Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Avg 31, 2010 1:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 14, 2009 11:14 am
Postovi: 91
Lokacija: nis
Da li postoji mogucnost da transaminaze supruga padnu na normalu...trenutno se mere u nekoliko hiljada?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Okt 05, 2010 1:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 05, 2010 12:57 pm
Postovi: 61
Pozdrav svim forumasima. Nazalost, dobili ste jos jednog novog clana... :cry:
Imam problem, voleo bih da mi neko pomogne.

Zovem se Aleksa, imam 25 godina. Naime, pre nekih mesec dana su mi na infektivnoj klinici pronasli hepatitis b. Doktor mi je tada rekao da su mi rezultati malo cudni u smislu da nisu u korelaciji jedni sa drugima, i da ponovo dam krv na pcr test. Medjutim desava se to da oni nemaju reagense potrebne za taj pcr test, niti im radi neki aparat... Od tada je proslo 3 nedelje, kad god nazovem kazu - ne radi aparat.

Evo sta mi pise u rezultatima:

HbsAg - pozitivan
HbeAg - negativan
anti-Hbe - negativan
Hbc - negativan
anti Hbc ukupni - negativan
anti HCV ukupni - negativan

Sto se transaminaza tice, AST je 56, a ALT 63, sto po doktoru ukazuje na hronicitet...

Ako ima nekog ko bi mogao da mi rastumaci ove nalaze, bio bih mu krajnje zahvalan jer ne ubija ovo iscekivanje, dakle skoro mesec dana je proslo...

Hvala svima unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Okt 05, 2010 4:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 12:28 pm
Postovi: 125
Zdravo Aleksa!
Koliko sam shvatila ti zelis da saznas da li imas hronicni ili akutni hepatitis b.
Secam da kad sam ja bila u toj fazi lekari su mi rekli da je jedini pouzdani nacin da to saznamo jeste da uradim ponovo analizu na HbsAg nakon 6 meseci. Ako je i tada pozitivan to znaci sam hronicna (sto se isporstavilo u mom slucaju).

Postoji dosta pokazatalje koji uglavnom mogu da ti daju odgovor i pre tog vremenskog roka od 6 meseci... Na pr. tvoje transaminaze su relativno niske, ali iznad granice normale.. Moje neko tumacenje - sto uopste ne mora da znaci da je ispravno - je da je najverovatnije u pitanju blago aktivni hronicni heptatis. Mada da bi se to utvrdilo moras opet meriti transaminaze za koji mesec, jer one vrlo lako i brzo variraju...

I poslednje...ako ti je hepB sasvim slucajno utvrdjen - najverovatnije ga imas vec neko vreme, a ako si imao simptome akutnog hepatitisa i tad ti je uradjen test - mozda je ipak u pitanju akutni... mada bi ti transaminaze bile jako visoke.

Kako god da stoje stvari - probaj da se ne opterecujes time - i hronicni da je u pitanju nije kraj sveta!
Veliki pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Okt 06, 2010 1:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 05, 2010 12:57 pm
Postovi: 61
Hvala na odgovoru.
Mene zanima da li je ovakav rezultat uopste moguc, znaci samo HbsAg pozitivan a ostalo sve negativan? Da li postoji mogucnost lazno pozitivnog testa na hepatitis b?
Koliko sam ja shvatio, ako je neko HbsAg pozitivan, mora jos neki od onih ostalih markera da bude pozitivan...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Okt 11, 2010 11:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 11, 2010 7:55 pm
Postovi: 3
Pozdrav svima.
Nazalost kao i alleksa85 i ja sam vas novi clan. :cry:
Zelim da vam ispricam ovu pricu koja mi se desava u zadnjih 7 dana jer mi je tesko da pricam sa bilo kim a da ne zaplacem i osetim se jadno.Ipak bez obzira sto ce ovo procitati puno ljudi ova bela stana deluje intimno a ja moram nekako da se emocijalno ispraznim.
Prica pocinje pre godinu i po dana u Kikindi.
Moja majka je obolela od karcinoma grlica materice i pritom su se javile komplikacije usled rasta karcinoma koje je pritiskao neke cevcice koje sprovode mokracu od bubrega ka besici(koliko sam razumeo tu pricu).Sve u svemu bubrezi su prestali da joj rade i ugradjene su joj perkutarne nefrostome u oba bubrega(plasticne cevi koje izlaze iz bubrega i na njih se pricvrscuje kesa za urin).Te nefrostome moraju da se na svaka dva sata ispiraju fizioloskim rastvorom da se ne bi zapusile.Ako se zapuse(sto nam se i desavalo)moraju ponovo da se buse bubrezi i ugradjuju nove nefrostome i to je jako bolan proces,tako da smo se moja sestra i ja maksimalno trudili da odradimo sve sto je potrebno samo da je ne bi izlagali dodatnom bolu.Posto su bubrezi prestali da rade majka je od prosle godine (mislim juna meseca...) stavljena na dijalizni program.Dijalizira se dva puta nedeljno,utorkom i subotom(ovo napominjem jer ce kasnije postati jedan od vaznijih detalja).Ovde ima jedna stvar koju vam nisam ispracao.Pre nego sto ce joj biti ugradjene perkutarne nefrostome nefrolog ju je poslao u BG da joj to ugrade. Nefrolog u BG ,dr Anojcic mislim da se preziva ,se bio skoro naljutio na ne profesionalnost kikindskog nefrologa (dr Pavlic)jer je napisao da se urade oba bubrega pri cemu nam je objasnio da ne postoji covek koji bi mogao da izdrzi taj bol,i da se radi prvo jedan pa posle nedelju dana drugi bubreg.Kada joj je uradio prvu nefrostomu vratili smo se za kikindu,ali posto je bio petak a mi smo dosli posle radnog vremena nije bilo nefrologa,dezurni hirurg nije ni procitao otpusnu listu iz BG u kojoj je pisalo da treba ispirati nefrostome ne svaka dva sata i da treba da ukljuci antibiotike.Sve u svemu majku nije niko pogledao do ponedeljka.U ponedeljak me je majka nazvala i rekla da bi trebala da ide kuci jer joj je dr Pavlic tako rekao. Ja sam inace programer i sticajem okolnosti radim u Kikindskoj bolnici program za elektronsko fakturisanje i sve ih skoro poznajem,navise ljude ukljucene u to fakturisanje,glavne setre,administrativne radnike...(nebitna digresija ali vazna da razumete neke od mojih kasnijih stavova).Posto poznajem glavnu sestru na hirurgiji (hirurgija i nefrologija je u kikindi na istom spratu) zamolio sam je da porazgovara sa dr Pavlicem da ako je moguce majka ostane na lezanju kod njih do petka jer treba opet da idemo u BG na ponovno ugradjivanje druge nefrostome.dr Pavlic je pristao i po prvi put joj vade krv od petka do ponedeljka i konstatuju uremiju(kreatinin i urea odu nebu pod oblake i nije bezazleno stanje po organizam).I tako pocinje dijalizni program....
Tada kada su je hitno prebacili na dijalizu niko nam nije nista ni javio,nego sam uz pomoc prijatelja koji rade u bolnici jedva nasao jer niko od sestara nije znao gde je.Ovde sam se malo bunio i zalio na rad dr Pavlica u kikindskoj bolnici,cime sam samo gore napravio svojoj majci, tako da sam tu naucio vaznu lekciju da pacijent ne sme da se zali na rad lekara.Tokom narednog perioda nije se desavalo nista nenormalno,vazda frka i grc da se spuste kreatinin i urea da moze da stigne do kamenice na zracenje.Najzad kada smo i to uspeli zbog svog stanja morala je da se dijalizira u novom sadu jer u kamenici nemaju dijalizu.Pri tom dobijamo propratno pismo od doktorice na dijalizi (dr Milicevic)da je negativna na hepatitis b,hepatitis c,i hiv. Dijaliza u NS je protekla u najboljem redu(koliko je nama poznato).Dijaliza u NS je bila novembra meseca 2009 (ako se ne varam).Tada je imala neke "antene" (ja sam ih tako nazvao) iz vrata na koje se dijalizirala.Po zavrsenom zracenju vraca se u kikindu i lekari nam kazu da treba na ruci da se ugrade te antene. Odlazi na tu intervenciju i tokom intervencije dozivi klinicku smrt.Hirurg je rekao da je greska anesteziologa i posto nam ju je bog vratio nismo dizali veliku frku oko toga,vise zbog ne upucenosti a i zbog straha da ne izbaksuziramo nesto,jer covek bas i ne razmislja savim normalno kada je u strahu za najmilije.A i moj posao u bolnici je nekako od prvog dana vise kletva nego pomoc za moju majku.U par navrata mi je zaista puno znacilo sto poznajem odredjene ljude da mi pomognu ali sta god da se desilo a da je bio njihov propust majka bi rekla cuti i pusti da ne pravi meni problema.Tako i ovo.
Ovo je bio uvodni deo price koja me razdire. Sada dolazi glavni problem.
02.10.2010 tj u proslu subotu,majka dolazi sa dijalize i sva je u suzma. dr Plemic (lekarka na dijalizi) joj je rekla da je pozitivna na hepatitis b od avgusta 2010 i dala joj je papir na kome pise da je pozitivna i da je avgusta prijavljena zavodu za javno zdravlje.Na tom papiru stoji da je izvestena 02.10.2010 ,3 meseca po dijagnostikovanju hepatitisa b!!!!!! Majka sva izbezumljena nam govori da moramo svi (cela porodica) da dodjemo u ponedeljak 04.10.2010 na testiranje na hepatitis b i da je pitala dali je ona jedina i da su joj rekli da i ih ima 6-7.U prvi mah nisam ni bio svestan o cemu se radi ,prvi put sam cuo da postoji ta bolest(doduse decembra meseca prosle godine sam pazario N1H1 dok sam radio po bolnici pa sam lezao na infektivnom gde su doveli jednog decka (intravenski zavisnik o heroinu) koji je imao hepatitis c tako da sam znao da je to nesto opasno ali nisam onda ,kao ni sada svestan sta je ta bolest i sta se desava kada je imas).Posto se cela porodica uplasila,najvise moja sestra jer ona najvise izlozena kontaktu sa majkom,poceli smo da trazimo na netu kakva je ta bolest.Mozete samo zamisliti nas strah kada svuda pored te bolesti stoji jos niz najstrasnijih bolesti na svetu.Od 02.10.2010 stah je postao stalan gost nase porodice.Svi smo bili preplaseni,ja mislim da sam najvise.Glumim pred svima jakog coveka,organizujuci faktor porodice,dogovaram se sa svima,kada cemo u bolnicu gde da se nadjemo,pomeramo obaveze,hrabrim sve,animiram da ne mislimo o tome sta nas ceka...a najradje bi plako i zabio se u cosak.I dosao je 04.10.2010 dodjemo svi mi u bolnicu,sestra ode do dijalize da im javi da smo stigli a ja ostanem sa decom u bolnickom parku da ih animiram i ohrabrim za vadjenje krvi jer do sada nisu nikada vadili krv.Posle nepunih 10 minuta dolazi sestra i kaze da necemo vaditi krv i da moramo da se javimo izabranom lekaru koji ce nam dati uput.Ja pobesneo ,ne mogu da verujem koliki bezobrazluk,posle tri meseca od zaraze nam kazu sada ne mogu ni da se udostoje da izvade krv.Kao dr Plemic je rekla nasoj mami da mi dodjemo samo da bi je utesila jer je bila jako potresena!!!Nekako se smirimo i sestra pocne da mi prica njihov razgovor.Naime nema 6-7 zarazenih osoba vec samo 2,moja majka i gospodin P(namerno necu napisati njegovo prezime jer covek nista nije kriv)koji isto ima perkutarne nefrostome.Naime oni su dobili hepatitis b u beogradu jer njih dvoje jedini idu tamo i uslovi nisu idealni jer ipak to ambulanta i da je ona javila njim da su ta dva pacijenta zarazena tamo i da povedu racuna o higijeni.Da je majci uradjen ultra zvuk jetre i da je jetra u redu.I sta cemo mi se pokupimo i odemo kuci i ispricamo majci sta su nam rekli.Kada smo stigli do dela sa ultra zvukom,mama kaze da oni njoj nisu radili ultra zvuk od odlaska u kamenicu!!!.Ja sav u cudu pitam je ponovo hajde razmisli tako su nam reki,ona kaze je 100% sigurna...U tom trenutku ja pocnem da sumnjam u pricu koju su nam ispricali i nadjem broj telefona od gospodina P i nazovem ga.Covek je stvarno bio ljubazan i zaista je sasosecao sa nama ali poenta price je da nije bio u BG vec tri godine!!! Da je njemu novembra 2009 receno da ima hepatitis b i da je on ubedjen da je dobio na dijalizi ali posto mu se cerka nalazi na vaznom mestu u nekoj drzavnoj upravi nije zeleo da dize prasinu oko toga ali je nazalost zarazio i svoju zenu jer mu niko nije rekao kako treba da se ponasa(rec je o starijoj osobi).Sada nam je postalo sasvim jasno da ovo vise nisu cista posla i da neko pokusava nesto da zataska.Tokom razgovora sa gospodinom P ustanovili smo da on kao i moja majka leze na istom odeljku(oni to zovu boks),istom krevetu i koriste isti aparat za dijalizu,on se dijalizira ponedeljkom a moja maka utorkom.Tako da smo mi zakljucili da se moja majka zarazila verovatno od njega preko tog aparata.Mozete samo zamisliti nas bes u tom trenutku.Pozvali su nas da nas testiraju,pa se nisu pojavili,slagali za ultra zvuk,slagali za gospodina P.Sutradan 05.10.2010 sestra i ja odlazimo u privatnu laboratoriju u testiramo se na hepatitis b.Odlazim u zavod za javno zdravlje da se zalim na nacin na koji su lekari postupili sa nama,i tamo taj covek(zaboravio sam prezime) se prenerazio kada je cuo pricu i rekao da dodjemo ko god hoce da se testiramo na hepatitis b, i dobijam obecanje da ce ispitai sta se desilo jer im je on i predpostavljeni(koliko sam ga razumeo).Moja zena odlazi da se testira 06.10.2010 u privatnu laboratoriju. 07.10.2010 moja supruga dobija rezultat da je negativna (0.75 necega(ne pise cega)) ali je referentna vrednost 1.Porodica donekle postaje ohrabrenija da ce sve mozda i biti u redu i da cemo ovu nocnu moru kao i predhodne ostaviti iza sebe i nastaviti dalje.08.10.2010 stizu rezultati za moju sestru- granicno negativan (1,75)ponoviti za 3-4 nedelje i moji- granicno negativan (1,14) ponoviti za 3-4 nedelje.Tako pise na rezultatima dok nam je zena iz laboratorije rekla da smo pozitivni!!!Ne znam dali moze recima da se opise osecanje koje smo doziveli.STRASNO!!!!!!!!!!!!! U tom trenutku zivot vise nema tok koji je imao,sve ladje su mi potonule,svi planovi,sve radosti,sve sto sam zeleo vise nije postojalo,postoji samo HAPATITS B. Kao manijak citam sve sto nadjem ,sto vise citem sve mi je losije,LEKA NEMA!!! Majka je izbezumljena ,place bez prestanka,preti da ce se ubiti,govori da je svoju decu UBILA! Lomovi su veliki,ja kao "glava porodice" pokusavam da je smirim,izigravam hrabrog gasu a kraickom mozga razmisljam kako i gde da zavrsim sa ovim zivotom jer ja imam neizlecivu bolest!!!Stasno!!!Sa rezultatima odlzimo na dijalizu dobijamo uput na infektivno.Tamo sam lezao decembra prosle godine od N1H1 pa poznajem doktorku .Ona gleda rezultate i ne zna sta da mi kaze,ne zna sta znaci granicno negativan,pita da li smo dolazili u kontakt sa njenom krvlju...Pa jesmo nije da nismo ali nismo znali da je to problem!!Ali i pored toga njoj nije jasno kako se mama mogla razboleti ako je vakcinisana,jer na dijalizi moraju biti vakcinisani sa 4 doze. Posto ne razume rezultate salje nas da ponovo vadimo krv i uradimo ultra zvuk gornjeg abdomena.Sa tim papirom odlazimo u zavod za javno zdravlje i ponovo kod tog coveka(kojem sam zaboravio prezime mada mislim da je dr Tonkovic).On nam daje uput da vadimo krv i kaze da se raspitao za nasu majku i da je ona lezala na infektivnom zbog hepatitisa b.Ja mu kazem da to nije istina i da nazove ako moze sada dr Markovljev i da je pita jer sada dolazimo od nje.(Doduse jeste lezala na infektivnom ali ne zbog hepatitisa b vec zato sto sam ja isao na more i zamolio sam dr Markovljev da je primi na lezanje dok ne dodjem sa mora,na cemu sam joj ja neizmerno zahvalan).Na tu moju primedbu on kaze da ocigledno neko njega laze,i dogovaramo se da cim budu bili gotovi rezultati da mu se javimo...sto i nameravam).To se inace desavalo danas 11.10.2010. Nakon tog razgovora odlazim na dijalizu i trazim dr Milicevic da popricam sa njom(bila je na godisnjem odmoru i sve informacije su dolazile od dr Plemic a dr Milicevic je nacelnica).Primila me je i pocela je da mi objasnjava,mojoj majci je ustanovljen hepatitis b februara 2010!!! Ja kazem da je meni dr Plemic napisala da je avgusta 2010.Ona kaze da je najbolje da pozove dr Plemic i da ona prisustvuje ovom razgovoru.Apsolutno se slazem i sacekamo dr Plemic. dr Plemic donosi dosije i kaze da je majka od februara 2010 prijavljena zavodu za javno zdravlje kao hepatitis b pozitivna i da je sa nom uradjena epidemioloska anketa.Ja u tom trenutku uzimam teleon nazovem mamu i stavljam je na spikerfon i pitam da li je to tacno.Mama placucu kaze da nije ,sa nom niko nije nikada pricao o hepatitisu b sem u subotu kada joj je prvi put receno.Majka pocinje jako da place i dr Plemic kaze da spustim slusalicu i kaze mi.Sa majkom zaista niko nije pricao,on i neka zena iz zavoda za javno zdravlje su same popunile anketni listic i posle toga joj je dr Plemic rekal da je moja majka tu i ako hoce da ode da porica sa njom.Ona ju je zacudjeno pogledala i rekla ali tamo su sa hepatitisom b,dr Plemic kaze pa naravno ,ta zena(moram joj saznati ime ,jer hocu da odem pa da pricam sa njom),se okrenula i rekla ja tamo ne ulazim i otisla.Inace ovo mi je dr Plemic ispricala kada je dr Milicevic izasla iz kancelarija i ja sam insistirao da ponovi pricu pred svojom nacelnicom.Verujte mi ni jednog trenutka dr Milicevic nije bila iznenadjena tim gestom ,sto me je zapanjilo.Receno mi je da je majka uredno vakcinisana i pokazali su mi parce papira (otkinuti cosak od sveske)na kome su pisala 4 datuma.Ja sam bio izgubljen nacisto ,nisam mogao da verujem da se to meni desava!!! Osecao sam se kao najvece djubre koje postoji. Zar je to moguce,lekar da tako nesto kaze!!!Odavno su meni pricali da je lekar samo zanimanje kao i bilo koje drugo,ne vole oni da pomazu ljudima(u sta sam ja naivno dugo verovao) oni vole pare,radili ne radili plata dolazi.Zarazio nekoga ili ubio..nema problema ako si lekar,sve mozes!Posle tog razgovora odlazim kod radnika koji je zaduzen za prava pacijenta i koji mi kaze da ne zna sta treba da radim!Ne zna kome da se zalim!Odlazim u lokalne novine da ipricam moju muku a oni kazu ne bave se istrazivackim novinarstvom!Pa ne znam sta vise da radim,kome da se obratim,hocu da nam neko pomogne!Ali ko!
Osecaj je uzesan,ne mogu vam ga opisati.Sumnja je velika,sta ih sprecava da kazu da sam negativan a da sam pozitivan,isto i za moju sestru?Ima li resenja za ovo ludilo koje je nastupilo?kako se izboriti sa tim lazima i tom bolescu koju su nam nametnuli!!!
Osecam se UZASNO!STRAH ME JE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Okt 14, 2010 11:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 11, 2010 7:55 pm
Postovi: 3
Danas su nam stigli svi rezultati,cela porodica je negativna!!! :D :D :D
Ali sumnja ostaje,nazalost, da rezultati nisu ispravni,jer je analiza radjena u bolnici,doduse ovo je deo zavoda za javno zdravlje pa me ipak donekle umiruju rezultati.
Za svaki slucaj testiracu se za 2 nedelje ponovo kod privatne laboratorije.
Inace mislim da (ako su rezultati zaista ispravni i da smo negativni) je problem u brufenu. Naime prvi put kada sam se testirao imao sam upalu uha,i strasne bolove. Popio sam oko 5 brufena(ibuprofen genericko ime) od 600mg tokom celog dana i noci. Tokom ludackog googlanja da saznam sto vise o bolesti sa kojom cu se verovatno boriti nasao sam na wikipediji da brufen izaziva hepatitis b i da moze da dovede do hepatitisa http://hr.wikipedia.org/wiki/Hepatitis na kraju strane(inace hrvatski wiki ima vise informacija od srpskog pa bi bilo dobro da neko uceno lice napise malo vise o toj bolesti jer po difoltu ako si iz srbije dobijas stranu na kojoj ima jako malo informacija i ne uliva nadu). Tako da ukoliko ga pijete OBAVEZNO PRESTANITE!!!. Javicu se za dve nedelje sa rezultatima. Do tada se drzite svi,nije lako to znam.
Pozz!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Okt 14, 2010 11:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 11, 2010 7:55 pm
Postovi: 3
alleksa85 procitaj http://www.doktor.rs/forum/pitanja-odgovori/hepatitis-hronicni-t9487-150.html
post od majja Poslato: Sre Okt 03, 2007 10:44 am.
Mislim da ce ti biti jasno kako da tumacis rezultate.
Isto tako ti predlazem da pocnes od pocetka da citas ovas forum,meni je to jako puno pomoglo,zaista ima puno vaznih podataka.
Inace uputio bi primedbu administratoru na organizaciji sajta(profesionalna deformacija :D ).Mislim da bi sajt bio mnogo bolji da je organizovan kao elitesecurity(tema hepatitis b i unutar linka pitanja ,bilo bi preglednije i lakse za pretragu,broj pregledanih postova statiskita korisnika...)Ovako je pretrpano i gubi se smisao.Traba procitati 75 strana da bi nasao sta te interesuje.

Pozz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Okt 14, 2010 11:46 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 14, 2009 11:14 am
Postovi: 91
Lokacija: nis
Bygsbunny, bas mi je drago zbog tebe i tvoje porodice...
Moj suprug sutra uzima rezultate i idena 2.kontrolu...videcemo sta ce mu reci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Okt 17, 2010 6:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 19, 2008 11:05 pm
Postovi: 118
@DRAGANAGR
Kako ste ti i tvoja beba?
Kojim rezimom vakcinacije je zasticena?
Dojis li je jos uvek?

Moja beba i ja smo dobro. Primila je tri doze vakcine, na rodjenju, posle prvog meseca i posle drugog meseca. Cetvrta doza je sa 12 meseci(taj rezim vakcinacije je za HbsAg+majke).
Planiras li da je testiras?
Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Nov 01, 2010 11:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Mustbetough, i moj sin je tako vakcinisan. Ja ga nisam dalje nista testirala.

Kako ste drugari sapatnici? Je li neko krenuo sa nekom terapijom ili je pak zavrsio? Kakvi su rezultati?

Ja se sad spremam za kontrolu pa me uhvatio neki neizdrz, bas se unervozim. Ja inace moram da potrazim neku strucnu psihijatrijsku pomoc u vezi ovog hepatitisa jer vec pocinje da me ometa u svakodnevnom zivotu, ne izbija mi iz glave :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Nov 01, 2010 5:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 19, 2008 11:05 pm
Postovi: 118
Hvala, Milice.
Koliko ti sada ima beba nazdravlje :) ?

Sto se tice psihickog stanja, ja sam bila ekstremno opsednuta i moja dr infektolog me je uputila kod psihijatra i rekla mi tacno sta da kazem, ali me je proslo, bar za sada. Ludela sam pri svakom podoju i trenutka kada mene ili sebe bebica zagrebe. Sad sam malo smanjila, u stvari dosta smanjila. Uz Bozju pomoc da nam svima bude bolje...
Jos pre trudnoce bromazepam mi je pomagao, rasterecivao me, smanjivao mi taj stalni grc, ali ne menja misli bas.
Srecno tebi i ostalima.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Nov 02, 2010 2:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Moja "beba" ce uskoro 5 godina :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Nov 09, 2010 3:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 05, 2010 12:57 pm
Postovi: 61
Cao svima... kako ste? :)

Pre par dana mi je uradjen PCR HBV DNK i utvrdjeno je da imam 35900 kopija/ml. :-?

Jel moze neko da mi prokomentarise koliko je to los rezultat i da li se na osnovu te viremije moze utvrditi koliko otprilike nosim virus u sebi?

Transaminaze su valjda ok, AST 23, ALT 24.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Nov 13, 2010 11:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Meni su pre par godina rekli da se terapije dobija kada imas vise od 100.000, pa tako valjda ovaj broj ne bi bio kritican,gde znam.

Aleksa gde si radio pcr?
I meni su stigli rezultati testa, kod mene je ovog puta 17.000 kopija/ml , u utorak idem na kontrolu pa cu videti sta mi je dalje ciniti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Nov 14, 2010 11:59 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 05, 2010 12:57 pm
Postovi: 61
PCR sam radio na institutu za infektivne i tropske bolesti.
Doktor mi je rekao da uradim i ultrazvuk abdomena, pa kada to zavrsim da ce mi dati lamivudin...

Milice, jesi ti to imala 17000 kopija posle terapije? I koje?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 112 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: