Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 265 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Pon Avg 26, 2013 2:49 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Naravno da nije

Vrh

PostPoslato: Pet Avg 30, 2013 7:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Администратор форума ми је блокирао корисничко име aa_aca, а потом и aa aca. С обзиром на то да за такве поступке не постоје објективни разлози, очекујем да ће ми блокирати и овај aaaca. Осим тога, блокирана је адреса прокси сервера преко кога, осим мене, на интернет излази још неколико хиљада рачунара. Мој прокси не могу да заобиђем, а и да могу да решим то питање, остаје проблем сталног гашења мојих налога.

Присиљен сам да до даљњега напустим овај форум, а они који желе да чују моје мишљење увек могу да ми се јаве на емаил адресу aa_aca @ yahoo.com која је записана и у мојим профилима aa_aca, aa aca и aaaca. Ево је и овако: Slika. Можете и да посетите мој сајт: www. aca. rs.

Поздрављам вас и желим све најбоље.
Аца

Vrh

PostPoslato: Pon Sep 16, 2013 3:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 16, 2013 3:05 pm
Molim sve ljude dobre volje, koji nesto znaju ili imaju iskustva da mi pojasne neke stvari.Jako sam zabrinuta i ne znam sta da mislim.Imam dugu vezu, na daljinu.Naime, moj decko je pre pola godine radio test na Hiv-u i rezultat je bio pozitivan.Sav uspanicen, isao je da opet ponovi komplet nalaze, i nakon tih nalaza rezultat je bio HIV negativan.Uradili su jos neki test da bude siguran i pokazalo je opet HIV negativan. Ja sam i dalje nesto sumnjiva iako on kaze da nema potrebe za tim. Posle toga smo imali odnose, sa kondomom. Sta mi preporucujete, ne znam vise sta da mislim. Molim Vas pomozite! Unapred zahvalna

Vrh

PostPoslato: Uto Sep 17, 2013 1:37 am 
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
@lanica27,
test na HIV moze biti lazno pozitivan, to se VEOMA retko desava sa novom generacijom elisa-combo testova. a najcesce se desi kada se testiranje vrsi nakon sveze prelezane infekcije gripom, ili nekim drugim virusom.
u tom slucaju, rade se dva ELISA testa od razlicitog proizvodjaca (ne tog koji je pokazao pozitivan nalaz) i bez obzira na to ako su negativni, uradi se i potvrdni WESTERN BLOT test. to je prema preporukama svetske zdravstvene dijagnosticki algoriam za lazno pozitivne. ako su sva tri negativna, pacijent nema HIV, ako su ELISA-testovi pozitivni, gleda se pre svega rezultat WESTERN BLOT testa, koji se smatra potvrrdnim.
kod njega je, rekao bih iz vaseg posta uradjeno sve kako treba.

Vrh

PostPoslato: Uto Sep 17, 2013 10:04 am 
Pridružio se: Pon Sep 16, 2013 3:05 pm
@drbgd
Hvala puno na ovako lepo objasnjenom odgovoru! Onda je sve u redu...

Vrh

PostPoslato: Pet Sep 20, 2013 9:08 pm 
Pridružio se: Pet Sep 20, 2013 9:02 pm
Pozdrav.
Zabrinut sam za svoj HIV status. Pre 6 meseci sam imao nezasticeni vaginalni odnos sa promiskuitetnom devojkom za vreme njenog ciklusa. Imao sam grlobolju nakon koje sam napipao limfnu zlezdu. Hematolog mi je nasao virocite i uradio sam test na mononuklozu koji je bio negativan. Poslednja 2-3 meseca napipao sam jos nekoliko limfnih cvorova i uz to imam problem zarenja u stopalima(mozda periferna neuropatija,nzm). Uradio sam combo test 2 i 5 meseci nakon odnosa - nereaktvni.
Ponovicu testiranje sada kada je proslo 6 meseci. Pitanje: Citao sam nesto o kasnim serkovenzijama(8,12 meseci). Kada mogu biti 100% siguran u tacnost rezultata?
Unapred hvala.

Vrh

PostPoslato: Uto Sep 24, 2013 8:01 pm 
Pridružio se: Uto Sep 24, 2013 7:18 pm
Mislim da vec sada mozes da budes siguran da je tvoj HIV status negativan.Combo test otkriva antitela oko 4 nedelje nakon rizicnog odnosa, a s obzirom da si uradio ispitivanja tim ELISA testom, nakon 2 i 5 meseci, mislim da mozes mirno da spavas. Te uvecane limfne zlezde mogu biti iz milion razloga.Ako ih stalno pipkas i trazis, uvek ces ih i naci-njima je mesto tu :wink: Dakle, morao bi da uradis ultrazvuk koji bi potvrdio dijametar zlezde i onda je proglasio uvecanom. Hocu reci da ako umislis da si boletsan, bices bolestan. Tako sam i ja imala sve simptome dok nisam uradila test pre 2 dana, a posle 6 meseci (imala sam slican problem) zato se sada i javljam.
Primarna infekcija ili serokonverzija traje 3 meseca (vreme potrebno da se stvore At u broju koji se moze detektovati) nakon cega se negativan rezultat moze proglasiti kao validan. Ali ti si uradio test koji je efikasan i posle 4 nedelje!
Uradi zbog sebe ponovo posle 6 meseci i zavrsi sa tim, nastavi sa normalnim zivotom, ali sa zastitom ;)

Vrh

PostPoslato: Uto Sep 24, 2013 8:04 pm 
Pridružio se: Uto Sep 24, 2013 7:18 pm
Naravno, sacekaj odgovor dr, ja studiram medicinu i konsultovala sam se sa profesorima, tako su bar mene naucili... :)

Vrh

PostPoslato: Sre Apr 16, 2014 1:22 pm 
Pridružio se: Ned Okt 25, 2009 9:27 am
Neka mi neko odgovori kakva je verovatnoca prenosenja kod sledece situacije. Ljubljenje i oralni seks pri cemu sam ja bio pasivan odnosno devojka je meni pruzala oral.
Na penisu nisam imao nikakve ranice ili ostecenja.

Vrh

PostPoslato: Sre Apr 16, 2014 9:36 pm 
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
@darko1450,
gotovo nikakva, ako postoji neko drugo polno oboljenje, ili upala grla, procenat verovatnoce se povecava. naravno, pod uslovom da je devojka HIV +

Vrh

PostPoslato: Pon Apr 28, 2014 4:26 pm 
Pridružio se: Pon Apr 28, 2014 4:10 pm
Zdravo svima,

Prije 3 godine sam imao vaginalni sex sa prostitutkom , u jednom trenutku pukao
je kondom ali je pukao tako da smo u istoj sekundi i ja i ona primetili i moj penis je vec nakon nepune sekunde bio napolju.

Od tada bukvalno ne spavam.Zivim stresan zivot i konstantno sam pod tenzijom .
Par puta mi je grlo bilo crveno i mozda sam jednom ili dva puta pio i antiobiotike za to .
Onda sam od straha poceo da preispitujem svoje telo. I poceo sam da osjecam zlezdu na desnoj strani vrata.Bio sam kod doktorke na ultrazvuku i rekla mi je da je ta zleza malko naglasena(0,8mm) ali da je potpuno normalnog sastava i da zaboravim na nju.
Nisam imao niakave osipe. Po noci se ne znojim, ponekad se znojim prije nego sto zaspem dok sam u lezecem polozaju ali se nikad ne budim znojav.
Nervno cu da obolim , strah me i jos uvjek nisam spreman da se testiram.
Osjecam se dobro , samo se s vremena na vreme setim ove situacije i tu padnem psihicki po nedelju dana , pa onda opet zaboravim i neki period sam dobro.

Na glavicu penisa od kad znam za sebe imam malu crvenu tackicu , malko jace boje nego sto je ostatak glavica. Nisam siguran ali mozda je to neka stara ranica ili je koza tu mozda malo promijenjena od masturbacije dok sam bio djecak , uglavnom znam da imam to odavno.

Nakon ove situacije nikad vise nisam imao sex sa drugim osobama osim moje devojke. I siguran sam da ce tako biti u buducnosti .
Nadam se da ce me bog pogledati i sacuvati od ove gluposti koju sam uradio i nadam se da nisam zarazen,

Doktore , molim Vas , citao sam na ovom sajtu o potencijalnim mogucnostima itd ali mene zanima ako mozete da date Vase misljenje o mom slucaju :( .
Kolika mislite da je vjerovatnoca da sam se zarazio ako mi je kondom pukao u sred sexa i ako je moj penis ostao nakon toga maximum 1 sekundu unutra ?

Nemam snage i hrabrosti da se testiram, ali nikako da zaboravim na ovo.
Nervno cu da obolim .

:(

Vrh

PostPoslato: Uto Apr 29, 2014 1:23 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Ja sam šokiran količinom neodgovornosti.

Prvo prema sebi što se uništavate umesto da se testirate.
Drugo, prema svojoj devojci, ako sumnjate da ste zaraženi a krijete to od nje, ili još gore ne koristite zaštitu!

S obzirom na opis, verovatnoća da ste se zarazili je jako mala, tako da se testirajte već jednom da možete normalno da živite bez straha.

Vrh

PostPoslato: Uto Maj 20, 2014 4:50 pm 
Pridružio se: Uto Maj 20, 2014 4:23 pm
Postovani

Pre jedno mesec dana isao sam kod frizera. Frizerka je britvom uzela da mi izvuce zulufe i zasekla me uz komentar: ,, Tupis su nam ovi zileti. " Krv mi je potekla malo ali je ona odmah uzela neko sredstvo za dzinfekciju i odrisala posekotinu. Tek posle par dana palo mi je na pamet da li sam mozda mogao da se razazim na taj nacin posto znam da HIV moze da se dobije putem brijaca? Da li se ti zileti uopste menjaju posto znam da se britva samo osrti ili ako se ne menjaju da li se peru ili dezimfikuju s necim? Znam da u nekim salonima zileti stoje pod UV lampom ali toga nije bilo u ovom slucaju... U stanju sam blage depresije i velikog straha i molim vas za sto brzi odgovor. Mozda ispadam glup sto sam ovo pitao ali se stvarno jako plasim. Strah me je da odem da se testiram, plasim se istine... Molim vas za sto brzi odgovor!

U napred hvala!!!

Read more: polne-bolesti/postovani-t53996.html#ixzz32Gdp2tk1

Vrh

PostPoslato: Uto Avg 04, 2015 12:02 am 
Pridružio se: Pon Avg 03, 2015 11:45 pm
Imam jedno pitanje.. Imam povremeno (tipa na 3 mjeseca), svrab i peckanje vagine, i bol prilikom selsualnog odnosa.. Izlijecim vaginaletama protiv candide, ali se vrati. Medjutim razlog za brigu je sto sam u uputstvu procitala da vracanje ove gljivicne infekcije moze biti uzrok HIV-a.
Nisam promiskuitetna osoba, imala sam 3 partnera u zivotu. Ali smatram da se to moze svakome desiti, jer to ne bira, niti ja moga da vadim spisak osoba sa kojima su ti partneri bili prije mene. Dovoljan je jedan rizican odnos i da nas sve unisti.
Dakle zanima me koja je vjerovatnoca za tako nesto..?
Imam i ceste glavobolje ali to jos iz perioda kada sam bila nevina tako da to ne pripisujem tome, i imala sam operaciju zucne kese koja takodje moze izazvati dijareuju, tako da ni to ne pripisujem tome,
E jedino sto me muci jeste kandida koja se vraca.
Redovno posjecujem ginekologa na svakih pola godine, PAPA test uredan, citala sam i da na redovnim krvnim namazima kao neki "znak" mogu biti smanjeni leukociti, k oni su mi ok, 5,1, a referntne vrijednosti 4-10. Jedino me zeza sto sam procitala to u uputstvu vaginaleta :( nadam se odgovoru bar od nekoga.

Vrh

PostPoslato: Uto Avg 04, 2015 9:33 am 
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
У упутству вагиналета си прочитала да враћање гљивичне инфекције може да буде узрок ХИВ-а?

Да није обрнуто, да ХИВ може да буде узрок сталног враћања гљивичне инфекције?

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 265 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sledeća

Izdvajamo za vas:

Sva vremena su u UTC + 2 sata