Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: SNIMANJE GLAVICE
PostPoslato: Pet Jul 30, 2010 12:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
MAME,

Da li su mozda vasa decica snimala nekada glvicu, i kako to izgleda?Nas sincic se mnogo udario u glavu na Zlatiboru, izasla je velika cvoruga, ali sam nam u dz Zlatibor rekli da samo satvljamo hladne obloge.Medjutim, sada deteu postoji kao malo zadebljanje an celu i dr je rekla da to snimimo.Iskreno, malo se plasim snimanja.Kkakva su vasa iskustva?

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNIMANJE GLAVICE
PostPoslato: Pet Jul 30, 2010 11:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Snimanje, ko snimanje...kratko traje, minimalan rizik ali višestruka korist u smislu precizne dijagnostike. Insistiraj samo da mu zaštite genitalije olovnim gaćama...jeste da mu se snima glava, ali nije na odmet poštovati protokol...bar je tako na zapadu.
Sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNIMANJE GLAVICE
PostPoslato: Sub Jul 31, 2010 9:49 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Za sada, odustala sam.Ne verujem i ubuduce da cu pristati, imam neke predrasude iskreno da ti kazem.Pogotovo zato sto povreda nie tolika da bi se to odradjivalo.

Hvala ksenija

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNIMANJE GLAVICE
PostPoslato: Uto Avg 17, 2010 8:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
jesi bila na snimanju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNIMANJE GLAVICE
PostPoslato: Pet Avg 20, 2010 12:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ne, necu ga ni voditi, jer nije to nesto sto bi trebalo da nesto utvrdi, potvrdi, daleko bilo da je obavezno da bi znalo sta cemo dalje.Jednostavno dr je napisala "status post", imam neke predrasude i za sada razmisljam tako.Ne daj Boze da ej nesto ozbiljnije, mozda bih isla, verovatno ako bih morala.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNIMANJE GLAVICE
PostPoslato: Ned Avg 22, 2010 11:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
nista nije opasno i nece nista biti detetu,moja sestra je isla na to


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: SNIMANJE GLAVICE
PostPoslato: Pet Avg 27, 2010 1:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 17, 2010 12:03 pm
Postovi: 6
dolce-vita je napisao:
Ne, necu ga ni voditi, jer nije to nesto sto bi trebalo da nesto utvrdi, potvrdi, daleko bilo da je obavezno da bi znalo sta cemo dalje.Jednostavno dr je napisala "status post", imam neke predrasude i za sada razmisljam tako.Ne daj Boze da ej nesto ozbiljnije, mozda bih isla, verovatno ako bih morala.


Poštovani!
Zbog osoba i razmišljanja (instiktivnih,zaštitničkih) kao Vaših mi liječnici imamo problema pri postavljanju dijagnoze,pa i tretmana koji je često potreban.Da ne bi mislili da Vam sve preuveličavam dopustite da se predstavim.Ja sam dr.Rato Kuzmanić,specijalist neurokirurgije.Glavni sam neurokirurg (CEO of Neurosurgery) u New York Neurology and Neurosurgery Center.
Trebali biste pustiti da dijete ode na snimanje jer u suprotnom mogu navesti već tri slijeda događaja od kojih 2 vode neurokirurškom operacijom.Ne možete čuvati dijete pod staklenim zvonom.Moderna medicina može učiniti više nego zaštitničko ponašanje!
Stoga me poslušajte i odvedite jadno dijete na snimanje...

Srdačan pozdrav,
Dr.prof.med.Rato Kuzmanić,spec. neurokirurgije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNIMANJE GLAVICE
PostPoslato: Sub Avg 28, 2010 1:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Postovani dr Rato,

Kao prvo postujem vase misljenje, ali nije nimalo profesionalno ni kulturno s vase strane da nazivate dete jadnim jer to svakako nije.Postujem to sto ste uvazeni dr u Njujorku, ali u ovde u Srbiji ne cvetaju ruze...Elem, to govorim zbog vase opaske prema mom zastitnickom ponasanju,jer u Srbiji itekako postoji potreba za prihvatanjem misljenja lekara sa rezervom.Ne bih da idem u off topic ali pretpostavljam da vam je izmedju ostalog poznata afera "citostatik".Dr je rekla da je dala uput za snimanje da bi videla da li je mozda bila neke mala fraktura lobanje ili fisura, status post, ne znam da li mu nedaj Boze moze biti u nekom kasnijem periodu nesto ukoliko je tako nesto bilo, elem dete nije imalo nikakve posledice nakon toga , nije povracalo, nije gubio svest, zenice su mu bile u redu.To je bilo pre 1,5 mesec.Mi ovde jesmo roditelji skepticni, nazalost razloga je puno, jer zdravtsvo u Srbiji ne cveta, svaka cast lekarima koji savesno obavaljaju svoj posao, i dr je verovatno da bis e ogradila dala uput, ali moje je da li cu ga odvesti.

Pozdravljam vas i hvala na odgovoru.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: SNIMANJE GLAVICE
PostPoslato: Sub Avg 28, 2010 3:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 17, 2010 12:03 pm
Postovi: 6
dolce-vita je napisao:

... ali moje je da li cu ga odvesti.



Poštovani!

Oprostite ako ste smatrali moj pristup nekulturnim i neprofesionalnim (što nije - jer se ipak radi o ljudskom životu).Smatram da doktori trebaju uzeti stvar u svoje ruke jer roditelji poput Vas (koji ne znaju koje su nuspojave zračenjem),pa dijete pati.U New Yorku liječnik ne treba dozvolu roditelja,već pristanak 3 liječnika,da napravi bilo što ako može pomoći djetetu (dugoročno gledano).Stoga vjerujte mi,nagledao sam se roditelja s napadajima panike koji su histerično udarali po vratima od operacijske sale,jedan otac me čak i udario kada sam mu isčupao dijete sa moždanim udarom iz ruku...Samo Vam pokušavam objasniti da trebate pustiti dijete (koje sam nazvao jadnim jer ga roditelji sputavaju dobitku medicinskog tretmana kakvog zaslužuje) na skeniranje,jer da je to tako stravično opasno onda ga moja kolegica ne bi uputila na isto.Za usporedbu bih Vam rekao da izlaganje zračenju PC,TV,mobilnih i drugih elektromagnetski valova 238 h je jednako jednom CT,MR,PET scan-u.Tako ispada da ono od čega ga sputavate da će te,vjerovatno,za 10-ak godina staviti u njegovu sobu!
Kao liječnik dužan sam Vam ispriku jer sam se ponio nekulturno i neprofesionalno (kako Vi kažete),iako ja to ne uviđam jer ja samo pokušavam pomoći.
Molim Vas da me obavijestite ako odnesete dijete na scan,rado bih prokomentirao rezultate.

Dr.prof.med.Rato Kuzmanić,spec. neurokirurgije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNIMANJE GLAVICE
PostPoslato: Sub Avg 28, 2010 7:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Zahvaljujem vam na Vasem zalaganju, ali cu Vas ipak onda i zamolizti da mi objasnite zasto je toliko bitno da snimam glavicu detetu nakon udarca,i ako nije imalo posledice udarca?Sta konkretno moze da pokaze "status post".Izvinite, ja nemam nameru da vas provociram, hvala vam sto ste mi objasnili kakvo je zracenje u pitanju.Dr je rekla, treba da vidimo da li je mozda bila manja fraktura ili fisura u pitanju, sta ce dobite time ako jeste, i sta moze proisteci iz tog?Jednom recju, zasto bi sada to snimanje bilo bitno, sta se iz "status post" moze videti, zakljuciti?

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNIMANJE GLAVICE
PostPoslato: Uto Avg 31, 2010 2:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 17, 2010 12:03 pm
Postovi: 6
Poštovani!

Oprostite što kasnim sa svojim odgovorom,htio sam se malo posavjetovati sa svojim kolegama na račun Vašeg pitanja.Naime,jedan od mojih kolega kaže da u 24 % slučajeva dolazi do nagnječenja mozga,u 17 % deformacije moždanog razvoja i lubanje (sa popratno mentalnom retardacijom),te u 3 % slučajeva do potpune psiho-fizičke paralize.Nešto rjeđe od 0.0175 % su slučajevi pri kojima rezultira CIPA (poremečaj pri kojem se ne osječa bol niti bilo koje živčane funkcije).To Vam govorim iz dobrih namjera,jer 3 slučaja koja sam operirao imala su jedan od ovih dijagnoza,te vjerujte mi nije lako raditi biopsiju centralnog živca djetetu od 5 god. jer Vas duša zaboli...
Ako odlučite odvesti svog sina na snimak rado bih da mi pošaljete CT ili MR snimke na moj e-mail.

Dr.prof.med.Rato Kuzmanić,spec. neurokirurgije


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 69 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: