Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 147 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 08, 2006 10:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 04, 2006 8:23 pm
Postovi: 18
Lokacija: Beograd
Ka1 je napisao:
I meni su tako rekli. To za 6 meseci. Mislim da niko ne moze da ti garantuje sta se desava sa virusom u tvom organizmu. Mislim na to da li si ga potpuno izbacila ili je on samo neaktivan. Unistavanjem kondiloma ti unistavas i sam virus i svodis ga na meru u kojoj on ne moze da se aktivira odnosno u kojoj ne moze da se manifestuje putem kondiloma. Ma vazno je da ti nemas kondilome, sta te briga da li imas ili nemas virus. I da ga imas, nemas kondilome a to je bolest, posedovanje virusa samog po sebi nije bolest.



Vazno je da li ima HPV ili ne, ako ni zbog ceg drugog, a ono zato sto je potencijalno kancerogen. U 100% slucajeva raka grlica materice utvrdjeno je prisustvo humanog papiloma virusa. Isto tako moze da izazove i tumore larinksa, mada retko.
---

Sto se tice one rasprave oko identifikacije HPV-a, moguce je utvrditi, kao sto je slucaj i sa drugim virusima, da li je osoba u bilo kom periodu svog zivota bila u kontaktu sa virusom, tako sto se traze antitela; pronalazak IgM antitela na HPV bi znacio skorasnju infekciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 10, 2006 3:09 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Pitanje za TomaS: Da li je Bog racunao(na tvoje, da je za svaku boljku,stvorio i biljku) na postojanje Hepatitisa C???
Molim te ako nesto znas napisi mi sto hitnije,ludim...
Hvala ti unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: test
PostPoslato: Čet Feb 23, 2006 3:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
Voleo bih da mi neko kaze gde moze da se uradi test iz krvi na hpv virus. Sve laboratorije su mi rekle da se to ne radi iz krvi. Pa, ako ne neko zna ko to radi u Beogradu ili Novom Sadu, neka javi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 24, 2006 11:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Znaci SVE laboratorije su ti rekle da se to ne radi iz krvi ali ti ipak pitas gde to moze da se uradi. Stvarno ne razumem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hpv
PostPoslato: Ned Feb 26, 2006 11:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
Ovde neki tvrde da mogu antitela na hpv da se utvrde putem krvi, pa ako govore istinu, onda neka kazu gde to moze da se uradi. Vidim da je bila citava rasprava na tu temu, ali ako to moze, neka neko kaze gde moze. Meni su dosad svi rekli da ne moze putem krvi, ne bih opet da pocinjem raspravu oko toga, cisto ako je neko vec radio test iz krvi, neka kaze gde je radio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 27, 2006 12:19 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Hi, ja sam padobranac u ovoj temi, al procitah sta pise nenadns. Imam kod sebe cenovnik Hexalab-a, pa evo sta pise:

Inace spada u PCR testove koji su skuplji od ostalih analiza:

HPV - detekcija (biopticki materijal) 4.300,00
HPV - detekcija i tipizacija (biopticki materijal) 6.050,00

:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hpv
PostPoslato: Pon Feb 27, 2006 3:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
nenadns je napisao:
Ovde neki tvrde da mogu antitela na hpv da se utvrde putem krvi, pa ako govore istinu, onda neka kazu gde to moze da se uradi. Vidim da je bila citava rasprava na tu temu, ali ako to moze, neka neko kaze gde moze. Meni su dosad svi rekli da ne moze putem krvi, ne bih opet da pocinjem raspravu oko toga, cisto ako je neko vec radio test iz krvi, neka kaze gde je radio.


Ne znam, ja svakako vise verujem lekarima nego ljudima sa foruma. Ajde da ti je to rekao neko levi i to jedna osoba, nego vise njih pa jos su i lekari.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 28, 2006 11:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
Biopticki materijal je zapravo bris, cini mi se. Po svemu sudeci iz krvi ne moze da se uradi test na hpv. Zanimljivo je da niko sa ovog foruma ko je tvrdio da moze da se uradi test iz krvi, nije rekao i gde to moze da se uradi, tako da su to samo neproverene tvrdnje. Ono sto mi je jedan doktor rekao, to je da je test iz brisa tacan oko 70%, sto i nije preterano pouzdano.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 28, 2006 12:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Bris cega? To prvi put cujem. Ma nema sanse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 09, 2006 12:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 20, 2005 2:23 am
Postovi: 20
Odgovor za Maju :

Kako su cink i ekstrakt africke sljive bitni faktori za povecanje imuniteta (gejlova enciklopedija alternativne medicine) ,
raspitaj se:Pro-State Power i sl.

...znaci kada kupujes preparat za povecanje imuniteta pazi da sadrzi ova dva sastojka i bices u prednosti pogotovu ako se lecis zvanicno ali pazi i na ovu cinjenicu: kineska alternativna medicina se u nekim slucajevima ne bi nikako smela mesati sa nekim lekovima koji se zvanicno koriste tako da ti preporucujem da se konsultujes sa iskusnim lekarom pre nego sto odes kod "travara"

VAZNO: Znam x slucajeva kada nas lekar "specijalista" prepise neki lek pacijentu i kada ovaj ode kod lekara opste prakse desi se to da kad bi lekar opste prakse udario svoj pecat na preporuceni lek bio bi automatski i ubica...ne bi mu pisalo na pecatu "dr.ub.tajitaj" ali bi bio i odgovoran. Mozda zvuci strasno ali se to desava svaki drugi dan u zdravstvu . Ovo nikada necete cuti (veroatno) ali nije san vec cista java... Dakle pazite sta vam se prepise i proverite kod vise doktora!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 11, 2006 11:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 20, 2005 2:23 am
Postovi: 20
Majjo javi se imam resenje za tebe ICQbr(215-002-582)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 12, 2006 12:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
TomaS, imas pp od mene. Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 19, 2006 1:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 18, 2006 11:07 am
Postovi: 12
Lokacija: Beograd
Nije istina da je u slucajevima raka grlica materice utvrdjeno 100 posto prisustvo HPV-a, vec tek negde 70 i nesto odsto, sto ipak nije malo i znak je za bas veliku uzbunu.

HPV se deli u vise grupa a svaka u jos sto i nesto podgrupa. HPV koji izaziva genitalne kondilome ima sto i nesto podgrupa. Te ako ste jednom imali jednu grupu, i po unistenju virusa u telu nakon cega postajete imuni na tu grupu vi mozete ponovo biti zarazeni drugom. I tako do beskraja. Prevencija: siguran seks, siguran partner, podsticanje imuniteta.

Kondilomi nisu bolest vec stanje i dobro je sto postoje jer ukazuju na prisustvo virusa. Moraju se izleciti: kriogenijom, elektro-kauterizacijom, laserom... Najpouzdanije za utvrdjenje prisustva virusa ili odstranjivanje kondiloma: Poliklinika Papic.

Treba raditi i na imunitetu kako bi se virus izbacio iz tela, jer ako virus ostane u telu- prenosite ga drugima, a to je za sve zene stvarno problem. Kondilomi se prenose i preko kondoma, jer dovoljno je da samo okologenitalna koza dva partnera dodje u kontakt, sto kondom ne stiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 19, 2006 5:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 02, 2005 10:34 am
Postovi: 35
Koja je cena otklanjanja kondiloma (bilo kojom metodom) i gde se to moze uraditi u Novom Sadu (osim kod privatnika)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 19, 2006 11:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 20, 2005 2:23 am
Postovi: 20
Preporucujem da svako ko zeli da otkloni kondilome zapamti,zapise ili sl ovu stranicu jer cu rezultate uklanjanja kondiloma jednim potpuno bezbednim da nazovem "preparatom" objaviti cim rezultat bude uspesan.

Radi se o rastvoru koji nema stetnih niti toksicnih efekata po coveka.

Po navodima bolji je od bilo kog preparata koji se moze kupiti zvanicno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 147 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: