Hemoroidi,gasovi...

Postavite pitanje, podelite iskustva, edukujte se ili informišite o svim oboljenjima gastrointestinalnog trakta. Oboljenja želudca, dvanaestopalačnog creva, tankog creva, debelog creva i rektuma.

Moderatori: vlada99, moderato

Korisnikov avatar
aaaca
Stalni član
Stalni član
Postovi: 10525
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 9
Kontakt:

Re: Hemoroidi,gasovi...

Post od aaaca »

Проблеми са кожом који нису директно споља изазвани, последица су проблема са неким од унутрашњих органа, најчешће јетром.

Ја и данас ако поједем храну која садржи хемикалије, после пар дана добијем као неке опекотине по кожи врата а понекад и лица. Ако наставим са уносом хемикалија ситуација се веома погоршава. То је због тога што немам довољно желудачне киселине да разгради хемикалије, а потом и јетра ми штуца тако да оно што остане од отрова не може да избаци.

Написао си да имаш проблема са пражњењем црева. Дакле мораш и то да средиш као и саму упалу. И немој да заборавиш да се упала дебелог црева веома споро лечи.

Не знам шта је СИБО.
isirak10
Novi član
Novi član
Postovi: 8
Pridružio se: Sub Sep 10, 2016 4:26 pm
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 9

Re: Hemoroidi,gasovi...

Post od isirak10 »

Bok... Imam pitanje...
Prije nekoliko dana sam nakon stolice primetila krv na toaletnom papiru. Krv je bila svetlo crvene boje, kao da je sveža i samo na papiru, ne u stolici. Javljala se nakon svake stolice, koja je znala biti tvrda. Stolica mi je inače redovita i tamno smeđe boje.
Posetila sam doktora i on kaže da su to hemoroidi te mi je pripisao Faktu mast. Nakon par dana krv je sama od sebe prestala, nisam ni počela još uzimati mast.
Ali sada osečam bol u levom donjem delu trbuha, nekako kao nadutost i grčevi.
Inače većinu dana provodim u sedečem položaju zbog posla, a tih nekoliko dana kada se pojavila krv imala sam stresno razdoblje, smrtni slučaj, pa neznam da je li to možda uzrok krvarenja. Molim pomoć i savet...
Korisnikov avatar
kladik
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 244
Pridružio se: Čet Sep 15, 2011 2:18 am
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Hemoroidi,gasovi...

Post od kladik »

Po opisu zaista dosta liči na IBS, pogotovo smena proliva i zatvora uz gasove i reakciju posle jela. To što su nalazi krvi uglavnom uredni i što imaš hemoroide ide u prilog funkcionalnom problemu, a ne nekoj ozbiljnoj bolesti.

Što se dodatnih analiza tiče, paraziti se mogu proveriti iz stolice ako postoji sumnja, ali kandidu u crevima se u praksi retko rutinski dokazuje i najčešće nije uzrok ovakvih simptoma. Urea koja je minimalno povišena obično nema značaj sama za sebe.

Ako se simptomi nastave ili pogoršaju, gastroenterolog obično razmatra osnovne stolice analize (koprokultura, paraziti, eventualno kalprotektin) i dalje ide po proceni. Kod IBS-a je često najbitnije praćenje ishrane i reakcija na hranu.
🌿 Nisam influenser, ali ponekad imam dobre preporuke 😊
Odgovori