Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Imunitet
PostPoslato: Ned Mar 24, 2013 8:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 4:41 pm
Postovi: 198
Moj drug ima slab imunitet, pazi se dosta da se ne razboli. Pored toga ima i astmu i unosi cink oko 20 mg dnevno kako bi pojacao imunitet ali mu ipak to ne pomaze. Davao je krv i rekli su da je sa njim sve u redu ali cim mu imunitet nije dobar znaci da ipak nesto nije u redu.
Sad od vas trazim da bih mu ja preneo, sta je najbolje unositi za jacanje imuniteta i da nema neka nezeljena dejstva posto ima astmu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imunitet
PostPoslato: Ned Mar 24, 2013 9:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
Protektin, propolis kapi sa ehinaceom ili samo ehinaceu u vidu kapsula i prepelicja jaja..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imunitet
PostPoslato: Pon Mar 25, 2013 12:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Нека погледа на мом сајту њњњ.аца.рс шта сам из личног искуства писао о имунитету. Када би то било тако једноставно, једна таблетица и готово - ееееее...

Узгред, мени су капи ехинацее направиле хемороиде. По престанку коришћења, повукли су се и тако два пута. Више их не користим.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imunitet
PostPoslato: Uto Mar 26, 2013 6:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
Prvo, nisam govorila o jednoj tabletici .. drugo, ne znam na koju foru ti je napravila hemoroide? A trece,..sagovornik je uvek u pravu, osim kad nije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imunitet
PostPoslato: Sre Mar 27, 2013 9:24 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Па нисам мислио буквално једна таблетица. :D Покушавао сам на разне начине да подигнем свој имунитет и за ових неколико деценија установио да је једина сигурна ствар тај препарат од белога лука и комовице. Наравно, домаћег ситног лука. За онај кинески велики баш и нисам сигуран.

За ехинацеу и хемороиде ни ја не знам како али сам сигуран. Поновио сам после неколико месеци и десило се исто. Можда израз хемороиди нисам најбоље употребио. Можда је боље да сам написао да су ми отекле вене у анусу. То ткиво је било некако набубрило и мекано. Јавило се чини ми се после недељу дана узимања капи ехинацее. По престанку узимања то набубрење је нестало али се баш не сећам после ког времена. Да ли пар дана, нисам сигуран.

Оно за саговорника си потпуно у праву. Тако сам и ја увек у праву, осим када нисам - што потврђује претходно правило. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imunitet
PostPoslato: Sre Mar 27, 2013 11:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
@Milan***,
koliko ima godina, i sta tacno podrazumevate pod tim da mu "ne valja imunitet"?

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imunitet
PostPoslato: Sre Mar 27, 2013 4:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 4:41 pm
Postovi: 198
drbgd je napisao:
@Milan***,
koliko ima godina, i sta tacno podrazumevate pod tim da mu "ne valja imunitet"?

1988 je godiste. Dosta se pazi da se ne razboli, mnogo je bolesljiv i znam da se proslog leta razbolio cak u to doba i drzala ga bolest oko 12-13 dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imunitet
PostPoslato: Sre Mar 27, 2013 9:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
DA, u pravu si..komovica je puna vitamina..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imunitet
PostPoslato: Čet Mar 28, 2013 9:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Marijaft je napisao:
DA, u pravu si..komovica je puna vitamina..

Комовица није пуна витамина, али када се бели лук држи у комовици на начин који је описан у рецепту, добија се екстракт који има изузетан утицај на имунитет организма против вируса.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imunitet
PostPoslato: Čet Mar 28, 2013 9:11 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
alkohol ometa apsorpciju vecine vitamina.
na koji nacin ovaj ekstrakt deluje tako univerzalno "protiv virusa", kada virusi inficiraju organizam potpuno razlicitim mehanizmima? neki imaju DNK, neki RNK...

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imunitet
PostPoslato: Čet Mar 28, 2013 9:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Једна кашика екстракта белога лука у комовици не може ништа да омета.

Разговарао сам са имунолозима и биохемичарима и није им баш јасан механизам деловања тог препарата. Очигледно је да препарат делује независно да ли неко зна механизам деловања.

Рецепт је превише стар да би се о њему уопште дискутовало на овакав начин. Свака расправа на ову тему је смешна.

Поредити литарско коришћење алкохола са кашиком комовице, у најмању руку је глупо.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imunitet
PostPoslato: Čet Mar 28, 2013 11:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 22, 2013 4:51 pm
Postovi: 4
Imunitet može da oslabi i ukoliko se čovek neadekvatno hrani, tj. ako ne unosi dovoljno vitamina i minerala. Tako da ja predlažem da tvoj drugar pogleda sajt http://www.mineravita.com/lecenje.html gde se može videti koji vitamini i minerali su neophodni za povećanje imuniteta (i gde se ti vitamini i minerali nalaze). Na istom sajtu može videti i kako može da olakša tegobe po pitanju astme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imunitet
PostPoslato: Čet Mar 28, 2013 12:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Koliko sam ja upucen-prepelicija jaja su bas dobra i za astmu i imunitet i jos kad bi vodio racuna o zivotnim navikama-mnogo bi mu pomoglo da boravi u prirodi sto vise-na moru ili nekoj planini ako ima uslova --ili bar da sto manje boravi u zatvorenim prostorijama..ako ga bolest ne sprecava, naravno vlazno vreme treba izbegavati--nije dobro za setnju za asmaticare.
Drugo, ehanicea, kombuha,propolis,maticni mlec, domaci kefir mogu da pomognu ito nisam siguran da je za svaku osobu preporucljiva ista stvar.Sto jednom pomaze drugom odmaze-ja to tako dozivljavam iz iskustva.
Trece,bas sam ja probao sa prepelicijim jajima i imam pozitivno iskustvo kao i sa ehaniceom i kombuhom-cini mi se najbolji efekat,a domaci kefir sam poslednji probao i nikako mi ne ide-poceli problemi sa stomakom-probavom-pa i sve ostalo--lose sam se osecao bas i prestao sam (uppravo ga je aca preporucivao i na njegovu preporuku sam to pokusao ali ne ide i odustao sam)--mada neki moji poznanici takodje hvale domaci kefir i pomaze im-zato mislim kako za koga.
Do duse ja sam i ranije znao da meni kiselo mleko,jogurt i sirevi nikako ne odgovaraju za moju probavu-cak i oni sa dodacima za probavu (balans i sl.) i vec godinu dana skoro da nisam uzimao i bilo mi mnogo bolje.
U isto vreme sam uzimao kombuhu takodje i probava mi bila skoro odlicna-osim sto stolica bude neredovna-mislim svakih 4 dana u proseku-al to je navodno zbog kolitisa koji imam i zbog lekova za nervni sistem.
SVAKO DOBRO zelim svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imunitet
PostPoslato: Čet Mar 28, 2013 1:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Е Васо, штета за кефир. Треба да се консултујеш са искусним кефирашима. Потражи по интернету. Знам да неко време могу да се појачају постојећи проблеми али треба издржати. Имам две другарице које имају веома велике проблеме са било којим млечним производом, али им кефир не прави никакве проблеме.

Да напоменем, да ако је кефир прејак не треба га разблаживати млеком него водом!!!

Интересантно је и то да сви млечни производи повећавају киселост организма, а кефир је смањује тј. повећава базност организма.

За препеличија јаја могу само да кажем - фуј. Не знам под којим условима бих пристао да их пијем. Као малом су ми мутили кокошија жуманца са шећером и то сам много волео. Цело јаје - бљак.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imunitet
PostPoslato: Čet Mar 28, 2013 4:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
Citiraj:
Рецепт је превише стар да би се о њему уопште дискутовало на овакав начин. Свака расправа на ову тему је смешна.

cime dokazujete dejstvo??
rasprava o ovakvim stvarima je upravo krucijalna! DOKAZITE da deluje vise od efekta placeba!

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 256 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: