Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 01, 2007 2:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Citiraj:
Jesi li zvala Aqualab?


Jesam. Istina je da rade tu analizu, ali su najskuplji. Kod njih je HBV DNK test 20.000 dinara. Nema zakazivanja, rade ga celog meseca. Rezultat se ceka 2-3 nedelje.

Citiraj:
Moram da priznam da mi je prilicno bzv sto idem na tu biopsiju , tacnije taj strah od same biopsije sam prevazisla, najveci mi je smor sto moram da lezim par dana u bolnici i sto necu videti mog malog misa.


Znam Milice. I mom suprugu je to lezanje u bolnici najgore. Narocito u onako zapustenoj i oronuloj bolnici, kao sto je Infektivna. Odbija ga naravno i to sto primenjuju zastarelu "na slepo" tehniku biopsiranja. Tebi je naravno jos teze kad bebirona moras da ostavis samog. 'bem ti zivot !!!

Citam na hrvatskom forumu da biopsiju obave za jedan dan i idu kuci iste veceri ili sutradan ujutru. Kod nas sve nesto naopako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Milica danas na biopsiji
PostPoslato: Sre Nov 07, 2007 3:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Nasa Milica forumasica je danas na biopsiji, ako se ne varam.

Zelim joj puno srece, uspesnu intervenciju, dobre rezultate i sto brzi povratak kucici kod njenog bebironcica !!!

Milice, mislicu danas na tebe, kao i svih narednih dana dok nam se ne javis sa lepim vestima i kazes da je sve super proslo i da nikakvih ostecenja nema.

Javi se cim pre stignes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 08, 2007 12:01 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Evo malo podrške i od mene!! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 09, 2007 1:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 16, 2006 7:57 am
Postovi: 8
Pazljivo sam procitao od 1 stranice i nalazio sam se u pricama vecine vas.
Pre 2 godine sam upoznao devojku koja je bila na lecenju od akutnog HEPATITISA B. Ja sam zasticen vakcinom protiv B tako da mi to nije pretstavljalo problem da budem u vezi sa njom.
Medjutim u poslednjih 6-7 meseci na redovnim kontrolama putem krvi njeni rezultati su negativni. Mismo pametni kako je to moguce pa smo promenili 2-3 mesta za analize kako privatne tako i drzavne i uvek je rezultat negativan.
Mozda cemo imati bebu pa neznam sta bi trebalo preduzeti povodom toga.
Koje sve analize postoje osim biopsije (ona nece) osim klasicne putem krvi. Te analize su negativne. A na otpusnoj listi iz KG-a pise akutni B.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 09, 2007 9:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Koliko ja znam, akutni hep.B pacijenti ili izlece za 6 meseci ili predje u hronicni. Stoga nije cudo ako ga je izbacila iz organizma dok je bio u akutnoj fazi.

Treba proveriti sve parametre iz krvi, a ne samo da li je reaktivna na HBV. Posebno je vazno ima li antitela na virus, u kom slucaju je stvorila sopstveno zastitu i moze bez problema ostati u drugom stanju.

Cak i da virus jos uvek postoji, dozvoljava se trudnoca takvih majki, uz obavezno vakcinisanje deteta odmah po rodjenju.

Srecno !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 09, 2007 12:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
pepelence je napisao:
Pazljivo sam procitao od 1 stranice i nalazio sam se u pricama vecine vas.
Pre 2 godine sam upoznao devojku koja je bila na lecenju od akutnog HEPATITISA B. Ja sam zasticen vakcinom protiv B tako da mi to nije pretstavljalo problem da budem u vezi sa njom.
Medjutim u poslednjih 6-7 meseci na redovnim kontrolama putem krvi njeni rezultati su negativni. Mismo pametni kako je to moguce pa smo promenili 2-3 mesta za analize kako privatne tako i drzavne i uvek je rezultat negativan.
Mozda cemo imati bebu pa neznam sta bi trebalo preduzeti povodom toga.
Koje sve analize postoje osim biopsije (ona nece) osim klasicne putem krvi. Te analize su negativne. A na otpusnoj listi iz KG-a pise akutni B.


Pročitaj opet celu temu od prve stranice (ali sada malo pažljivije :lol: ) i pronadji koje sve analize postoje za B, pa zaključi na šta je negativna i šta još treba odraditi.

Najsigurnije je da se testira na Infektivnoj klinici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 10, 2007 2:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Dragi moji, hvala sto ste mislili na mene :D

Elem, danas sam dosla iz bolnice, posle 4 dana. Procedura oko biopsije u infektivnoj u Beogradu je sledeca:
Prvi dan kad se dodje,vade krv, daje se urin, dobije se samo jedna injekcija (rekose mi da je kalijum tu i jos sto sta), a uvece se dobije jedan bensedin. Sutradan, dan kad se radi biopsija, nema dorucka, takodje se dobije injekcija bensedina. Prva tura pacijenata, njih troje je otislo na biopsiju vec oko 8, a druga tura, nas dve smo otisle oko 10.30. U 10.45 smo obe bile gotove. Naime, biopsija se radi tako sto legnem na krevet, zatim doktorka (ne znam joj prezime niti ime, ali jedna plava fina, radi na 11.odeljenju), kucne u predelu oko rebara, zatim tu negde da lokalnu anesteziju, potom izmedju dva rebra uvuku neku iglu i uzmu uzorak. Ceo proces traje ne vise od dve minute, i ne boli ama bas nista, osete se naravno ti ubodi, ali meni je mnogo gore vadjenje zuba. Posle toga se oko dva sata lezi na toj desnoj strani, pa potom se vracamo na odeljenje. Za ta dva sata lezanja malo me je bolelo desno rame, kazu da tako treba. Celo po podne sam uglavnom lezala, ali su ostali vredno setali po odeljenju jer su uglavnom pusaci. Sve u svemu, nepotrebno sam brinula. Od biopsije do pustanja kuci treba da prodje 48h. E, sad uslovi u bolnici su ocajni, nema grejanja, nema tople vode, nisam ni tus nigde videla, hrana je ocajna, jastuci nikakvi, prozori ne dihtuju….ma uzas, spavala sam pokrivena sopstvenom jaknom. Ko se uputi tamo obavezno da ponese svoj jastuk i toplu garderobu, trenerku,dzemper, kao i hranu jer osim jogurta tamo nista nije jestivo. Inace, osoblje je prilicno ljubazno, nema ih puno ali su zaista spremni da pomognu i odgovore na svako pitanje. Bozicka je strah i trepet, zna neopravdano da vice i izigrava policajca na odeljenju.

Sada mi ostaje da cekam rezultate biopsije, kazu da ce za desetak dana, cim dobijem iste javljam se, do tada mirujem. :lol: Od biopsije zavisi da li cu primati neku terapiju ili ne. Inace, PCR ne rade, pa cu i ja morati da se otvorim za tih cca 200e, ali su mi rekli i da pricekam za to do rezultata biopsije.

Pepelence, ako je tvoja devojka prelezala akutni hep.B onda nema prepreka za trudnocu. Ta infekcija je bila i prosla, u njoj sada postoje samo antitela, kao i da je primila vakcinu. Ako joj je HBsAg negativan znaci da je izlecena. Ajd sad na posao, hocemo jos koju bebu :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 12, 2007 11:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 16, 2007 1:22 am
Postovi: 9
Pozdrav za sve Vas dugo nisam svracao ovde nesto sam u nedostatku sa vremenom,milice vidim da si se "biopsirala"ja jos nisam zakazivao nista jer nikako da nadjem tih pet dana bas mi se nesto nagomilao neki bezvezni posao,a imam iproblem jer zivim sam sa dvoje dece pa ne mogu da ih ostavim same pet dana a trenutno ne mogu nikog da obavezujem da ostane sa njima nego moram da vidim oce li biti skro nekog raspusta ili slicno,inace dosta vodim racuna o ishrani da gotovo massno nista ne jedem cak pravim i hleb od integralnog brasna(crni)kuvam psenicu i mesam sa mlevenim kikirikijem itd.skinuo sam i na kilazi za jednu rupu na kaisu :D pijem lincuru itd. i generalno se ne osecam lose.
ako moze jedno indiskreno pitanje koliko moze ovaj virus da utice na seksualni zivot mislim na muskarce da li moze da dovede do nekih poremecaja,izvinjenje mozda pitanje nije pristojno ali je iskreno,imate li mozda nekih neprijatnih iskustava. Sve Vas pozdravljam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 13, 2007 12:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 11, 2007 2:07 am
Postovi: 7
Lokacija: Leskovac
Pozdravljam sve clanove foruma koji diskutuju po ovoj temi.Zovem se Sasa. Imam 29 godina. Zivim u Leskovcu. Po profesiji sam oficir vojske.Penzionisan sam ove godine. Razlog: hronicni hepatitis B. Lecim se od pocetka 2003 godine u VB Nis. Uprkos terapiji Roferonom i Interferonom aktivnost virusa se ne smanjuje. Prema poslednjoj analizi HBV DNA imao sam vise od 1.000.000 kopija virusa u 1ml krvi, pre godinu dana. Visina serumskih aminotransferaza ( ALT i AST ) su mi u proteklih pet meseci u dozvoljenim granicama. Terapija koju trenutno koristim jeste lamivudin zeffix. Prosao sam sve aktuelne terapije, ukljucujuci i alternativnu medicinu, takodje i sve moguce analize u vojnim i civilnim institucijama i stekao dosta iskustva i saznanja o bolesti. Tek nedavno sam otkrio ovaj forum, pa bih voleo da ovim putem komuniciram sa ljudima koji imaju isti problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 13, 2007 1:30 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Wule, pazi samo da ne preteruješ sa tim kikirikijem (on takodje spada u "masnu" grupu hrane!

A što se ovog drugog pitanja tiče, kikiriki je dobar za potenciju. Inače, sama bolest nema nikakve veze sa tim problemom, ali može da se desi da psihološki utiče na to (možda iz straha da ne zaraziš partnerku)!! :wink:

Sasa, Lamivudin je odlična terapija za B. Mada niko ništa ne može da garantuje što se tiče uspešnosti lečenja. Svakako je bolji od inf, jer se po nekim novijim istraživanjima inf nije pokazao kao efikasan u izlečenu B.

Pozz i sve najbolje, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 13, 2007 9:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Wule, znas da je mom suprugu tokom priprema za vantelesnu oplodnju otkriven hep.B. Nema nikakvih problema sa sexualnoscu. E sad, on godinama ima manji broj "plivaca" i slabiju pokretljivost istih, zbog cega i moramo na vantelesnu, ali doktori tvrde da to nema nikakve veze za hronicnim hep.B.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 13, 2007 9:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Milicice, procitala sam jos pre neki dan da si se vratila iz bolnice. Obzirom da je osim smrzavanja i gladovanja na Infektivnoj, ostalo sve proslo kako treba, smetnula sam sa uma da treba da ti napisem par reci. Dakle, dobro se ti nama vratila. Videces, rezultati biopsije ce biti odlicni. Zdrava si ko dren i spremna za jos jednog bebironcica.

Sasa78, drago mi je da si nas pronasao, a bice mi jos draze kad dovedes virus u neaktivnu fazu. Mlad si, zivot je pred tobom i treba sve da ucinis da budes sto zdraviji. Zelim ti PUNO, PUNO SRECE I USPEHA SA TOM NAJNOVIJOM TERAPIJOM !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 13, 2007 11:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 16, 2007 1:22 am
Postovi: 9
svratio sam da vas pozdravim,vidim cela ekipa na okupu a pridruzuju se i novi.procitao sam vase odgovore,i malo komotnije se osecam,sa vama covek bas moze osvemu da prica,pravi drugari.majjice kikiriki koristim jer sam negde procitao da potpomaze regeneraciji jetre,ali mora da bude nepecen i neslan bas onako sirov, inace mu bas ne volim ukus dodje mi bljutav.brzo ozdravljenje svima i volim sto ste borci bez straha.
pisemo se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 14, 2007 12:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 11, 2007 2:07 am
Postovi: 7
Lokacija: Leskovac
Drago mi je da sam primljen u ekipu. Hvala na lepim zeljama. Naravno, svima vama zelim uspesno lecenje i ozdravljenje. Hteo bih da napomenem da je interferon terapija koja se daje pacijentima obolelih od hepatitsa C, tako da i nije bas efikasna pri lecenju hepatitisa B. Prilikom uzimanja te terapije transeminaze su mi konstantno rasle, tako da nisam dobro prihvatio terapiju. Sto se lamivudina tice, najpre sam koristi EPIVIR. Nije se pokazao kao uspesan, a zatim poceo sa uzimanjem ZEFFIX-a. Nakon pocetka sa ovom terapijom transeminaze su mi u granicama normale od samog poceka uzimanja ove terapije. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 14, 2007 1:48 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
sasa78 je napisao:
Drago mi je da sam primljen u ekipu. Hvala na lepim zeljama. Naravno, svima vama zelim uspesno lecenje i ozdravljenje. Hteo bih da napomenem da je interferon terapija koja se daje pacijentima obolelih od hepatitsa C, tako da i nije bas efikasna pri lecenju hepatitisa B. Prilikom uzimanja te terapije transeminaze su mi konstantno rasle, tako da nisam dobro prihvatio terapiju. Sto se lamivudina tice, najpre sam koristi EPIVIR. Nije se pokazao kao uspesan, a zatim poceo sa uzimanjem ZEFFIX-a. Nakon pocetka sa ovom terapijom transeminaze su mi u granicama normale od samog poceka uzimanja ove terapije. Pozdrav.


Pa da, to i ja rekoh!! :wink:

Držim fige da i ostane tako!!!! :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 214 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: