Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u donjem delu kicme
PostPoslato: Uto Mar 15, 2011 1:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2011 1:10 pm
Postovi: 2
E ovako...
Imam bolove u donjem delu ledja i ne znam kako sebi da pomognem. Naime, vec neko duze vreme se budim sa bolovima u ledjima (cela ledja) i kada ustanem i malo se razdrmam, tagobe nestanu vec nakon nekoliko minuta. Medjutim, jedan dan sam otisla u bioskop i osetila sam jak bol u donjem delu ledja. Nakon sto sam konacno dosla kuci, mislila sam da ce bol nestati kada legnem i odmorim se, medjutim bol je ostao. Evo, proslo je vec 5 dana a mene i dalje boli. Jedina razlika je u tome sto je bol setao s leve strane na desnu, pa malo gore, da bi se nakon 4 dana konacno stacionirao na donji deo kicme (u visini struka). Evo vec poslednja dva dana osecam da me pece ili zari na tom mestu i kada pipnem kost (kicmu) osecam da me bole 1 ili dva prsljena, ne znam tacno ni sama. Kada popijem neki lek protiv bolova, uglavnom se ne desi nista tako da nista ni ne pijem. Osecam kako mi je kicma stalno umorna i nakon 10 min aktivnosti, imam potrebu da legnem na ledja sa savijenim kolenima i da odmorim.
Stvarno ne znam sta da radim i jako bi volela da dobijem bilo kakav savet ili uputstvo sta bi trebala da ocekujem kada ce da prodje.
Hvala unapred od srca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u donjem delu kicme
PostPoslato: Pet Mar 18, 2011 2:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
da li imas problema sa stolicom-debelim crevom-ja imam takodje povremeno taj neki bol kao u repnom delu kicme-al nekad u malo na levoj strani nekad na desnoj pa moram cak i da hramljem kad hodam a bol se i sam povuce-niti znam zbog cega dodje ni prodje al uvek sam u dilemi dal je karlica ili kicma ili debelo crevo ili cak refleksni bol od prostate--posto imam prostatitis (to je naravno kod tebe iskljuceno) i imam kolitis ito u tom delu debelog creva pa mislim da moze biti i od toga.
Do duse nekad hoce da me prodje samo a nekad moram diklofen ili paracetamol.Ranije sam mnogo koristio brufen al sad pokusavam bez lekova-eventualno namazem taj deo nekom reumatskom kremom..
SRECNO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u donjem delu kicme
PostPoslato: Sub Mar 19, 2011 7:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2011 1:10 pm
Postovi: 2
Ja moram da prijavim da je meni malo bolje. :))))
Da me sad neko pita kako i od cega, ja zaista nemam pojma. Ustvari, puno sam citala i citala po netu i na kraju sam vodila racuna da sto vise lezim ali da ipak u toku dana imam bar jednu setnju od pola sata. Takodje sam pocela svaki dan da pijem Numilud tablete. To popijem i drzi me 12 sati, takoreci samo da izguram dan. Tusirala sam se svaki dan vrelom vodom (ona koju sam mogla da izdrzim) i to je otprilike bilo to. Trenutno mi je primetno bolje i prestala sam da pijem lekove iako bol nije u potpunosti prestao. Iskreno se nadam da cu se oporaviti u roku od nedelju dana i da cu na kraju biti ko nova.
Sto se tice tih setajucih bolova, ni sama ne znam sta da ti kazem. Mene nekad boli i stomak sa leve, nekad sa desne strane, sve u svemu veoma cudni zigajuci bolovi. Ne znam valjda nam svima treba neka generalka i puuuuno sporta. Zelim ti brz oporavak!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u donjem delu kicme
PostPoslato: Čet Avg 16, 2012 10:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 16, 2012 9:41 pm
Postovi: 1
I ja ima bol u donjem delu ledja,ali bol se bazira samo u jednoj tacki odmah pored prsljena(mislim na deo koj moze da se opipa).Bol je nastao kad sam se izvio u desnu stranu prema nazad.Nakon godinu dana upisao sam kikbox i posle mesec dan se pojavi isti bol koj je trajao dugo...Otiso sam kod lekara, koji me uputi kod neurologa, on mi odredi lekove i posalje kod fizijatra.Onda mi je fizijatar odredio terapiju(toplo blato,struja i staticke vezbe)Iso sam mesec dana na terapije i nije mi prestalo dok nisam poceo da pijem lekove i lezim.Kad je bol nestao, ja nastsvim da treniram, naravno ne odma, nego nakon mesec i po dana i bol se opet pojavi...sta da radim!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u donjem delu kicme
PostPoslato: Sre Avg 22, 2012 6:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2012 6:30 pm
Postovi: 2
Ovako, moja dijagnoza MG rezonance je: Dorzalna pretezno levostrana protruzija IV diska L4-L5 sa laksom kompromitacijom istupa levog L5 korena, bez signifikantne stenoze sredisnjeg dela spinalnog kanala.
Bol u donjem delu ledja konstantan, pogotovo nakon i najmanjeg napora, siri se duz cele leve noge uz osecaj trnjenja i peckanja. Bila sam po doktorima, pila tablete,radila vezbe, bila i na elektro terapijama, medjutim stanje nepromenjeno.Preporucena mi je banja, ali zahtev je odbijen zbog toga sto nisam operisana. Inace imam 20 godina, a bol je krenuo od pre 3 godine. Da li je operacija jedino resenje? Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u donjem delu kicme
PostPoslato: Čet Avg 23, 2012 11:56 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Ivana,jesi li mazala tedonalom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u donjem delu kicme
PostPoslato: Pet Avg 24, 2012 3:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2012 6:30 pm
Postovi: 2
Mazala sa svim i svacim, bolje da ne nabrajam..i te masti su bila kratkotrajna resenja..bol se uvek vracao..ako me razumete..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 232 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: