Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Osecanje odvojenosti
PostPoslato: Pon Jul 05, 2010 9:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 29, 2009 4:41 pm
Postovi: 36
Htela bih da pitam sve mame koje su imale slucaj u bliznjoj okolini ili su doziveli ovo na svojoj kozi. Porodila sam se pre 5 meseca i sve je sa bebom ok, cuvamo se pazimo, mazimo, medjutim moja svekrva kada hoce da se igra snjom nedaje drugom ni rec da kaze i svu paznju sjkrece na sebe. Naravno svi je volimo ipricamo sa njom ali ona nekako kao da joj neda da pogleda u drugu stranu kada sa njom prioca. Ja se osecam kao stranac kada je ona tu jer dete i ne moze da obrati paznju na mene. Imam osecaj kao da ona vise paznju poklanja njoj i da mene gotovo i ne primecuje. Sada to nije problemn ali se plasim za kasnije da li ce mala vise voleti babu a za mene ne haiti?Da li je imao neko slicno iskustvo?
Molim za pomoc ili da seobratim nekom strucnom licu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osecanje odvojenosti
PostPoslato: Uto Jul 06, 2010 8:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Baba je ljubomorna, a majka je jedna.

Bez brige. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osecanje odvojenosti
PostPoslato: Uto Jul 06, 2010 9:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
Meni nije bogami smetalo sto moja svekrva nije posvecena meni sta vise super mi je bilo. A to sto vise obraca paznju unuci i vuce je na svoju stranu od toga beba nece vise voleti nju nego tebe samo iz jednog razloga i to veoma bitnog ti si joj MAMA!

Bez brige kad maloj dosadi da je baka gnjavi ona ce doci nazad mami i tati a narocito onda kad te nebude videla pa makar i sat u tvojoj okolini.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osecanje odvojenosti
PostPoslato: Uto Jul 06, 2010 9:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
MA sve ce biti ok!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osecanje odvojenosti
PostPoslato: Uto Jul 06, 2010 5:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 29, 2009 4:41 pm
Postovi: 36
Zncai da je samnom sve u redu, jer sam mislila da posetim i lekara, jer ne mogu da se opustim kada je ona tu.Ali ja bukavlno ne dolazim do reci od nje, jer ona stane iznad nje i prica joj talko da dete ne obraca paznju na nikog drugog jer mu ona cokce i prica. Ne bi mi smetalo da prica pa je pusti meni ali ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osecanje odvojenosti
PostPoslato: Uto Jul 06, 2010 6:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
To je normalno osecanje kod svake mame, a vremenom ces se, sto beba bude veca navici da ona i drugim ljudima posvecuje paznju ali da to ne znaci da manje voli svoju mamu. Koliko god bebe nama bile centar naseg sveta, toliko njima trebaju pored mame i druge osobe (ali to ne umanjuje lubav). Moja cera recimo posto joj je otac cesto odsutan kad on dodje odvuce ga u drugu sobu (da im ja ne smetam). Prvo mi je to malo smetalo, ali sad sam naucila da to vreme posvetim sebi i super mi je. Probaj i ti. Kad ti dodje svekrva, priusti sebi neki car koji inace kad si sama sa bebom ne mozes (napuni kadu pa se opusti, izadji do obliznje prodavnice ili negde na pice). Bice ti bolje veruj mi....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osecanje odvojenosti
PostPoslato: Sre Jul 07, 2010 8:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
Dea je napisao:
. Kad ti dodje svekrva, priusti sebi neki car koji inace kad si sama sa bebom ne mozes (napuni kadu pa se opusti, izadji do obliznje prodavnice ili negde na pice). Bice ti bolje veruj mi....


E bas tako super savet to sam i ja radila skuvala kafu izasla na terasu stavila gore noge i sledecih pola sata je bilo moje i mnogo sam se bolje osecala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osecanje odvojenosti
PostPoslato: Sre Jul 07, 2010 1:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 29, 2009 4:41 pm
Postovi: 36
Ali ja sam jednom pokusala tako, ali ona mi ne vraca bebu vec preda ga dedi pa opet ona. Samo mipreda ako joj se spava posto ga ja nace uspavljujem.Zato sam posatvila ovo pitanje, jer cinimi se da ga ne bi uospte vracali kada im dam, jer oni su kao kazu zeljni mogu da je cuvaju ceo dan, a ja da skitam?Nadam se da me razumete.kada bi pola sata bilo bilo bi super ali ne ona bi htela ceo dan da je cuva i [prica sa njom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osecanje odvojenosti
PostPoslato: Sre Jul 07, 2010 4:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Moja mama kaze da ja ne mogu ni da zamislim kako se voli unuce. Sigurno je u pravu, to je druga vrsta ljubavi nego ona koju imas prema svom detetu, imas vise vremena za unuce a manje odgovornosti nego sam roditelj.
Moras malo da se opustis, ako sada tako radis, hteces sa detetom i da ides u obdaniste i u skolu.
Nemoj pogresno da me shvatis,ne kazem ovo da bi te kritikovala ili tako nesto, moje dete ima 3 godine i sve to je vrlo blisko u mom secanju, ali deca nisu rodjena da budu celog zivota samo sa majkom i treba ponekad biti i samostalna jedinka a ne samo mama.
Prema tome, iskoristi to vreme za sebe, pa idi i u skitnju kao sto oni kazu. Osecaces se bolje a i malo razdvajanja je uvek dobro.... Mozda ce ti prvi, drugi put bili malo tesko sto ste razdvojeni, ali veruj mi tako je mnogo zdravije!!!
Ja sam znala kad je moja beba bila mala da je ostavim pre podne sa mojom majkom (sta bih dala da mogu to da uradim cesce, ali moji ne zive ovde i tu privilegiju mogu jako retko da iskoristim). Bebica nije mnogo ni primecivala da me nema, a ja sam bila potpuno osvezena...
Isto tako mislim i da sad kada bude posla u obdaniste ce to biti teze meni nego njoj, ali dobar roditelj mora da vidi kada je granica da se pusti uzde!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osecanje odvojenosti
PostPoslato: Sre Jul 07, 2010 5:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
Moj sin je dve godine i ja sam ga ostavljala kod baba sa 10 meseci da se privikne da nije uvek samnom jer ja sam morala na posao. A veruj mi nista lakse se nisem osecala bilo mi je grozno i sad mi je kako radim sto ga nevidjam po citav dan. S tim da vreme koje provodimo je super kreativno i aktivo. Nece on ili ona nikad vise voleti druge nego tebe ja i moj muz to zovemo cista ljubav jer iskrenije u zivotu nas niko nece voleti nego nas sin.

Duboko smo ubedjeni u to a i istina je!

Moras se opustiti malo dragam i ti svojoj bebi vise prijas kad si opustenija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osecanje odvojenosti
PostPoslato: Sre Jul 14, 2010 9:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
ladybird KAko si sada jer bolje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osecanje odvojenosti
PostPoslato: Sre Jul 14, 2010 10:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 29, 2009 4:41 pm
Postovi: 36
Hvala vam na savetu, mislim da je bolje!!!Nadam se jer sam i pricala sa svekrvom pa je malo drugacije. Problem eje zapravo sto su mog supruga i devera ocvali baba id eda pa su oni navikli da mi skitamo a da oni cuvaju decu. To je najveci problem jer sam ja odrasla u porodici gde naravno babai deda cuvaju dete ali je majka ipak najvise vremena posecivala nama. Hvala vam stavrno na savetu ako imate jos neki savet pruzite mi jer mi dosta pomazete ipuno mi znace vase reci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osecanje odvojenosti
PostPoslato: Sre Jul 14, 2010 10:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 29, 2009 4:41 pm
Postovi: 36
Samo mi recite na koj nacin jos da potrazim dete jer tu dolazim u neznanje jer ona kada ga uzme nikada mi jos nije vratila dete ako ga sama ne uzmem?Vec ga supusti u krevet pa opet u njene ruke i sve tako naravno dok ja na kraju bukvalnoi ne otmem dete iz ruke


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osecanje odvojenosti
PostPoslato: Sre Jul 14, 2010 10:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 29, 2009 4:41 pm
Postovi: 36
Samo mi recite na koj nacin jos da potrazim dete jer tu dolazim u neznanje jer ona kada ga uzme nikada mi jos nije vratila dete ako ga sama ne uzmem?Vec ga supusti u krevet pa opet u njene ruke i sve tako naravno dok ja na kraju bukvalnoi ne otmem dete iz ruke


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osecanje odvojenosti
PostPoslato: Sre Jul 14, 2010 10:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ja mislim da je jos uvek kod tebe prisutna jedna mala doza postporodjajne depresije, kazem zato sto sam se i ja tzako osecala, lai kod mene je bilo o tati rec>Tj, imala sma trip da dete neuporedivo vise voli tatu mog muza, nego mene.Toliko je to bilo jako i prisutno kod mene ne mogu da ti objasnim,sada je vec sve u redu;)Tako da, bez brige, sve ce biti u redu, ne moze dete da zavoli vise babu od majke tako.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 58 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: