Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Problemi sa varenjem
PostPoslato: Pon Mar 10, 2014 6:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Nemo biti neodlucan--to uopste ne valja--odluci--uradi test na kandidu--resi i gotovo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa varenjem
PostPoslato: Uto Mar 11, 2014 1:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 03, 2014 10:12 pm
Postovi: 11
Oko tog testa oko kandide, da li da radim test stolice, ili candida igg igm iga test iz krvi?
Ako je to pouzdanija varijanta mozda bolje da radim to zajedno sa onim enzimima za varenje, i ako neko moze da mi napise koje sve testove da uradim za te enzime? Na spisku enzima ima dosta toga, Ast, alt, gama gt, akalna fosfataza, ldh, alfa amilaza, pankreasna amilaza, lipaza, kisela fosfataza, ACE itd?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa varenjem
PostPoslato: Čet Mar 13, 2014 11:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Bolje bi bilo da se posavetuješ sa doktorom ipak......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa varenjem
PostPoslato: Pet Mar 14, 2014 11:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 03, 2014 10:12 pm
Postovi: 11
Da da, posavetovao sam se sa nekim drugim gastroenterolozima. Uskoro mi rade ultrazvuk celog stomaka pa ce videti, zuc, pankreas, jetra, creva.. :) Test iz stolice, na parazite, kandidu, i jos neku gljivu ili sta vec.I krv na enzime i sta jos budu rekli ako bude bilo nesto sumnjivo. Mada su mi i oni rekli da je zlatni test prilikom ovih mojih problema upravo gastroskopija i receno mi je da od onih isecaka (biopsije) napravljenih tokom gastroskopije takodje moze da se utvrdi kandida ako je prisutna, da se vidi problem sa zuci itd. Iz tih mojih isecaka nije nadjeno ama bas nista, ni gastritis. Tako da sve vise mislim da je ovo apsolutno na nervnoj bazi. Ili eventualno neka gljiva, bakterija, parazit, samo ponavljam desilo mi se ovo pre 3 meseca kad sam bas bio dobro, trenirao, osecao se super. A po prirodi u poslednje vreme jesam malo strasljiv, moguce da sam sve preuvelicao u svojoj glavi, i da sam upropastio i taj nervni sistem koji utice na rad creva. Adrenalin i kortizon verovatno non stop kvare normalan tok(posto stalno mislim o tome vec 3 meseca) , i sada kao da mi se organizam navikao na sve te promene i da funkcionise tako, odnosno ne funckionise:) Meni je sumnjivo to, sto jedan dan mogu da pojedem recimo plazmu i jogurt bilo koji. Sledeci dan isto, i to obicno kad izadjem u grad ( verovatno ne mislim mnogo o tome kako ce da mi se sta svari). Medjutim, treci dan sve super, i uvece kad hocu to da pojedem ma nema sanse. Pojedem, i bude ok sve 2 sata, i onda podrigivanje, osecaj kao da jos to nije svareno, i onda posle i mucnina. Kako kada, nekada i prodjem bez mucnine. Iskreno sada vise nemam onaj cep, da ne mogu da disem, da mislim da je problem sa svinkterom, da imam totalni zastoj. Ne podrigujem vise na svaki gutljaj vode. A nikakve lekove ne pijem, samo aloju i donat mg. Jos samo da prodje ta nelagoda koja pocinje 2,3 sata posle obroka, i to bi bilo to. Videcemo..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa varenjem
PostPoslato: Ned Mar 16, 2014 9:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
nisam siguran da i aloja svakom odgovara--ja recimo nisam podnosio ono ajkulino ulje nikako a aloju sam popio celu flasu--i bas tad mi je bilo jako lose-mozda nije sa alojom povezano ali eto--tad mi je pozlilo i zavrsio u bolnici al na kraju je kao sve na nervnoj bazi-pa tesko je biti pametan al eto to je moje iskustvo.
srecno i opustenooooo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa varenjem
PostPoslato: Pon Mar 17, 2014 11:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 03, 2014 10:12 pm
Postovi: 11
Uradjen ultrazvuk kompletno celog stomaka, i vadio sam krv danas, da se gleda amilaza, alt, i jos po nesto ne znam sad tacno napamet ali za proveru enzima tih, i sve je uredu. Ostalo je jos cekanje na rezultate stolice( paraziti i kandida). Mada s obzirom da mi je imunitet skroz ok, i da nisam malo dete koje prljave ruke stavlja u usta, vec bas vodim higijenu, lekar sumnja i da ce ti rezultati od sutra iz stolice ukazati na bilo sta. U svakom slucaju da ne letimo puno, videcemo. I dalje pijem aloju gel skoro mesec dana vec, i polako pocinjem da jedem sve vise. Naravno da ne koliko i pre, ali popravlja se. U svakom slucaju sve pohvale za taj Aloja vera gel, on nema instant delovanje ali imam utisak da mi je to pomoglo za ovih mesec dana, s obzirom da sam malko popravio ishranu, a jedino to i pijem uz donat vodu (kao "lek")sada. Negde na internetu sam procitao za tu Aloju da je neverovatna, ali ne sokovi oni za 1000 dinara po apotekama zato sto je tu 10 posto aloja a sve ostalo mesavine, vec onu original od Forever Living Productsa, koja ima u tom gelu 97 posto ciste aloje. Nije reklama nikakva, niti radim za njih niti bilo sta, prvi put sam cuo pre 2 meseca za to, probao i evo kako je sada, bolje jeste, nije skroz, ali je bolje. Takodje naznaceno je da je preporucljivo da se pije 4 meseca zbog kompletne regeneracije ne znam tacno cega, ali sam procitao na mnogim sajtovima. Na kraju krajeva znam vec dosta ljudi koji su imali problema slicnih meni pa im je pomogla ta Aloja. Sta god ja imao ili nemao, moram da pohvalim proizvod, mozda ce nekome koristiti takodje. Uzeo sam sada i ulje divljeg origana, ukoliko se ustanovi neka gljivica bakterija ili parazit da sa tim ubijem to. Najjaci prirodni antiseptik, unistava sve bakterije, mnogo dobra stvar kao i aloja. Hvala @tanja68 na informacijama za ulje divljeg origana, @Vasa i @Nataš@,kao i ostalima koji su citali moju problematiku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa varenjem
PostPoslato: Pon Avg 14, 2017 9:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
I sta bi, jel ulje divljeg origana pomoglo?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 160 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: