potreban mi je savet... pre nekog vremena, imao sam nesto kao masno tkivo na obodima anusa, i to je po nekad znalo da zagnoji, i kad to ocistim, posle nekog vremena se opet pojavljivalo...poslednji put se pojavilo pre skoro godinu dana, i nisam od tad imao nikakvih problema. Posto se bavim biciklizmom, pre nekoliko dana sam krenuo sa voznjama, i dan nakon malo duze voznje bicikle poceli su bolovi...prvo sam mislio da su u pitanju suljevi, pokusao sa nekim kremama, ali nije prolazilo, pokusao sam da vidim nekako u cemu je stvar, i primetio kao neki cvor ispod koze,na istom mestu gde se pojavljivalo masno tkivo i provalim da me u stvari to boli, i da nema nikakve veze sa suljevima...ne znam da li je u pitanu urasla dlaka, ili sta vec, ne znam ni kod kog doktora trebam da odem...evo slike na linku...ovo sve zaokruzeno crvenom linikom je otok, tj oseca se pod prstima da i ispod koze ima nesto
https://drive.google.com/open?id=0B8riY ... authuser=0
urasla dlaka ili?
Re: urasla dlaka ili?
Po opisu i pogotovo zbog toga što se javlja nakon duže vožnje bicikla (pritisak + trenje), ovo češće liči na upaljeni potkožni čvor – npr. urasla dlaka / folikulitis ili manji potkožni apsces, nego na hemoroide.
Takve promene se često pogoršaju od sedenja i mehaničkog pritiska, pa bicikl može da ih “aktivira”.
U svakom slučaju, ako se ponavlja na istom mestu ili se oseća kao čvorić ispod kože, najbolje bi bilo da to pogleda hirurg ili dermatolog, jer nekad zna da bude i mala cista koja se povremeno upali.
Bitno je ne cediti i ne pritiskati, jer to često samo pogorša stanje.
Takve promene se često pogoršaju od sedenja i mehaničkog pritiska, pa bicikl može da ih “aktivira”.
U svakom slučaju, ako se ponavlja na istom mestu ili se oseća kao čvorić ispod kože, najbolje bi bilo da to pogleda hirurg ili dermatolog, jer nekad zna da bude i mala cista koja se povremeno upali.
Bitno je ne cediti i ne pritiskati, jer to često samo pogorša stanje.

