Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 10, 2008 9:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 11, 2007 3:48 pm
Postovi: 56
ja sam probala da uzimam persen umesto bensedina i nije mi pomogao ama baš nikako, mada cenim da je autosugestija ipak najbitnija u celoj toj priči - nisam verovala da će mi pomoći, pa mi nije ni pomogao.


za "skidanje" je najbitnije imati želju i volju, ne treba ti nikakvo pomagalo. poenta je da pobediš sam sebe, odn. želju za opijatima sospstvenom voljom, a ne da pokušavaš da nađeš zamenu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 4:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 7:35 pm
Postovi: 20
Lokacija: Svidzilend
dulek, govorish o volji kod zavisnika? ...Vrlo, vrlo klizavo...tu mora neka dodatna pomoc :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 6:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 11, 2007 3:48 pm
Postovi: 56
pa da, o volji kod zavisnika. niko se zavisnosti neće osloboditi na silu ili dok to zaista ne bude hteo. a zamenjivanje jedne zvisnosti drugom nije pravi put za izlečenje.
naravno, veliku ulogu igra i sama struktura ličnosti, nekima je potrebna pomoć stručnih lica (zavisnik, osim bolesnog tela, ima pre svega bolesnu dušu i nju isto tako treba lečiti), a neki mogu i bez stručne pomoći, naravno, uz pomoć porodice i prijatelja.
i ovo se ne odnosi samo na (lakše ili teže) droge, ovo važi i za odvikavanje od cigareta (neka istraživanja kažu da je nikotinska zavisnost jaka koliko i heroinska), od alkohola, od kafe, grickanja noktiju...
poenta je u ponovnom uspostavljanju kontrole nad svojim životom i ponašanjem, a ne da popuštaš pod pritiskom zbog apstinencijalne krize.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 11:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 7:35 pm
Postovi: 20
Lokacija: Svidzilend
ali, dulek, zar ne mislish da bi bilo divno da borisbre umesto o marihuani bude ovisnik o nitima banana? Dodje u teshku zivotnu situaciju (npr. ostavi ga voljena devojka), a on se zatvori u sobu sa bananama (i nitima) i sutra ko nov! ......Deluje bezopasno, zar ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 12:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Joj ljudi, ne bih da budem nepristojna, ali moram da vam kazem da ste me bas nasmejali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 5:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 14, 2008 1:21 pm
Postovi: 160
Pa ovo s bananama stvarno zvuci smesno. :lol:

_________________
Da bi se pobedio strah od smrti, prvo se mora savladati strah od zivota.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: LJubav zapocinje osmehom a osmeh prorodom
PostPoslato: Pon Apr 14, 2008 11:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2008 3:26 pm
Postovi: 10
Lokacija: pancevo
Da znate da mi je pomogao persen i ginko a i banane.Mada jos nisam sasvim ok ali cu biti.Ponovo sam krenuo u teretanu, trcim, i sobzirom da trcim, jos se bolje osecam.Sto se tice banana njih samo jedem posto nepusim duvan pa nebih da mesam.A gledacu i na Jogu da krenem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Smesno ali istinito.
PostPoslato: Uto Apr 15, 2008 12:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2008 3:26 pm
Postovi: 10
Lokacija: pancevo
Banana peels do contain the psychoactive neurotransmitters tyramine and dopamine in significant amounts that if ingested are enough to affect people. The most characteristic effect of the interaction is a massive increase in blood pressure, leading to a hypertensive crisis, and possibly arrhythmia and death.[2] Bananas contain tryptophan which, when ingested, increases levels of serotonin in the body. This can lead to various mood-altering effects (Leathwood and Pollet, 1982) including a reduction in depression (Sainio et al., 1996). As well, Xiao et al. (1998) found that eating just two bananas a day for three days increased levels of serotonin in the blood by 16%. However, there is no mention in the literature of tryptophan having any hallucinogenic effects; it has, in fact, been used to reduce hallucinations in patients with mental disorders (Sainio et al., 1996).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 15, 2008 12:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 7:35 pm
Postovi: 20
Lokacija: Svidzilend
Borisbre, samo napred, imash moju podrshku! :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 16, 2008 11:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 11, 2007 3:48 pm
Postovi: 56
lalota je napisao:
ali, dulek, zar ne mislish da bi bilo divno da borisbre umesto o marihuani bude ovisnik o nitima banana? Dodje u teshku zivotnu situaciju (npr. ostavi ga voljena devojka), a on se zatvori u sobu sa bananama (i nitima) i sutra ko nov! ......Deluje bezopasno, zar ne?


:lol: dobro je u teškim trenucima imati smisao za humor! :lol:

btw opasnija je zavisnost od nikotina nego zavisnost od marihuane (koja btw nikad nije nedvosmisleno dokazana).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ~!@#$%^&*()
PostPoslato: Uto Apr 22, 2008 1:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2008 3:26 pm
Postovi: 10
Lokacija: pancevo
Sada mi je mnogo bolje, prestao sam da pijem persen, pamcenje mi se vratilo na zavidan nivo, nemam strahove.Ako mi se pogorsa stanje uzecu opet persen mada mislim da mi nece trebati.Imao sam slabije i jos je slabije nego sto je bilo zbog narkotika.A zamisli te kako mi je bilo pre deset jedanaes meseci, probudim se i nicega se nesecam sta je bilo juce.Uzas zivi, i nisam samo marihuanu konzumirao, da je samo to ni po jada.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 308 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: