Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: hiv test
PostPoslato: Sub Jan 06, 2007 12:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 06, 2006 3:18 pm
Postovi: 5
molim za pomoć pri tumačenju testa na hiv:šta znači rezultat testa kada piše "nereaktivan 0,24"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 06, 2007 1:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 22, 2006 12:51 am
Postovi: 6
Lokacija: Podgorica
Kad se rade svi testovi na virusne infekcije ne radi se posmatranje virusa golim okom vec se u krvnom serumu dodaju reagensi i posmatra se " boja" takve smjese.Tvoja "boja " je u skali od 0 do 1, 0.24 sto znaci da si po datoj skali negativan.Da je recimo preko 0.5 bio bi pozitivan tako da nemas razloga za brigu. Radio si vjerovatno standardni test na antitijela. Isto postoji skala i kada se radi prisustvo genetskog materijala virusa. Dakle za sve virusne infekcije se radi skaliranje. Da je bilo sto sumnjivo poslali bi te na ponovno uzimanje krvi.Glavu gore i ne svrljaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pomoc!!!!!!!!
PostPoslato: Ned Jan 21, 2007 2:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 21, 2007 2:17 am
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
Da li je iko informisan da li postoji besplatna terapija za HCV u Bg-u, posto nemam sanse ni ja ni moja porodica da priustimo to, a skoro mi je ustanovljen hepatitis C kao reaktivan... Osim sto sam NA SMRT preplasena, molim ako ima neko ko bi mogao da mi pomogne, MOLIM VAS!!! :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: E pa ovako
PostPoslato: Ned Jan 21, 2007 2:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 21, 2007 2:17 am
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
Hvala na tako brzom odgovoru :)
U Gradskom Zavodu Za Javno Zdravlje, Beodrad sam radila zajedno sa bratom test na HIV, hepatitise B i C. I zato sto sam ja vec neko vreme na lecenju od narkomanije, posto je sve ok, nismo odmah kad sam prestala otisli da se testiram. Brat nema niti je imao neko u mom okruzenju problema sa narkomanijom vise je bio kao podrska tu, a mislim da mi ga je preneo moj bivsi decko pre skoro godinu dana. Inace imam epilepsiju, veoma visoku anksioznost, slabu koncetraciju, kosmare, nesanice...ali otprilike pre pola godine sam radila transaminaze i bile su dobre. Reaktivna sam samo na hepatitis C i ne znam sta da radim, gde U POTPUNOSTI da se, i ocajna sam u potpunosti. Moji nemaju tolike pare za lecenje i ja sam stvarno ocajna. Imam 21 godinu i ne znam ni sama odakle mi snage i sve ovo da prezivljavam a sad i ovo...
Molim vas pomozite!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 22, 2007 12:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 22, 2006 12:51 am
Postovi: 6
Lokacija: Podgorica
Dajte detaljan opis Vaseg stanja pa cu Vam reci u vezi HCV. Moj mail je [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 22, 2007 2:22 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Javi se na Infektivnu kliniku u Beogradu..........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ovako....
PostPoslato: Ned Jan 28, 2007 1:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 21, 2007 2:17 am
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
Bila sam Na Infektivnoj kod Dr. Delica, rekao mi je da uradim transaminaze, tako da i jesam, alt je 60 a ast 43, a u avgustu prosle godine je bio alt 61 a ast 47, tako da tapkam u mestu. Bila sam kao sto rekoh, intravenozni narkoman jos 2005, sa deckom sam pocela posle 3,5 god normalne veze, da uzimam prvo na nos, ali posto je on svo vreme to radio na iglu pocela sam i ja, a u pocetku sam htela i da ga sutnem posto mi je preko glave tih bespomocnih i besciljnih ljudi, ali ipak, to mi je bio decko dugo pa sam mislila da cu da mu pomognem da se izvuce... Glupaca! Najbolja drugarica a i ostalo drustvo mi je pozavrsavalo po lecenjima i zatvorima, ovi na lecenima uglavnom mojom zaslugom, pa sam mislila da cu i njemu pomoci. Ali vec sa bila iscedjena od svih tih ljudi, bila sam im nesto kao "Draga Saveta" :D I tako, da se vratim ja na ono sto je sad tema, a to je da kad sam ga najzad sutnula i rekla sve svojima, posle nekog vremena mi se javila njegova keva da mi kaze da je on HCV pozitivan, sto je bilo jos u martu, a ja sam mislila "Ma nece to mene, nije mi preneo, pazili smo,.."itd. i nisam se testirala. Debil!!!!!!
Uglavnom, posto, pored svega imam i epilepsiju, ribavirin i pegaziz ne dolaze u obzir, to su mi rekli i Dr. Delic, i Dr. za epi. a i nemam kes za to...Delic mi je rekao da imam hronicni HCV i ponedeljak treba da idem da mi kaze da li ce mi raditi biopsiju... Mene samo zanima, kako ja kao prvo normalna posle ovoga da ostanem :D a najvise sto bas ja :D
Salu na stranu, neke preporuke za ishranu, nacin zivljenja, tj. prezivljavanja ovog ludila i ako neko moze iz iskustva da mi kaze sta mi sleduje, i da li ima nade da pored i epi-a i toga sto ni ne smem a ni ne mogu da primam terapiju...da li ima nade da ce doci do potpunog ili barem takvog izlecenja koji ce barem uciniti da ne budem prenosilac...
Sto mi je naravno, najbitnije.....
Pozzz
I hvala unapred!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 27, 2007 4:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 4:20 pm
Postovi: 2
A kako ti ga je preneo, sexualnim putem ili preko igle? Zanimamme jer i moj decko ima hep c, koristili smo kondom u pocetku, ali sam procitala na raznim sajtovima da je sexalni nacin prenosa gotovo nemoguc pa smo prestali da koristimo kondom.
Posle ove tvoje price, poprilicno sam uplasena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 27, 2007 10:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 1:34 am
Postovi: 90
Lokacija: nis
Nemam (hvala bogu takva iskustva) ali imam iskustva sa virusima.
Imam CMV-citomegalo virus za koji nisam ni znala dok nisam ostala trudna.Bila sam trudna 4 mes. kada sam pocela da dobijam temperature.Posle mesec i po dana ustanovili su da je beba umrla i morala sam na nasilni porodjaj.Posle 6 mes.pronasli su mi ovaj virus koji je kriv za sve.Probala sam razne lekove ali djaba virusi se NE LECE ostaju u organizmu.Zbog loseg stanje organizma na prestala sam sa terapijom (jetra je bila bolna i otecena svremenom na vreme).
Svrha ovog "davljenja" je MILAKS.
to je biljni preparat koiji totalno neskodljiv mogu cak da ga piju trudnice i male bebe.
Proizvodi ga biljna apoteka u valjevu s istim imenom. Broj se moze naci u casopisu bilje i zdravlje.
Mislim da se mogu naci i na netu.
Koristi se dvaput godisnje(br sam ja tako).Pored njega jela sam koziji sir i pila mleko sto mi je regenerisalo jetru.
NPR.moj titar pre upotrebe je bi 32 hiljade posle samo 800. :lol:
Ako ne mozete naci broj javite se.POZZ.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 04, 2007 9:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 16, 2006 12:15 pm
Postovi: 87
Lokacija: Valjevo
Ja sam iz Valjeva ali ne znam da postoji ta apoteka. Inace ako su stvarno koristio taj lek mozes li mi reci kako si saznao za njega. ..
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 04, 2007 11:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 1:34 am
Postovi: 90
Lokacija: nis
Saznala sam od jedne gospodje cije je dete bilo na institutu za majku i dete. Ona je napitak primenila kod svog deteta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 04, 2007 11:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 1:34 am
Postovi: 90
Lokacija: nis
Imali su ga u biljnoj apoteci YUUCA ili KRUNIC MILAN: cika ljubina br.5 ako jos uvek postoji ta ulica.Oni su njihovi distributeri ako njih ne mozes da nadjes. SRETNO! :P :D :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Pon Mar 05, 2007 1:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
za hermionu


testiraj se na hepatitis c, jer se on prenosi seksualnim putem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 13, 2007 12:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 30, 2007 12:38 pm
Postovi: 43
Tia drago mi je što si se javila, nadam se da ce pronaci neki lek koji ce moci svi da koriste, jer pegazis zaista ima tu manu da ga ne mogu svi koristiti.
Usput pronađi neki lek za regeneraciju jetre. Ima ih dosta dobrih koji su po pristupačnim cenama, ali naravno uz konsultaciju sa lekarem.
Ja sam čula za dobar lek HEPARVIT, koji se nažalost ne može kupiti ovde ali se može naručiti putem interneta. Da li neko zna nešto o njemu?

Što se tiče seksualnog prenosa HCV, ono što sam ja čitala jeste da se smatra da se može preneti seksualnim putem ali nije dokazano, ali ono što je još bitnije jeste da svako ko je imao prilike da se inficira HCV-om imao je prilike da se isto tako inficira i nekom drugom PPI. Npr. sifilis ili HIV.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 10, 2007 9:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Maj 09, 2007 11:58 pm
Postovi: 113
uh vidim ovde je malo zezmuta situacija...jel ste probali za jetru liv,liv52,Silimarin, Reliv forte ili Esencial

aj srecno svima


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: