Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 13, 2006 11:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Strasno! Nisam znala da Cedax moze da izazove koprivnjacu. Nama ga je ORL Dr. Zutic prepisao jedanput zbog upale spoljnog usnog kanala i doduse moj sin je dobio dijareju u trajanju od 3 dana. Nasa pedijatrica, dr.Komnenovic recimo letos nam je prepisala Panklav za streptokoknu anginu i stariji decak je super odreagovao na njega, a mladji nesto losije. Ona mi je doduse rekla da je Cedax ukljucen u terapiju upale spoljnog usnog kanala poptpuno neopravdano i da je on lek 6-7 izbora, ali da se primenjuje kada treba pokriti jake infekcije kojima se ne zna uzrok.

Da li su Vam mozda rekli zasto je doslo do koprivnjace? Da li je Cedax penicilinski preparat? Ako imate vremena odgovorite nam da i mi izbegnemo ove neprijatnosti u buducnosti :-? !

Sto se tice Revite ja nemam bas nikakvo iskustvo, osim sto sam jednom uzela njihov pamflet ovde kod mene u YBC-ju (tu su ranije imali kao neku prodavnicu ili predstavnistvo, ne znam imaju li je jos uvek). Vise informacija moze Vam dati g-dja vmilka, postavila je i link cini mi se na prvoj strani ili u temi o jacanju imuniteta. Koliko sam zakljucila vrlo je efikasna, a prirodna.


Pozdrav,


Natasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 13, 2006 11:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Nadjoh! Pod naslovom VITAMINI, ima vise o reviti i postavljen je link!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 13, 2006 11:53 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2006 11:05 am
Postovi: 90
Why is this medication prescribed?Return to top
Ceftibuten is a cephalosporin antibiotic used to treat certain infections caused by bacteria such as bronchitis and ear and throat infections. Antibiotics will not work for colds, flu, or other viral infections.

This medication is sometimes prescribed for other uses; ask your doctor or pharmacist for more information.

How should this medicine be used?Return to top
Ceftibuten comes as a capsule and liquid to take by mouth. It is usually taken once a day for 10 days. Follow the directions on your prescription label carefully, and ask your doctor or pharmacist to explain any part you do not understand. Take ceftibuten exactly as directed. Do not take more or less of it or take it more often than prescribed by your doctor.

Shake the liquid well before each use to mix the medication evenly.

The tablets should be swallowed whole and taken with a full glass of water.

Continue to take ceftibuten even if you feel well. Do not stop taking ceftibuten without talking to your doctor.

What special precautions should I follow?Return to top
Before taking ceftibuten,

tell your doctor and pharmacist if you are allergic to ceftibuten or any other cephalosporin antibiotic such as cefaclor (Ceclor) or cephalexin (Keflex), penicillin, or any other drugs.
tell your doctor and pharmacist what prescription and nonprescription medications you are taking, especially other antibiotics, anticoagulants ('blood thinners') such as warfarin (Coumadin), probenecid (Benemid), and vitamins.
tell your doctor if you have or have ever had kidney or liver disease, colitis, or stomach problems.
tell your doctor if you are pregnant, plan to become pregnant, or are breast-feeding. If you become pregnant while taking ceftibuten, call your doctor.
if you are having surgery, including dental surgery, tell the doctor or dentist that you are taking ceftibuten.
What special dietary instructions should I follow?Return to top
Take ceftibuten liquid at least 1 hour before or 2 hours after meals. Ceftibuten may cause an upset stomach. Take ceftibuten capsules with food or milk.

What should I do if I forget a dose?Return to top
Take the missed dose as soon as you remember it. However, if it is almost time for the next dose, skip the missed dose and continue your regular dosing schedule. Do not take a double dose to make up for a missed one.

What side effects can this medication cause?Return to top
Ceftibuten may cause side effects. Tell your doctor if any of these symptoms are severe or do not go away:

upset stomach
diarrhea
vomiting
mild skin rash

If you experience any of the following symptoms, call your doctor immediately:

severe skin rash
itching
hives
difficulty breathing or swallowing
wheezing
unusual bleeding or bruising
sore throat
painful mouth or throat sores
vaginal infection

If you experience a serious side effect, you or your doctor may send a report to the Food and Drug Administration's (FDA) MedWatch Adverse Event Reporting program online [at http://www.fda.gov/MedWatch/report.htm] or by phone [1-800-332-1088].

What storage conditions are needed for this medicine?Return to top
Keep this medication in the container it came in, tightly closed, and out of reach of children. Store the capsules at room temperature and away from excess heat and moisture (not in the bathroom). Throw away any medication that is outdated or no longer needed. Keep liquid medicine in the refrigerator, closed tightly, and throw away any unused medication after 14 days. Do not freeze. Talk to your pharmacist about the proper disposal of your medication.

In case of emergency/overdoseReturn to top
In case of overdose, call your local poison control center at 1-800-222-1222. If the victim has collapsed or is not breathing, call local emergency services at 911.

What other information should I know?Return to top
Keep all appointments with your doctor and the laboratory. Your doctor will order certain lab tests to check your response to ceftibuten.

If you are diabetic, use Clinistix or TesTape (not Clinitest) to test your urine for sugar while taking this drug.

Do not let anyone else take your medication. Your prescription is probably not refillable. If you still have symptoms of infection after you finish the ceftibuten, call your doctor.

Brand namesReturn to top
Cedax®


http://www.rxlist.com/cgi/generic2/ceftibuten.htm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 13, 2006 12:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2006 11:05 am
Postovi: 90
Doktori su nam rekli da je to relativno cesta pojava i da neki lekari cak i nastavljaju terapiju ukoliko nije strasan osip. Medjutim kod Lane je to bas velika reakcija, tako da smo morali hitno da prestanemo s terapijom. Eto sad nam dadose Panklav a koliko sam citala u uputstvu on je jaca verzija amoksicilina, tj. sintetickog penicilina. Kod njega pise da ukoliko se desi ima jace posledice nego cedax, ali eto nama se desilo obrnuto. Sad me je strah da joj dajem bilo koji lek!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 13, 2006 12:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Uzas, ovo bas deluje stresno. Mi bas i nemamo neko posebno iskustvo sa antibioticima jer ih je moj stariji sin pio mozda dva ili tri puta u zivotu. Doduse pio je ERITROMICIN jedan put kad je zakacio sarlah u vrticu i pio je letos PANKLAV, a potom i CEDAX. Mladji je pio samo PANKLAV letos zbog angine i dobio je neka dva antibiotika u Grckoj zbog ponovljene infekcije, ne znam koja, ali nisu na bazi penicilina. Uglavnom nikad nismo iskusili ovako nesto i nadam se da necemo. Na zalost imamo Vase iskustvo kao primer, a i ja se uzasno bojim svih alergijskih reakcija, pa i koprivnjace jer sam ''zahvaljujuci'' majci koja radi na Koznoj klinici videla svasta i cula svakakva iskustva, tako da cemo u buducnosti jos vise otvoriti oci :o !


Veliki pozdrav i sledeci put kada niste sigurni sta je po sredi konsultujte se sa pedijatrom pa odradite KKS. :wink: Ovo je bas uzasno iskustvo.


Pozdrav,


Natasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 13, 2006 1:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2006 11:05 am
Postovi: 90
Pa pretpostavljam da treba da imamo nekog pedijatra koji je ili prijatelj ili nekog dobrog privatnog koji ce pokloniti svu paznju detetu, a ne kao na traci pregledati jedno za drugim. Nikog ja ne krivim, ja ih razumem, ali ako hocu najbolju negu za svoje dete moram da imam nekog ko ce se njoj posvetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 13, 2006 1:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Definitivno si u pravu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ranije je i bila praksa da svaka porodica ima svog porodicnog lekara. Ipak je najbolje kada jedan, DOBAR, pedijatar prati dete od rodjenja pa nadalje i upoznat je sa anamnezom, nego kad dete u DZ pregleda svaki put drugi pedijatar i to onako brzinski. Onda covek vise i ne zna ko je u pravu, a ko ne, cije misljenje da sledi u toj nedoumici, a ispasta dete!!!!!!!!!!!


Pozdrav,


Natasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 13, 2006 1:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2006 11:05 am
Postovi: 90
Da li mozda neko da mi preporuci nekog dobrog pedijatra? U principu ovaj nas u domu zdravlja je veoma dobar, kazem u principu jer cesto nam nije dostupan, nekad ne radi u toj smeni, nekad radi u savetovalistu.... tako da kad nam treba uglavnom moramo da idemo kod bilo kog, sto je strasno. Ako neko zna nekog dobrog pedijatra da mozemo u buduce kad nam zatreba da ga pozovemo bilo bi sjajno. Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 13, 2006 2:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Natasa,


u kom delu grada zivite?


Natasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 13, 2006 3:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2006 11:05 am
Postovi: 90
U Zemunu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 13, 2006 4:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Natasa,


onda bih mozda mogla da Ti preporucim bas nasu doktorku, dr. Komnenovic Jasminka, ima ordinaciju na Bezanijskoj kosi, u ulici Partizanske avijacije, www.drkomnenovic.co.yu.

Moram da napomenem, jer ovo zaista NIJE REKLAMA za neciju privatnu ordinaciju, da je moj stariji sin kod nje isao i u DZ dok jos zena nije otvorila ordinaciju pre 3-4 godine. Ona je zaista jedan od retkih pedijatara koja nam je istu, ili bar pribliznu (obzirom na brojnost pacijenata) paznju pruzala i u DZ. Zahvaljujuci njoj moji klinci su zaista sjajni, sve jedu, napredni su, imaju fantasticnu KKS i tek ponekad su bolesni :( . Zahvaljujuci upravo njenom iskustvu, moj stariji sin je antibiotik pio dva-tri puta do sada, 20.02.2007. napunice 8 godina, a pri tom je krenuo u vrtic sa 2.5 godine, a u I rasredu OS nije imao nijedan jedini izostanak. Mene je recimo cesto brinulo, jer sam bila neiskusna (u 22-oj sam rodila prvo dete), sto kada dete dobije temperaturu koja ide i do 40 C ona mi posle detaljnog pregleda saopsti da je posredi ipak virusna infekcija koja se NIKAKO ne sme leciti antibioticima i da se mora sacekati 2-3 dana da se organizam sam izbori sa virusom ili ukoliko dodje do nekih iznenadjenja obavezno uradimo KKS sa Le formulom. Boreci se sa visokim temperaturama po 3-4 dana obicno se na kraju ja od muke razbolim, ali kad vidim da moj sin odjednom iz letargije ustane i skace, budem srecna i zahvalna sto nije pio antibiotik. Jednom mi se cak desilo da sam dete (sa 4.5 godine) odvela u DZ u savetovaliste za zdravu decu (dete se osulo po stomaku bez ikakvih drugih simptoma i temperature, znaci potpuno zivahno) misleci da se radi o ekcemu ili nekoj iritaciji, a ona mi onako bukvalno s' vrata saopsti kako on hitno mora u izolaciju jer ima sarlah. KKS i bris to naravno i pokazu iako on zbog zbog odlicnog imuniteta nije imao druge simptome infekcije osim osipa i malinastog jezika.


Sve ovo sam Vam napisala da biste imali uvid u to da je zena veoma iskusna i ne prepusta nista slucaju. Pri tom je veoma prijatna i srdacna.

I da, bez obzira kod kog lekara idem ja sebi napravim ''podsetnik'' , tj. neku vrstu liste pitanja na koja mi trebaju odgovori, jer mi se uvek desi da nesto zaboravim u silnoj zurbi. Naravno, uvek pitam sve ono sto me zanima, a vezano je za rast i razvoj moga deteta ne stedeci nicije vreme!!!

Pozdrav,


Natasa


Pozitivno iskustvo imali smo i sa dr. Lekic, stalno zaposleni pedijatar u DZ ''Dr.Ristic'', na Novom Beogradu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 13, 2006 4:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2006 11:05 am
Postovi: 90
Hvala puno. Mnogo mi znaci ta informacija!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 14, 2006 11:50 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2006 11:05 am
Postovi: 90
Od jutros je situacija bolja, ima manje crvenila i cini mi se da polako nestaje. Sutra je vodimo na kontrolu na orl i nadam se da ce biti sve ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 14, 2006 11:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Ne sekirajte se! Bice sve u redu!!! Jedino, sto se eto iz ovog iskustva, na zalost mucnog, moze izvuci i neka da kazemo korist, pa sledeci put necete prezivljavati ovu nocnu moru, a i drugim roditeljima ce ono biti od pomoci da pravovremeno i adekvatno rese ''problem''.


Pozdrav,


Natasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 14, 2006 12:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2006 11:05 am
Postovi: 90
O sto posto si u pravu, sad za sledecu put (ne daj boze), znam tacno kako da reagujem.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 64 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: