Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ligamenti skocnog zgloba
PostPoslato: Ned Feb 25, 2007 7:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 7:49 pm
Postovi: 4
pozdrav!!!!!!



Interesuje me da li ko zna koliko cu dugo imati bol u skocnom zglobu i da li cu nekada moci da imam pun rad stopala?
Inace,ja sam lomio skocni zglob u septembru prosle godine i jos uvek osecam bolove.Poceo sam i fudbal da igram pod bolovima jer su mi rekli da sto pre treba da pocnem sa normalnim aktiivnostima jer ce bolje i brze da zaraste.Da li je dobro to sto radim, i ima li nesto sto treba da promenim?


Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 25, 2007 9:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 26, 2006 7:58 pm
Postovi: 44
Ja cu ti dati savet sa moje tacke gledista posto sam imao slicnu povredu pre godinu i po (zglob otecen poput teniske loptice). Povreda je nastala tako sto sam uganuo nogu tokom igre, odmorio par minuta na golu, a zatim normalno nastavio da igram do kraja utakmice (isto kao Beletti protiv Liverpula sad u sredu) i avaj... Bilo mi je potrebno 8-9 meseci da se oporavim, a i dan danas mi zglob malo otekne kada je promena vremena u pitanju. Nisi trebao da pocnes da igras fudbal dok god imas bolove, makar bili i mali. Kada su ljudi mislili na aktivnosti, mislili su na vezbe za jacanje zglobova koje ti moze pokazati svaki fizijatar i koje bi trebao raditi ujutru i uvece ako zelis brz oporavak, kao i na setnju. Magnetna terapija mi je dosta pomogla, a kada sam se vratio na teren, obavezno sam uvek imao steznike, preporucio bih ti igru sa njima jer si znatno bezbedniji. Eto toliko, miruj, jacaj i budi strpljiv, a ekipa sa fudbala ti nece pobeci. :) Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 25, 2007 10:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 7:49 pm
Postovi: 4
hvala najlepse!!


i ja sam isao na terapiju 6 meseci,na stuju,magnet,vezbe,IC,masazu...,ali razlika izmedju mene i tebe je sto sam ja imao otvoren prelom skocnog zgloba i vec 3 dana igram fudbal i svaki dan mi je sve lakse i lakse,mada osecam jak bol kada naglo stanem na petu,i postepeno pocinjem sa fudbalom...prvi dan 5 min,drugi 10 i danas sam 15 min igrao i samo jednom me zaboleo zglob,a ovo sam pitao jer se bojim nekih posledica.


pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 25, 2007 10:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Ja sam isto imao prelom skocnog zgloba, i od tada je proslo 13 godina. Jos uvek osetim svaku promenu vremena, i ako se preforsiram, isto tako osetim bolove. Nisu neizdrzivi, ali nisu ugodni. Javljaju se iskljucivo pri osloncu, a najjaci su pri silasku stepenicama.
Inace ja sam mesecima oporavljao nogu i postepeno joj vracao snagu, i cak ni sada nisam uspeo to da uradim do kraja. Noga mi je jos uvek i slabija i tanja za jedno 4 cm u obimu, i to se nece dalje bitno promeniti.
Uglavnom, treba se pomiriti sa cinjenicnim stanjem, i sprovoditi vezbe kako bi tegobe bile sto manje. Potpuni oporavak, nije moguc.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 26, 2007 3:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 7:49 pm
Postovi: 4
hvala doc!


i meni je list na nozi skoro nacisto nestao,ali sam ga skoro u potpunosti vratio.....ineteresuje me tvoje misljenje da li cu moci da oporavim nogu da mogu neometano da igram fudbal?


i u paravu si za stepenice,stvarno mi se kod njih javlja najveci problem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 26, 2007 8:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Pa ne verujem da cete u potpunosti uspeti da se oporavite, ali videcemo. Vezbajte koliko god mozete pa cemo da pratimo Vas napredak.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 02, 2007 3:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 7:49 pm
Postovi: 4
pozz

Evo doc samo da ti javim da sam igrao jos jedan fudbal (oko 30 min.),i moram da ti se pohvalim da je bol sve manji i manji.Naravno,jos uvek ga ima,ali mislim da se smanjuje.Pretpostavljam da znas da sam slomio desni zglob i to da sam desnjak i da desnom nogom udaram loptu i ne osecam bol pri udarcu nego samo kada naglo stanem na petu.Mozda je sreca sto sam slomio desni jer na levom zgolbu je daleko vece opterecenje,prosto zato jer je leva u 90% slucajeva stajna noga i na njoj se okrecem prilikom driblinga i obicno po njoj udaraju:)

Ovo ti javljam zbog toga,da ako neko bude imao slicnih problema, da mozes da mu preneses moje iskustvo,ako zelis mogu i naredni period da te obavestavam,nadam se do potpunog oporavka.

sale


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 02, 2007 3:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Ma uskoro ce to sve da bude potpuno bezbolno, ali ce tegobe trajati, u smislu osecanja promene vremena i sl. Bol nikad nece biti trajan, nego kad kada neko zabije noz, i nakon 2 sekunde, prestaje u potpunosti. Barem je sa mnom tako.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ligamenti skocnog zgloba
PostPoslato: Pon Dec 19, 2011 12:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 25, 2009 9:52 pm
Postovi: 2
Molio bih Vas za pomoc, savet.... Pre tacno tri nedelje imao sam povredu levog skocnog zgloba. Celo stopalo mi je otislo unutra. Iz straha sam stao na nogu i cuo kako se vratilo unutra. Puklo. Otisao sam u urgentni, snimio nogu. Preloma nema. Distorzija. Terapija mi je napisana, led i andol. I stavljen mi je zavoj. Vratio sam se za Paracin, busom. Posle 3 dana otisao sam kod ortopeda u svom gradu. Skinuo mi je zavoj pogledao snimke i stopalo i konstatovao isto kao i u Bg. Prepisao mi je je lioton gel i kontrola za 2 nedelje. Odlazim posle 2 nedelje na kontrolu, sa dodsta manjim otokom nego u pocetku ali ipak i dosta vidnim. Najizrazeniji je oko zgloba, sa gornjeg dela stopala se povukao skroz, a bio je cak do prstiju. Medjutim na kontroli me pregleda nov doktor koji zahteva ponovno snimanje stopala ali ovog puta kompletnog. Posto su mi u urgentnom snimali samo zglob. Snimim opet, konstatuje da opet nema preloma, naprsnuca, fraktura.... i upucuje me na fizikalnu. Imam terapiju strujom, led i vezbe. Vidno je da ide na bolje. Otok se smanjuje ali sve to ide dosta sporo. Do sad sam imao 4 terapija. Ono sta mene brine je otok kojeg nema, ne bukvalno, ujutru kada se probudim ali cim stanem na nogu i pocnem da se krecem on se vraca i to bas dosta se vrati. Da napomenem, krecem se zato sto mi je doktor rekao da slobodno gazim ne bi li mi se zglob ukocio. I tako ja evo lezim 3 nedelje, gledam ovu nogu i sikiram se. Svasta mi prolazi kroz glavu, iskreno. Treba mi vas savet, posto planiram na svoju ruku da odem u privatnu ordinaciju na neki pregled ultra zvukom ili sta vec. I da detaljno pregledam celo stopalo, misice, tetive......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ligamenti skocnog zgloba
PostPoslato: Uto Mar 05, 2024 11:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 05, 2024 12:47 pm
Postovi: 2
https://sucevic.rs/galerija/prelom-skocnog-zgloba/

https://sucevic.rs/blog/zglobovi/rehabi ... og-zgloba/

https://sucevic.rs/blog/prelomi/prelom- ... oba-i-deo/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 72 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: