO PROMENJENI SA MANJIM MIKROIDNIM PLAZMAMA U ZADNJIM ROGOVIMA,NASTALA JE BAKEROVA CISTA U DUZINI OD 4CM,I DUBOKA VENA JE OSTECENA GDE JE I NASTAO TROMB.SAMO MI TO NIJE JASNO KAKO NISU MOGLI ODMA DA PRIMETE ! OD POVREDE JE VEC PROSLO TRI MESECA,A KOLENO MI JE JOS UVEK OTECENO. SAD MI NEKI LEKARI PREDLAZU OPERACIJU A DRUGI SAMO FIZIKALNU TERAPIJU,ALI NI JEDNO NI DRUGO NE MOGU RADITI DOK SE NE OPORAVIM OD EMBOLIJE PLUCA. NE ZNAM STA DA RADIM. MOLIM VAS PISITE AKO STE IMALI SLICNA ISKUSTVA !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 6:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Kako nisu primetili odmah.....pojma nemam :o
Sami fragmentisani meniskusi i Beckerova cista su vec razlog za operaciju a pridodati pokidani ligamenti su slag na torti! Obavezno operacija nakon saniranja plucne embolije!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 7:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2008 8:14 pm
Postovi: 9
Lokacija: SUBOTICA
DOKTOR JE VEC TREBAO BITI U PENZIJI,PRE 3 GODINE JE IMAO IZLIV KRVI U MOZGU,ALI JOS UVEK RADI,SADA SAMO LOSE CUJEM ZA NJEGA,STALNO PRAVI GRESKE PA PACIJENTI ISPASTAJU ! ALI IPAK JE JOS NA RADNOM MESTU.NEDAVNO SAM PROMENIO LEKARA PA NADAM SE DA CE SVE BITI U REDU. PREPORUCILI SU MI AKO DODJE DO OPERACIJE DA PROBAM OTICI U BANJICU ILI VMA SAMO NEZNAM DALI JE TO MOGUCE ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 7:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Pa tako i uradite Banjica ili Vma .Artroskopija pa odluka o operaciji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 7:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2008 8:14 pm
Postovi: 9
Lokacija: SUBOTICA
SAMO KAKO MOGU OTICI TAMO? TO IDE PREKO ZDRAVSTVENOG OSIGURANJA ILI JA MORAM PLACATI OPERACIJU ?? IMAM 26 GODINA PA MI JE JOS RANO DA MI ZEZNU NESTO,NE BI DA IMAM PROBLEMA CELOG ZIVOTA !!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 12:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
kasiba je napisao:
SAMO KAKO MOGU OTICI TAMO? TO IDE PREKO ZDRAVSTVENOG OSIGURANJA ILI JA MORAM PLACATI OPERACIJU ?? IMAM 26 GODINA PA MI JE JOS RANO DA MI ZEZNU NESTO,NE BI DA IMAM PROBLEMA CELOG ZIVOTA !!!!

Ne nego na uput od lekara opste prakse ,a dr Gavrilovic i Doc Blagojevic su strucnjaci u ovoj oblasti i nece nista "zeznuti"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 2:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2008 8:14 pm
Postovi: 9
Lokacija: SUBOTICA
HVALA NA ODGOVORU.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 3:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
I jos nesto, VMA je kvalitetna ustanova ali se bavi ogromnom raznovrsnom patologijom a ortopedska klinka na banjici je usko specijalizovana samo za takvu vrstu patologije.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 3:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2008 8:14 pm
Postovi: 9
Lokacija: SUBOTICA
ONDA GDE JE BOLJE OTICI,NA VMA ILI U BANJICU ?STA MORAM RADITI DA BI MOGAO OTIC NA OPERACIJU U BEOGRAD JER I OVDE U SUBOTICI RADE OPERACIJE SAMO NISU BAS NAJBOLJE OPREMLJENI,PA MI NIJE SVEJEDNO KO CE I KAKO IZVRSITI OPERACIJU.
HVALA NA ODGOVORIMA !!!!!!!!!!!!! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 3:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Za vas konkretan slucaj _ Ortopedsta klinika Banjica

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 3:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2008 8:14 pm
Postovi: 9
Lokacija: SUBOTICA
HVALA !!! IMA LI NEKI DOKTOR KOJI JE DOBAR YA KOLENA ????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 3:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Ne znam ortopede na Banjici, mozda ce vam neko drugi na forumu pomoci....

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 4:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2008 8:14 pm
Postovi: 9
Lokacija: SUBOTICA
HVALA NA POMOCI! DA LI ZNATE DA LI CU MOCI DA IDEM ODMA POSLE OPORAVKA OD EMBOLIJE NA OPERACIJU ILI CU MORAT DA ZAVRSIM TERAPIJU JER UZIMAM ANTIKOAGULANS I TO SU MI REKLI DA CU MORATI MINIMUM 6 MESECI DA PIJEM ANTIKOAGULANSE!? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 5:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
draganvma je napisao:
Ne znam ortopede na Banjici, mozda ce vam neko drugi na forumu pomoci....

Rekoh ja za Banjicu ,a vi preporucite nekog sa VMA.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 224 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: