Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Upala grla
PostPoslato: Sre Nov 30, 2005 4:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 30, 2005 3:54 pm
Postovi: 2
Lokacija: Sa
Slučajno sam naišla na ovaj formu i vidim da ima mnogo korisnih savjeta za roditelje.J a imam djevojčicu koja će uskoro napuniti dvije godine.Ono što nas muči su česte upale grla koje ima, u prosjeku jednom u dva mjeseca. Doktorica mi kaže da je to normalno za neku djecu dok im rastu zubi, ali meni je to nekako previše. Svaki put dobije antibiotik (Penbritin) i on joj jedini i pomogne. No, ono što mene zabrinjava je činjenica da u principu često pije antibiotike (kao što rekoh, upalu grla ima svaka dva mjeseca, znači toliko često i antibiotike pije) i koliko oni mogu biti škodljivi za nju? Posljednji put kad je bila bolesna pokušala sam da ne upotrebljavam antibiotike, ali poslje borbe od tri dana sa temperaturom antibiotici su bili neizbježni...
Hvala vam unaprijed na odgovorima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 04, 2005 3:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2004 2:57 pm
Postovi: 134
Ne znam da li vasa cerka drzi stalno prste ili igracke u ustima. Moj sin je, na primer, prvi visoku temperaturu dobio zbog upale grla, a upalu zbog guranja svega i svacega u usta. (mada on ipak ima 10 meseci)
Probajte mozda da joj malo cesce dajete cajeve i kada nije bolesna i mozda neki biljni sirup za jacanje imuniteta. Preporucila bih vam i sirup Dr. Theiss. To je sirup protiv kaslja i za decu i za odrasle(meni su ga preporucili na ovom forumu), ali dok sam ga davala sinu i ja sam ga par puta probala jer me je bolelo grlo i neverovatno koliko osvezava i prija grlu, a uz to je i potpuno prirodan. Druga varijanta je da,ako niste proverite da li ima neku bakteriju u grlu, koja se mozda stalno vraca posle antibiotika.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 13, 2005 3:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 30, 2005 3:54 pm
Postovi: 2
Lokacija: Sa
Hvala na savjetu, ne trpa baš igračke u usta i to samo zato što cuclu ne vadi iz usta :D
Mislim da je u tome problem, pokušavam je i odvinuti ali teže ide...
Pokušaću i sa sirupom


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 55 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: