Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Jun 12, 2014 12:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 11, 2014 11:51 pm
Postovi: 3
Pozdrav za sve ... puno korisnih stvari sam procitao tu i ovim putem se svima zahvaljujem na postovima

sada cu vam iznjet moj slucaj

otkrio sam da imam antigen hep B 2003 kada sam davao krv i sve do 2009 sam bio miran madjutim tada se aktivirao virus i imao sam nevjerovatnih 1 760 000 000 broj kopija nakon uradjenog HBV DNA PCR-a

prvo su mislili da aparat nije ok pa su mi ponovo uzeli krv ali ispostavilo se da je to stvarno
podvrgli su me ultrazvuku ali jetra je bila urednog oblika i kompletan nalaz je bio uredan bez ikakvih ostecenja
naravno uradili su mi i biopsiju jetre koja je takodje pokazala da u jetri nema virusa i da nema ama bas nikakve fibroze

svi nalazi ALT AST GGT Alfa Feta Protein i sve je u granicama normale

Rekli su da sam fenomen ali da moram cekat terapiju peligiranim Interferonom alfa tip2 i kada su je odobrili prosao sam je u trajanju od 48 sedmica jedna injekcija od 180 ml

dala je odredjeni rezultat

moram napomenuti da su mi dali ovaj neki mislim da je bio testni / Roche Svicarska mislim / jer sam morao da potpisem da u slucaju posljedica nikoga necu teretit

nakon toga ukljucen mi je Entecavir i poslije su dodali i Tenofovir

dosao sam na 41 kopiju pa na 39 i sada po belaju skocilo na zadnjoj opet na 606 kopija dakle neda se

Moram uraditi sada test na Hep D i E

i sta ce biti veze nemam

uglavnom umoran sam od svega jer imao sam nadu i sada je ostalo nesto malo

dosta toga u zivotu mi je propalo radi ovoga ali .... zivot je to

cim uradim ovo djelim sa vama dalji tok borbe

31 mi je godina .... i osjecam se super nikad nikakav simptom ili tegobu nisam imao u sportu sam i to mi je moto nema predaje

zivi bili


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Jun 12, 2014 4:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Au covece, nisam procitala jos da je neko imao toliko kopija :o

A gde se ti lecis kad si dobio sve to sto si dobio od terapije?
Slusam neki dan da je nas fond privremeno prekinuo odobravanje terapije za hepC zbog nedostatka para :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Jun 12, 2014 4:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 11, 2014 11:51 pm
Postovi: 3
milica m je napisao:
Au covece, nisam procitala jos da je neko imao toliko kopija :o

A gde se ti lecis kad si dobio sve to sto si dobio od terapije?
Slusam neki dan da je nas fond privremeno prekinuo odobravanje terapije za hepC zbog nedostatka para :-?


Pa lijecim se u Sarajevu....

Kao sto sam napisao cekao sam odredjeni period da dodje taj interferon i jeste Roche je firma

Mozda nekih 2 mjeseca sam cekao... do sada nisam placao terapiju sve je snjeo zdravstveni fond

a poslije su mi odma ukljucivali jedno pa drugo prvo Entecavir a onda Tenofovir

Saznao sam cjenu u Zagrebu za Hep D je 300 Kuna a za Hep E je 344 Kune tako da naredne sedmice cu put Zagreba

Vjeruj da su konzilije sazivali kad je taj PCR dosao

Ali opet dobro je je

Idemo dalje....

Jel ko sta probao alternativno kakva su vam iskustva

Veliki pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Avg 24, 2014 10:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 19, 2008 11:05 pm
Postovi: 118
Au, sad sam se prestravila. JA samo proveravam krvnu sliku, i radim ultrazvuk. Hranim se relativno pravilno. Hepatitis mi je otkriven2000..
Zar moze da sa toliko kopija nalaz jetre bude uredan? I kazu da se ne daje terapija dok god su transaminaze uredne kod nas hronicnih...
ja dojim bebu, dojila sam i starije dete. Vakcinisani su po shemi gore u linku. Proveravala sam ih krvnu sliku, nisam markere. ove nedelje moram kod dr...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Avg 24, 2014 11:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 11, 2014 11:51 pm
Postovi: 3
Pa vjeruj da ni ja ne znam kako je to moguce a ni oni mi nisu davali neka logicna obrazlozenja...

Na D i E sam negativan i nije doslo do te neke superinfekcije kao kada mutira u drugi oblik
Radi sam nalaze pozitivan je ali tu je negdje oko par stotina kopija

Ima li neko nesto alternativno da predlozi

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Avg 29, 2014 7:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 14, 2011 1:37 pm
Postovi: 19
Zarobljen je napisao:
Postovani,
dugo me nije bilo, pa evo da se oglasim.
Upravo sam saznao, posle godinu dana, konacno sam NEGATIVAN.
I mnooogo sam srecan.
Iako su lekari vecinom govorili da NECU OZDRAVITI, i da se pomirim sa tim, ja se nisam mirio. I eto, kad je doktorka citala rezultate nije verovala svojim ocima.

Sve u svemu, zelim da napomenem, i bicu iskren,
Sve ovo vreme sam svakodnevno molio Boga da ozdravim.
Na poslu sam radio 3 puta teze, i mucio se maksimalno. Ni jedan dan nisam lezao i odmarao. Alkohol sam sveo na minimum. Dakle po koje pivo ili rakija s vremena na vreme.
Zeolit pio 5 meseci.
Jeo dosta meda, izbacio sve masno.
Zimus pio CINK i VITAMIN C za jacanje imuniteta.
Pio Viread po nalogu infektologa.
Jeo med.
Nista vise.

Sve u svemu znam da je ovo odvratno i jezivo iskustvo.
S toga zelim da porucim svima vama, i nadam se sto manje buducim sapatnicima da budete hrabri, odlucni i da verujete. Mislim da je psiha kljuc svega.


Rezultate cu ponoviti za par meseci.
Drzim svima fige, i samo hrabro!


Wow bravo za tebe!Uzecemo da je bio hronicni oblik,i da je eto moguce da se izbaci... ;) Uzivaj!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Avg 29, 2014 8:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 14, 2011 1:37 pm
Postovi: 19
mustbetough je napisao:
Au, sad sam se prestravila. JA samo proveravam krvnu sliku, i radim ultrazvuk. Hranim se relativno pravilno. Hepatitis mi je otkriven2000..
Zar moze da sa toliko kopija nalaz jetre bude uredan? I kazu da se ne daje terapija dok god su transaminaze uredne kod nas hronicnih...
ja dojim bebu, dojila sam i starije dete. Vakcinisani su po shemi gore u linku. Proveravala sam ih krvnu sliku, nisam markere. ove nedelje moram kod dr...


Ja mislim da je sa ovim virusom sve moguce,a kod njega je mozda skocio br.kopija u nekom kracem vremenskom periodu,pa nije doslo do ostecenja...sta znam,mozda su na vreme "uhvatili" promenu.Zato mene jako ljuti sto doktori(citaj nase zdravstvo) izbegavaju da rade sve analize kako bi i trebalo,nego su u fazonu -opusteno.
Javi sta je bilo na pregledima.Vidis kod mene doktori ne mogu da se sloze ni oko dojenja.Raspitujem se za imunoglobuline i svi govore da nema potrebe,a mislim da i nisu sigurni.Da li si ti i kako nabavljala imunoglobuline?Ako ima neko iskustva sa tim,molim neka napise.Dok.iz bolnice tvrdi kako imaju sve to bolnice,infektolozi kako ih je tesko naci...strah me je da se prepustim slucaju,prosto ne ulivaju mi poverenje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Sep 07, 2014 8:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 19, 2008 11:05 pm
Postovi: 118
U kom si mesecu??
Moja deca su primila imunoglobulin odmah po rodjenju i vakcinu istovremeno. A ostale doze vakcina po odredjenom redosledu. Za dojenje su mi suvo rekli da smem i ja nisam mnogo pitala vise. Na internetu sam nasla da sme.

Na kontrolu nisam isla, imala sam grip, a i mrzim da idem, uskoro cu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Sep 07, 2014 11:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 14, 2011 1:37 pm
Postovi: 19
mustbetough je napisao:
U kom si mesecu??
Moja deca su primila imunoglobulin odmah po rodjenju i vakcinu istovremeno. A ostale doze vakcina po odredjenom redosledu. Za dojenje su mi suvo rekli da smem i ja nisam mnogo pitala vise. Na internetu sam nasla da sme.

Na kontrolu nisam isla, imala sam grip, a i mrzim da idem, uskoro cu.


Hehe to da mrzis da ides,a mene cesto i mrzi,to potpuno razumem.Opet, bolje je ovog djavola kontrolisati i pratiti...
Ja sam sada vec usla u deveti mesec,zato mi i postaje frka.Hvala ti na ovom odgovoru,sada nemam dilme,ako treba sama cu sve da spremim i insistiram!!!Ako knjiski stoji vakcina+imunoglobulin, necu da me neko ubedjuje da je samo vakcina ok.E jezim se vise od recenice-pa nemoj toliko da citas.Ispadnem jos i neki paranoik!To je nase "opusteno" zdravstvo.Za dojenje mi infektolog rekla-mozes,ali bebi nece nista faliti ni da je na vestackoj hrani,pa sad treba biti pametan i odluciti.Evo cekam utorak,pa cemo definitivno da vidimo sa doktorom koji radi u bolnici...
Tnx jos jednom na ovim informacijama. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Okt 09, 2014 9:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 25, 2014 12:23 am
Postovi: 19
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Dragi moji dosli su novi rezultati PCR

Prije 6 mjeseci nalaz je bio 800 kopija
danas 560 kopija


- jos uvijek se i dalje drmam S U R U T K O M 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Okt 10, 2014 9:11 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Где набављаш сурутку? Сам је правиш?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Okt 10, 2014 8:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 25, 2014 12:23 am
Postovi: 19
Lokacija: Bosna i Hercegovina
aaaca je napisao:
Где набављаш сурутку? Сам је правиш?

Poštovani,

Ne kupujem surutku u prodavnicama već privatno nabavljam prirodnu, zašto kažem prirodnu?

Jer u ovu kupovnu surutku se ubacuje primjesa takozvana "Maja" ona služi da surutka duže stoji bez promjena kvalitete blago rečeno KONZERVANSm i tako sam našao jednog domačina koji je pravi baš na prirodan način i takvu je i pijem. što je gadniji ukus meni je ona bolja :) ali se navikneš :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Okt 10, 2014 9:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 22, 2013 6:00 am
Postovi: 48
Lokacija: Beograd
i ja takodje koristim pravu domacu surutku.uzimam je od zene na kalenica pijaci,od koje godinama kupujem sir.ima prekrasan ukus,pitka je,ali najvise 3 dana.dokaz da u njoj nema hemije.
preferiram surutku od nevarenog mleka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Okt 13, 2014 9:45 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Одлично! Ја се наливам кефиром. Не знам да ли је боља сурутка или кефир.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Nov 24, 2014 6:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 24, 2014 6:15 pm
Postovi: 1
Danas u BG htedoh dobrovoljno da dam krv oboleloj osobi od leukemije, te su trombociti bili meta lekara... Kad sam izvadio list sa pulta koji mi je doktorka dala, našao sam da imam hepaitis B od 1991. godine. Tako piše na tom papiru u Svetosavskoj ulici u BG... tada sam, po svemu sudeći, dao dobrovoljno poslednji put krv. Dva put sam posto otac u međuvremenu od 1991. godine te se bojim sad i za decu da i ona nisu dobila hepatitis B (da li se uopšte radi analiza od 2004. godine na ovu bolest pri rođenju deteta ili da li se radi analiza majke u trudnoći?).
Sumnjam da sam dobio hronični hepatitis od svog rođenja, jer sam sa 18 godina (ako je istina ovaj papir današnji, a verujem da jeste) dobrovoljno dao poslednji put krv, a da mi nije saopšten virus.
Idem sutra na test i pitam: Koje su mi šanse da nisam oboleo od ciroze jetre, s obzirom da nisam 23 godine (koliko je i najmanje vreme od kad sam oboleo) uzeo ni lek za glavu, a ne bilo koji drugi lek. Da ne pominjem da volim da popijem (ne da se napijem) i da sam pušač. Surovo jeste, ali tako morah da sročim pitanje.
Pozdrav svim dobronamernim ljudima


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 137 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: