Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 94 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: re vezbe
PostPoslato: Sub Apr 18, 2009 9:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Izvinjavam se na gramatickim greskama, i jos jednom, nismo u osnovnoj skoli, koliko ja znam, tamo postoje pojedinci koji ono sto znaju ljubomorno cuvaju za sebe.Ako tako hocete, i to je u redu, vasa stvar, ali pustite nas koji ne znamo drugacije da radimo kako znamo.


ovo je medicinski forum, gde se razmenjuju iskustva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: re vezbe
PostPoslato: Sub Apr 18, 2009 9:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
dolce-vita je napisao:
Evo ovako,

Ja sam shvatila da je ovo forum gde majke, ocevi, babe, dede i ostali kojim je stalo do nihovog ceda razmenjuju iskustva.Medjutim, izgleda da sma se jako prevarila, ovde postoje samo pojedinci koji su spremni da pomognu nama majkama i ostalima koji zelimo svojim najmilijima najbolje.Ostali, to ne rade, sta rade ostali, kritikuju nas kako se glupiramo i radimo deci neke glupave vezbe, kako oni za svojih 22 godine rada nisu tako nesto videli.Vredjaju nas, kakao ne umemo da dojimo decu, kako nismo culi za terapeuta, kako smo ludi jer vakcinisemo decu...E, sad da je nesto svima kazem, ovo je forum gde se razmenjuju iskustva!!!!!!!Ako ja nesto znam, kazem onima koji ne znaju ili su u dilemi, ako ja nesto radim pogresno j rfedu je da me neko ispravi , ali tako kako vi radite...Ako smatrate da te vrste vezbi nisu ok, recite koje jesu, jer ovak forum sluzi za to!!!!!!!!!!!Drugo, sto se tice, drage nam sokobanjske, reci cu vam i to da sma tamo isla zbog bebinog tortikolisa i nisu iuradile nista!!!!!!!1Naime, izvesna fizioterapeut Milena je radial veuzbe mom bebcu i nije uradila nista, a da ne pricam o tome sto je bila ne ljubazna.Tako da vas molim, ugledajte se na osobe koje su mnogo duze od nas i vas cinicnih na ovom forumu, i koje su pre svega spremne da pomognu.To su:Isidora, Luka 0407, drBgd, Ksenija 72, izvinjavam se ovim putem onima koji nisu nabrojani a, zasluzuju da se nadje medju njima.




Tamo ne radi nijedan fizioterapeut po imenu Milena.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re vezbe
PostPoslato: Sub Apr 18, 2009 9:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Rdai i te kako, u sokobanjskoj 17.centar za fizikalnu medicinu i cerebralnu paralizu.Izvinjavam se, ukoliko sam pogresila naziv.Uglavnom sokobanjska 17.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: re vezbe
PostPoslato: Sub Apr 18, 2009 9:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
dolce-vita je napisao:
Rdai i te kako, u sokobanjskoj 17.centar za fizikalnu medicinu i cerebralnu paralizu.Izvinjavam se, ukoliko sam pogresila naziv.Uglavnom sokobanjska 17.



Ja sam Vam dala podatke o Sokobanjskoj 13......13 koja nema veze sa cerebralom te vas molim da pazljivije citate postove.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: RE VEZBE
PostPoslato: Sub Apr 18, 2009 9:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
A, vi ocigledno niste procitali ceo moj post, iako ste ga citirali.Naime, moja opaska je u svoj ovoj prici bila upucena vama, koji ste nas pitali da .li znamo sta je terapeut, i u vezi linka za vezbe.Ovom prilikom necu prepricavati ceo post,a sto se tice sokobanjske, tu ustanovu sam napomenula usput, i izvesnu Milenu koja ne radi svoj posao kako treba.To sam uradila iz razloga da drugima ukazem na istu.Naravno, zaboravila sam da napomenem da verovatno tamo ima osoblja koje dobro radi svoj posao, i ne bih sokobanjsku kao instituciju generalizovala u neg. smislu.Nemoj da me neko shvati pogresno, kao sto ste vi ocigledno.Procitajte jos jednom moj post molim vas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 18, 2009 10:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
E,pa ovako draga moja dete vam ima 9,5 meseci Vi ga stavljate da hoda!!??Bili ste na rehabilitaciji zbog tortikolisa i tamo nista nisu uradili(sram ih bilo)pa dete verovatno drzi vrat nakrivo jer "tamo" nista nisu uradili,a vi ga stavljate na noge i radite neke besmislene vezbe koje ste nasli na netu.Vasu drugaricu su progurali preko veze jer joj mama i tate rade tamo negde,a ona to ne ume da ceni nego drzi dete u ogradici.
Sta Vi u stvari hocete?
Da vam ja preko neta objasnim kako da vezbate posturalne reakcije svojoj deci?Sto niste pazili na casu i pitali vaseg terapeuta sve sto je potrebno?
Tortikolis se vezba do godinu dana dok dete ne prohoda i to vam je sigurno objasnjeno tamo gde ste bili,ali kad bi vi manje histerisali i vise obracali paznju na ono sto vam se govori mozda bi nesto i shvatili,ovako ovaj post ce vam zvucati bas onako kako od pocetka zelite-kao razlog da se izdrndate na nekog ko vam ukazuje na resenje problema,ali se vama ono naravno ne svidja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 18, 2009 10:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
[quote="terapeut"]E,pa ovako draga moja dete vam ima 9,5 meseci Vi ga stavljate da hoda!!??Bili ste na rehabilitaciji zbog tortikolisa i tamo nista nisu uradili(sram ih bilo)pa dete verovatno drzi vrat nakrivo jer "tamo" nista nisu uradili,a vi ga stavljate na noge i radite neke besmislene vezbe koje ste nasli na netu.Vasu drugaricu su progurali preko veze jer joj mama i tate rade tamo negde,a ona to ne ume da ceni nego drzi dete u ogradici.
Sta Vi u stvari hocete?
Ovo za dete u ogradici, ne razumem, nesto ste pobrkali, ali nebitno.Drugo, ja ne stavljam dete da hoda, vec na noge.Tortikolis je izlecen, to nam je rekla i pedijatar, koja je ujedno i ortoped, ona nas je i poslala u sok.jer je uvidela da dete u trecem mesc.zivota drzi krivo glavu.Na poslednjem pregledu, a isti je bio pre deset dana rekla je da je glava u redu.Drugo, za bas stav, ja sam uputila negativnu kritiku, jer to zasluzuje, svidelo se to vama ili ne.Ne, ne trazim od vas da mi preko neta bilo sta pokazujete, ali one ljude koje ste naveli, mogli ste odmah da navedete, a ne da li vi znate sta je terapeut i kakav je ovo link.Ali ok, necu vise da se prepirem, mozda je to vas stil, nacin izrazavanja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 18, 2009 11:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
I vi ste terapeut?!?
Pitam zato što vam je post potpuno neprofesionalan i obojen frustriranim svađalačkim tonom.
Iskreno se nadam da se malo bolje kontrolišete na svom poslu.
Mislim, ipak ste vi terapeut.

E, sada, što se tiče ogradice, od milja u našoj kući nazvanoj-Ševeningen.
Zahvaljujući njoj starije dete je imalo svoj mikro svet u kome je umelo da se zaigra i izmašta do mile volje.
Zahvaljujući ručkama i okačenim igračkama imao je stimulanse za prvo podizanje, padanje, sedenje...i pri tome nije mogao da se povredi.
Mlađe dete je, hvala na brizi, takođe u ogradici i sasvim lepo radi rotacije i na sve moguće načine pokušava da dohvati igračku, što je, takođe, jedan vid vežbe.

Dalje, postavlja se pitanje da li treba da budem zahvalna što su me progurali preko veze?
Tamo negde jesam, osim što mislim da je sramotno da niko na sistematskom u trećem,šestom i devetom mesecu nije primetio ono što sam ja uočila i angažovala se da se to ispravi.
Dalje, moje dete nije lenjo, niti sam ja olako shvatila njegov motorički razvoj...
Pretpostavljam da sve u vezi njega i njegovog razvoja proističe iz propusta da se na vreme uoči da je pupčana vrpca bila 13cm dugačka, da sam se prirodno porodila a verujem da znate da je takav nalaz indikacija za carski rez.Preciznije, beba je imala dva sata cinculiranje ili jo-jo efekat jer nije mogla da se spusti u porođajni kanal..ali to već nije tema ove priče.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re vezbe
PostPoslato: Sub Apr 18, 2009 11:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Verovatno i ja malo delujem frustirajuce, ali me iritiraju ljudi koji na takav nacin stavljaju do znanja da nesto neko gresi.Pritom, zena ima staza, skoro koliko ja godina, ali to nikome daje za pravo da se tako ponasa.Prozvana sam u njenim postovima i logicno je da se branim, ja zaista smatram da je ovaj forum iskljucivo za razmenu iskustva ,a ne, drugim recima ti nemas pojma niocemu....Toliko o svemu tome, ja vise necu raspravljati na ovu temu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 19, 2009 1:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
Ovo nije forum za razmenu iskustava, nego za razmenu znanja. Dakle, ne funkcionise po principu "videla svetlo pa svratila, i nalupala se do mile volje, jer me ovde niko ne zna, pa ne moze da me bude sram", nego funkcionise po principu "neko ima problem, i trazi pomoc STRUCNJAKA".

Za baba-Vracine metode ima drugih foruma.

Problem je sto ovde neko dodje, ispise gomilu gluposti i ljuti se kad mu skrenu paznju da to nije u redu. Vama, dolce-vita, zivot nikako nije sladak... svakog bogovetnog dana ovde nesto pitate, i zbog neceg dizete frku, ali ne cujete nikog ko vam kaze da gresite. Stalno ste zabrinuti, ali potpuno uvereni da sve radite ispravno i da ste najpametniji na svetu. A, bogami, i sire.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 19, 2009 4:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Kathy je napisao:
Ovo nije forum za razmenu iskustava, nego za razmenu znanja. Dakle, ne funkcionise po principu "videla svetlo pa svratila, i nalupala se do mile volje, jer me ovde niko ne zna, pa ne moze da me bude sram", nego funkcionise po principu "neko ima problem, i trazi pomoc STRUCNJAKA".

Za baba-Vracine metode ima drugih foruma.

Problem je sto ovde neko dodje, ispise gomilu gluposti i ljuti se kad mu skrenu paznju da to nije u redu. Vama, dolce-vita, zivot nikako nije sladak... svakog bogovetnog dana ovde nesto pitate, i zbog neceg dizete frku, ali ne cujete nikog ko vam kaze da gresite. Stalno ste zabrinuti, ali potpuno uvereni da sve radite ispravno i da ste najpametniji na svetu. A, bogami, i sire.


Meni je zivot i tekeko sladak, ne bih vam objasnjavla zasto, niti se upustala u bilo kakvu polemiku sa vama.Kada ste me vec prozvali, necu vam cutati, jer ovo nije forum gde ljudi mogu jedni drugi da vredjaju i tome slicno.Odgovoricu vam na ove prozivke i to je to.Konkretno, sto se tice vas, i vama slicnih, jos jednom necu vam cutati jer sigurno ne mozete moje dete violeti vise od mene i misliti mu bolje.O, tome sto ste svojevremno rekli u vezi dojenje meni, i jos nekima nije u redu. vi ste ocigledno navikli da kazete drugima sta mislite, pa kad oni nedaju na sebe, onda frka.Boze, pa, kako oni meni tako, ja njemu mogu svakako, oni meni nikako.Ne moze vidite, procitajte malo prethodno ove postove, pa, ako imate imalo iskrenosti u sebi, videcete da se terapeut izrazila vrlo nekorektno.Drugo, to sto ja ovde svaki bogovotni dan nesto pitam, moja je stvar, ako sam u dilemi, normalno je da nesto pitam, ako vam se ne svidja,ne znam sta da vam kazem...I, znam da cete vi sada meni e, ovako, onako, ali pricajte sta hocete, necu da pretvaram ovaj forum u kokosinajc....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re vezbe
PostPoslato: Ned Apr 19, 2009 4:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Slazem se i tekeko sa vama da je forum za razmenu znanja, ali na nivou odraslih ljudi, a ne na nivou dece iz osnovne skole.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 19, 2009 7:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
Sram me bilo sto sam vam skrenula paznju da je dojenje bolje od adaptiranog mleka. Sram bilo i terapeut, jer vam je rekla da idete kod strucnjaka, a ne da maltretirate dete nekim glupostima sa net-a. Potpuno ste u pravu: vi volite svoje dete vise nego sto ga ja volim... No, da u tu ljubav ukljucite i malo odgovornosti?

PS. Dolce vita znaci sladak zivot.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re vezbe
PostPoslato: Ned Apr 19, 2009 7:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Sram vas da bude, ja nisam imala mleka, vi cete meni reci sta kOje JE bolje!!!!!!!!!!Sto puta sam vam naglasila da sam se mucila da bih dojila bebu.SRAM VAS BILO, JA Sam NEZAPOSLENA, SUPRUG MI NE RADI, A JA IZVLACIM PARE DA BIH KUILA DETETU ADAPT. FORMULU DA MU NEBI DALA KRAVLJE MLEKO, IO VI CETE MENI O ODGOVORNOSTI i TOME SLICNO.JA KETI NISAM GLUPA I DOBRO POZNAJEM ITALIJANSLI JEZIK, ZA VASU INFORMACIJU UCILA SAM GA GODINU DANA.DRUGO, NEMOJTE TEK TAKO NEKOGA NAPADATI, VEC PROCITAJTE NA KOJI JE NACIN TERAPEUT ODGOVORILA MENI KOJA SAM RADILA VEZBE DETETU ONE KO JE ZNAM, i ostavite me vise na miru, napali ste me nicim izazvani. bolje malo povedite raacuna na koji nacin nekome skrecete paznju na nesto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 19, 2009 10:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
Kathy,pa Uskrs je zaboga!Dan je nadanja,ljubavi vere...Pa i da ste neke druge veroispovesti,zar sreca pravoslavaca nije presla malo na vas?Nemojte biti bas toliko "usluzni i prijatni".
Dolce,ignorisi ovakve komentare.Nesto se mislim,oni koji ovde drze takve pridike,kao sve mora po pravilu sluzbe,ili su roditelji samo "virtualno" ili su imali tu ogromnu srecu da je kod njih sve islo kao podmazano..

Ps Nesto mi je poznata prica o finansijama i borbi da se detetu pruzi najbolje!Jos jednom,ignorisite glupe postove,Vi znate sta je istina!
Zato nam je zdravstvo takvo kakvo jeste,jer osoblje ne zna sta je lepa rec!

_________________
Kad te zovem, čuj me, Bože, pravdo moja! u tjeskobi daj mi prostor; smiluj se na me i usliši molitvu moju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 94 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 69 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: