Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 01, 2004 7:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 14, 2004 9:56 pm
Postovi: 14
mary je napisao:
Nema potrebe da se prepirete. Ajde ovako ćemo - ja sam dijabetičar tipa 1 - na insulinu već 6 meseci i zanima me kakve preparate imaju kada je dijabetes u pitanju.
Ako probam i desi se nešto korisno ovde ću objaviti :D


Saveti lekara iz Calivitinog tima preporucuju sledece preparate:

Chromium Max 500

Kapsule koje sadrže hrom-pikolinat, uz adekvatnu ishranu i fizičku aktivnost mogu da pruže ozbiljnu pomoć u postizanju i održavanju idealne telesne težine. Korisno utiče na povećanje mišićne mase i smanjenje telesne masti kod sportista, među njima i bodi bildera.

Hrom je esencijalna materija, neophodna za metabolizam belančevina, masti i ugljenih hidrata. Njegova biološki aktivna forma je hrom-pikolinat. On pomaže ugradnju aminokiseline, ubrzava sintezu belančevina i dobro utiče na metaboličke procese. Sve to omogućuje bolje podnošenje opterećenja, organizam se brže regeneniše i uvećava se njegov kapacitet. Pored toga, on može da stimuliše metabolizam šećera, jača dejstvo insulina i stabilizuje ekonomisanje energijom, čime kontinuirano reguliše nivo šećera u krvi.
Hidroksi-citrat (HC) se dobija iz ekstrakta ploda biljke Garcinia cambogia, poreklom iz Južne lndije i Tajlanda. Pomaže osobama koje drže kuru mršavljenja, jer potiskuje apetit, tako da se organizam zadovoljava i manjom količinom hrane. Pored toga, sprečava pretvaranje kroz hranu unesenih ugljenih hidrata u masti i tako se u organizmu nakuplja manja količina masti. Delujući na digestivne procese, ometa nastajanje holesterola i masnih kiselina. Unos HC pojačava sopstvenu proizvodnju toplote u organizmu u toku jela - dakle, sagorevanje kalorija - odnosno, tako se u organizmu lageruje manja količina hranljivih sastojaka. HC i hrom na sinergistički način uzajamno jačaju dejstvo.

Aktivna forma.


Nopalin

Preparat koji sadrži dehidriranu stabljiku pustinjskog kaktusa pod nazivom nopal, bogatu vitaminima, mineralima i vlaknima. Prirodno rešenje za uspostavljanje ravnoteže metaboličkih procesa.
Nopal je vrsta pustinjskog kaktusa poreklom iz Meksika, koji se nalazi na počasnom mestu u registru lekovitog bilja Svetske zdravstvene organizacije (WHO). Nopal je bogat vitaminima, mineralnim materijama, prirodnim vlaknima i aminokiselinama. Sadrži 17 vrsta aminokiselina, od kojih su 8 esencijalne. Značaj ovog preparata je u tome što pozitivno utiče na metabolizam i varenje. Ovaj pustinjski kaktus deluje i kao regulator telesne mase, a kod gojaznih osoba je i smanjuje. Regulacijom metabolizma poboljšava naše opšte stanje, odbrambene i energetske sposobnosti organizma.

Pustinjsko blago.

Chelated Zinc

Savremene tablete koje sadrže organski spoj cinka. Helatna veza obezbeđuje potpunu apsorpciju i iskorišćenje. Posebno se preporučuje muškarcima!
U organizmu se nakuplja relativno mala količina cinka, pa je neophodno njegovo stalno nadoknađivanje. U slučaju nedostatka cinka usporava se razvoj mišića i slabi imuni sistem. Cink kontroliše i reguliše metaboličke procese, funkcionisanje enzimskih sistema i održava celovitost ćelije. Neophodan je za sintezu belančevina i za proizvodnju DNK i pomaže proizvodnju insulina. Reguliše kontraktivnu sposobnost mišića i ubrzava zalečenje rana. Pojačava rast i mentalnu svežinu i može de pomogne u lečenju izvesnih mentalnih smetnji. Pošto je cink potreban za normalnu proizvodnju testosterona i sperme, neki slučajevi poremećaja potencije mogu se objasniti nedostatkom cinka. Nije slučajno što je ostniga kao afrodizijak (sredstvo za pojačanje polnog nagona) neobično popularna, jer ona sadrži veliku količinu cinka. U slučaju manjka cinka raste apsorpcija teških metala u organizmu i, obratno, unošenjem cinka može se smanjiti ugradnja toksičnih materija.

Savremeni borac.


Ima jos par imunoprotektivnih preparata uz ovo sto sam napisala, ali ne bih sad o tome.

:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 01, 2004 10:49 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
O my god!!!

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 01, 2004 10:54 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Ima jedna zanimljiva prica o Baba Ruzi. Mog zeta lecila sam vise od godinu dana od brojnih bradavica verruccae vulgares po sakama. Primenjivali smo najsavremenbije naucne metode bez uspeha. Jednoga dana pojavio se moj zet kod mene bez bradavica. Taman sam zaustila da kazem eto ipak nauka pomaze kada i on isprica da je isao kod baba ruze u planinu u petak na mlad mesec da mu je ona zamotala crven koncic oko bradavice i obajala , zakopala koncic u zemlju i rekla kad koncic istrune bradavice ce nestati. Posle 2 nedelje okolna koza oko bradavica se zacrvenela pocelo je da ga svrbi kroz 2 dana bradavice su nestale. Sve je moguce ako u nesto verujete. To je neuroimunologija. Gde je poenta. Baba Ruza baje besplatno ili za koliko date, 100 grama kafe ili ratluk ili jabuka iz nedara, ako i za CaliVitu mozete toliko dati. Why not! Ne skodi, a ako ne skodi onda verovatno koristi!

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 02, 2004 1:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 14, 2004 9:56 pm
Postovi: 14
Slazem se da su preparati malo skupi za nas standard ali sta da se radi.
Ni ja nemam para na pretek ali smo se moja deca i ja odrekli dosta toga da bi mogli da kupimo vitamine i preparate za mamu da joj bude bolje. A jeste joj bolje.
Zato novac nije uzalud potrosen.
Zelela sam da prenesem svoje utiske na ovaj forum i nemojte da mi zamerite.

Hvala jos jednom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 19, 2004 6:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 19, 2004 6:19 pm
Postovi: 13
prosto sam ubedjena da su ti preparati cista prevara, prosto je postalo pravilo da cim se nesto nudi preko multi level sistema beste od njega.
Mene su do sada kontaktirali iz razlicitih nazovi firmi kao sto je Herba life, pa aloja i td... jednsotavno su nalazili moj CV na domacim servisima za potragu posla, i nudili mi da radim za njih.
Ok. Isla sam na prva dva razgovora dok nisam upoznala situaciju onda sam pocela samo da brisem mejlove.
To su razradjeni sistemi za obmanivanje.Evo cega se prvo secam.
Kada sam pitala mislim za proizvode Aloje da li su testirani kod nas, covek mi je dao neki sedmocifreni broj kojim se pozivao na ispitivanjen na Torlaku.
ELEM, caka je u sledecem, za svaki takav proizvod oni ce vam ponuditi neki broj pod kojim je ispitivan proizvod, i to je tacno ali to ne znaci ni da je ispitan do kraja ni da je odoboron.
Po svojoj profesiji sam iz te price i znam procedure,dakle pominjani broj je broj pod kojim se podnosi zahtev institutu za testiranje, tesitranja takvih aparata su glomazna i traju do dve godine.
Niko vam ne odstampa odobrenje od Torlaka koje bi trebalo da bude overeno u ministarstvu zdravlja itd.
jedan takav "Uvoznik" mi je trazio da napisem strucnu dijetu protiv secerne bolesti, koja ce navoditi da je njegov proizod vise nego potreban u lecenje dijebetse tip II, da pisem strucnu dijetu(razumemo se to nije restriktivna dijeta za gubitak telesne mase, nego odredjen rezim ishrane "protiv dijabeta") po njegovim tezama, a da ispod stavim svoj potpis i pecat kako bi bilo verifikovano od strucnog lica.A njegov proizvod sadrzi koru od nekog drveta koja..radi sta vec
Da li treba da kazem kakve je budalastine sadrzala ta dijeta????

I sve vas bombarduju preko neta, bez pardona.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 20, 2004 8:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 14, 2004 9:56 pm
Postovi: 14
kermit je napisao:
prosto sam ubedjena da su ti preparati cista prevara, prosto je postalo pravilo da cim se nesto nudi preko multi level sistema beste od njega.


Svaka tebi cast. I ne cudi me da jos nisi dobila posao. Neces ga ni dobiti sa takvim nacinom razmisljanja.
Toliko sto se Calivite tice.
A sto se tice multi levela, pa draga moja,
3/4 bogatasa u svetu je steklo svoje bogatstvo upravo na taj nacin. Sa takvim nacinom razmisljanja neces daleko stici.
Ako je ML onda ti preparati ne valjaju.
Boze, kakava glupost.
Zato smo tu i gde smo (u ovakvoj drzavi), zato sto ima puno takvih klonova poput tebe.

ODOH JA ODAVDE. Jednostavno necu da trosim energiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 20, 2004 11:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 07, 2004 1:07 pm
Postovi: 374
Lokacija: Beograd
Nije pravilo da je MLM samo za loše proizvode nego je kod nas još uvek slabo zastupljen i velike firme koje na ovaj način posluju nisu još razvile posao. Kvalitet sa ovim nema veze a na tebi je da probereš šta valja a šta ne isto kao i u prodavnici!!! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 20, 2004 8:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 19, 2004 6:19 pm
Postovi: 13
Sara65 je napisao:
kermit je napisao:
prosto sam ubedjena da su ti preparati cista prevara, prosto je postalo pravilo da cim se nesto nudi preko multi level sistema beste od njega.


Svaka tebi cast. I ne cudi me da jos nisi dobila posao. Neces ga ni dobiti sa takvim nacinom razmisljanja.
Toliko sto se Calivite tice.
A sto se tice multi levela, pa draga moja,
3/4 bogatasa u svetu je steklo svoje bogatstvo upravo na taj nacin. Sa takvim nacinom razmisljanja neces daleko stici.
Ako je ML onda ti preparati ne valjaju.
Boze, kakava glupost.
Zato smo tu i gde smo (u ovakvoj drzavi), zato sto ima puno takvih klonova poput tebe.

ODOH JA ODAVDE. Jednostavno necu da trosim energiju.


To sto je tebi jedini cilj da propagiras ML ovde me ne zanima.
Ali odakle ti pravo da izlacis zakljucke o mom poslu????
I na osnovu cega si kompetentna da komentarises moje strucno misljenje.
Sve sto napisem je moja dobra volja i zelja da nekom pomognem .
Molim te zaobidji me sa komunistickim fazonima etiketranja.
I zaista ti nije mesto ovde.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 22, 2004 1:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 14, 2004 9:56 pm
Postovi: 14
kermit je napisao:
Sara65 je napisao:
kermit je napisao:
prosto sam ubedjena da su ti preparati cista prevara, prosto je postalo pravilo da cim se nesto nudi preko multi level sistema beste od njega.


Svaka tebi cast. I ne cudi me da jos nisi dobila posao. Neces ga ni dobiti sa takvim nacinom razmisljanja.
Toliko sto se Calivite tice.
A sto se tice multi levela, pa draga moja,
3/4 bogatasa u svetu je steklo svoje bogatstvo upravo na taj nacin. Sa takvim nacinom razmisljanja neces daleko stici.
Ako je ML onda ti preparati ne valjaju.
Boze, kakava glupost.
Zato smo tu i gde smo (u ovakvoj drzavi), zato sto ima puno takvih klonova poput tebe.

ODOH JA ODAVDE. Jednostavno necu da trosim energiju.


To sto je tebi jedini cilj da propagiras ML ovde me ne zanima.
Ali odakle ti pravo da izlacis zakljucke o mom poslu????
I na osnovu cega si kompetentna da komentarises moje strucno misljenje.
Sve sto napisem je moja dobra volja i zelja da nekom pomognem .
Molim te zaobidji me sa komunistickim fazonima etiketranja.
I zaista ti nije mesto ovde.


Jako si plitka a i tvoja kompetentnost je veoma diskutabilna.
Strucno misljenje :lol: :lol: :lol:
A ko tebi daje za pravo da izbacujes nekoga sa foruma. I da nisi tako povrsna kao sto jesi, videla bi da ML nema veze sa ovim topicom.
Preparati Cali vite su glavna tema.
I ne znam sta si se uopste upustala u bilo koju diskusiju vezanu za Calivitu.
Svoje frustracije leci na nekom drugom mestu.

Pa ovo i jeste medicinski forum. Pronadji se negde.
Neuropsihijatrija mozda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 22, 2004 1:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 14, 2004 9:56 pm
Postovi: 14
mary je napisao:
Nije pravilo da je MLM samo za loše proizvode nego je kod nas još uvek slabo zastupljen i velike firme koje na ovaj način posluju nisu još razvile posao. Kvalitet sa ovim nema veze a na tebi je da probereš šta valja a šta ne isto kao i u prodavnici!!! :D


Apsolutno si u pravu.
Delim tvoje misljenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 17, 2005 2:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine doktor.rs tim
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
Sara, vredjanje drugih clanova foruma je najstroze zabranjeno! Ukoliko nastavis diskusiju sa ovakvim stavom bices iskljucena sa foruma do daljnjeg.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CALI VITA
PostPoslato: Čet Apr 18, 2024 12:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 15, 2023 9:28 am
Postovi: 6
+1 https://euhealth24.com/sr/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 128 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: