Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: ZUMANCE
PostPoslato: Uto Avg 10, 2010 4:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 5:58 pm
Postovi: 137
Kako god...
Ksenija72 je napisao:
pod uslovom da čučiš krak koke i čekaš

ja sam dete sa sela i svaki vikend smo tamo... pa da znaš da smo par puta i čučali pored gnezda i čekali da koka snese jaje da bi ga smazali :D
blago nama!
Kao dete sam jela živo žumance umućeno sa šećerom...moja baka nije ni mislila o salmoneli u to vreme kad mi je to spremala...
ali da!
druga su vremena danas! danas svi guglaju :lol:
da ne govorim o tome da sam jela, što i dan danas obožavam, hleba i masti i aleve paprike, hleba i šećera, hleba i mleka, slaninu i sl danas nezdravu hranu...
kako god...
ja sam samo rekla svoje mišljenje...
poštujem i vaše..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZUMANCE
PostPoslato: Uto Avg 10, 2010 8:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Jelena, koliko tvoja cerkica ima god.moze med da jede posle god.dana.Pre god.se ne preporucuje jer postoji opasnost od alergije...

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZUMANCE
PostPoslato: Uto Avg 10, 2010 9:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 06, 2010 6:00 am
Postovi: 75
Ma to sam se samo salila :lol: Ona ima tri i po godine i jede sve dakle sem krompira :lol:
A med sam pocela po malo onako na vrh kasicice da joj dajem sa godinu dana ali joj se nesto u pocetku nije mnogo svidjalo. Sad obozava da ga jede kad joj za dorucak namazem sa puterom!
I jagode sam pocela sa godinu i po ali ih nije volela.Sad ih trazi ali ih nema... Ribu isto, u pocetku dok je bila mala mrstila se i kao da ce da povraca... a sad pastrmku smaze dok kazes keks!
Jedini problem koji imamo je sto neki put nece sama da jede nego da je hranim. To radi i u vrticu jer gospodjica nece da isprlja ruke...


Poslednji put menjao jelenas1000 dana Uto Avg 10, 2010 9:02 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZUMANCE
PostPoslato: Uto Avg 10, 2010 9:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Djidji, moram da prokomentarisem, vratila si me u detinjstvo, mene je baka odhranila maltene nab domacem hlebu, jajima, krstavcima iz baste i pistom koju je pravila.U to veme smo znali i sta je zdrava hrana i jeli je pre skole, sad samo treba razmisljati, gde da nadjemo koku koja ce da snese jaje, ja trcim svaki dan kod jedne babe nekoliko km daleko da bih kupila jaja, mleko kravlje ne mogu ni da nadjem,mozamo mi koliko hocemo da se trudimo i da im kuvamo, i nutkamo zdravu hranu,samo ne znam gde vise da nadjem krastavac iz baste..Onaj krastavac sto smo mi jeli, a i ne znam sta da radim i sta cemo da radimo kad krenu u skolu i bude ih sramota da u torbi nose sendvic onako kako smi nosili i jeli na velikom odmoru :cry:

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZUMANCE
PostPoslato: Uto Avg 10, 2010 9:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 06, 2010 6:00 am
Postovi: 75
E tu si dolce-vita potpuno u pravu.Moj bratanac ide u drugi razred i ima bas taj problem u stvari nema ga on vec moj brati snaja: deca uglavnom kupuju uzinu kao pljeskavice, pice i grickalice a njemu su se smejali kada je nosio sendvic od kuce. Moj brat je imao stvarno normalan stav u vezi toga a to je da on doruckuje kad podje u skolu, ruca kada se vrati a za uzinu moze nekad i voce ali to izgleda nije u fazonu. Ne znam doduse kako su resili taj problem. Mislim da je ustvari skola zabranila deci da izlaze iz dvorista i kupuju uzinu zbog saobracaja. Sve jedno nekim roditeljima je lakse da deci daju cokoladice ili grickalice nego da naprave sendvic pa je podsmevanje i dalje problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZUMANCE
PostPoslato: Sre Avg 25, 2010 8:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Djidji : ja sam dete sa sela i svaki vikend smo tamo... pa da znaš da smo par puta i čučali pored gnezda i čekali da koka snese jaje da bi ga smazali
blago nama!
Kao dete sam jela živo žumance umućeno sa šećerom...moja baka nije ni mislila o salmoneli u to vreme kad mi je to spremala...
ali da!
druga su vremena danas! danas svi guglaju
da ne govorim o tome da sam jela, što i dan danas obožavam, hleba i masti i aleve paprike, hleba i šećera, hleba i mleka, slaninu i sl danas nezdravu hranu...


E pa ta hrana i nije bas tako nezdrava za decu(koliko je za odrasle), ali ono sto zaboravljas je da danasnja deca retko urade i ono sto uz takvu hranu sa sela ide: da se lepo istrce po svezem seoskom vazduhu!!! Danas kada klinci to pojedu zatvore se u kucu pred TV ili Kompjuterom pa je to onda nezdravo.
Najela sam se i ja tih zivih jaja sa secerom, jer se nekad nije o salmoneli razmisljalo (mozda je manje i bilo) ali ko sto rekoh zavrsih sa Morbus Kronom, pa sad pitanje je od cega sam ga dobila.....tako da sa mojim detetom vise volim da sam na sigurnom terenu....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 102 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: