Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: svrab pri mokrenju, razjashnjenje nalaza brisa
PostPoslato: Čet Maj 25, 2006 2:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 25, 2006 2:07 pm
Postovi: 4
evo
posle tema

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=4057
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=2802
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=5051

sa tim shto su kod mene simptomi bili posle odnosa crvenilo na glavicu, posle toga crvenilo na kozici i sad posle oko mesec dana od rizichnog odnosa imam svrab pri mokrenju i blago peckanje i zaostaci mokrace u kanalu...

e sad uradio sam urinokulturu i mikrobioloshki nalaz glasi>

ZASEJANE PODLOGE a ispod toga OSTALE SU STERILNE

i na bris uretre bakterioloshki mikrobioloshki nalaz glasi:

NISU IZOLOVANE PATOGENE BAKTERIJE
pa ispod

GLJIVICE IZ RODA CANDIDA NISU IZOLOVANE

znachi shta sve ovo znachi ?


Unapred zahvalan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 25, 2006 7:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
To znači da u mokraći i mokraćnom kanalu nemaš bakterije koje se detektuju standardnim testovima. Takođe nemaš ni kandidu, a to je gljivica. Ajde malo detaljnije, koliko od rizičnog odnosa /i šta ti podrazumevaš pod tim?/ ti se javljaju simptomi, koliko znaš tu osobu i da li eventualno znaš nešto o njenim seksualnim navikama? Da li si primetio neki sekret, da li ujutru kad ustaneš na donjem vešu napred imaš sasušen sekret i slično? I dalje, da li si već bio kod lekara i da li si pio nešto od lekova?

Ovo je otprilike na osnovu onoga što si napisao, ali možda se nešto i promeni ako mi odgovoriš na gornja pitanja.
Ostaje da jedino još uradiš testove na nejseriju gonoreje (izaziva triper), hlamidije (najbolje PCR, radi se u BGu), mikoplazme i ureaplazme (uretralni bris). Možeš da uradiš i trihomonas (nije skupo, a može da da takve tegobe).

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 26, 2006 10:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 25, 2006 2:07 pm
Postovi: 4
e prvo da ti kazem hvala :)

rizichni odnos well nije trebalo da bude rizichan osim toga shto mi je ta osoba samo prijateljica... shta vec ispalo je da ne znam bash dobro njene navike, prijateljica ima dechka... za ovo mi treba psihijatar kako sam pocheo, i po rechima prijateljica ona ima odnose samo sa svojim dechkom i jedanput samnom, prijateljica nema simptome nikakve a kaze mi da njema ni njen dechko, i prijateljica je manje vishe non stop na antibioticima.

Sekret nemam, ili bar tako mislim.

Ja nisam bio ni kod dermatologa ni kod urologa... pio sam malo uvin chaj, malo se mazao daktanolom i sad ono shto mi je ostalo od simptoma mi je pechenje u dok mokrim, ali ni to uvek a ponekad osecaj da se ne ispraznim do kraja (koji sam imao i ranije) ali sada pratjen uz pechenje.

hronologija ide da sam taj rizichni odnos imao sredinom aprila, odmah sutradan pojavilo mi se crvenilo na glavicu tj, neke tachkice, to je bilo tu oko 10 dana, zatim jedno nedelju dana imao sam iritaciju na kozici, i od pre 10 dana javlja se pechenje...

ono vec sam se zahvalio tako da.

Sa poshtovanjem :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 30, 2006 10:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
Pa ništa, to crvenilo je bila verovatno kandida, ali to peckanje u mokraćnom kanalu traži da se urade sve one analize koje sam ti naveo u prethodnom mom postu. To što je stalno na antibioticima i ne mora da znači da ništa nema, možda pije antibiotike koji nemaju mnogo uticaja na neke od ovih bakterija koje su potencijali izazivači tih svrabova. Nažalost, klinička slika sama za sebe ne može da ukaže na neku konkretnu bakteriju.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: