Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Neurološki-ili neki drugi problem??
PostPoslato: Uto Feb 19, 2013 9:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 30, 2011 12:57 pm
Postovi: 9
Moja devojčica ima 7 meseci. Njen izabrani lekar u savetovalištu mi je saopštio par stvari za koje kaže da ih treba pratiti. Naime, ona ima prilično veliku fontanelu (dr kaže- videćemo da li će srasti do godinu i po dana), levi kapak joj je spušteniji nego drugi (mada i ja imam taj problem, pretostavljam da je nasledni faktor u pitanju), obim glave je 45(rođena je sa 37 cm ), izvija glavu pozadi (ne uvek, ali često, ponekad se tako okreće na stranu) i više je ležala na desnoj strani, pa je tu neznatno glava ulubljenija, bukvalno za nijansu. Inače, ona je od rođenja do petog meseca spavala na leđima, ja sam joj glavu okretala na levu i desnu stranu. Sada forsiram spavanje na levoj strani. Veselo je i društveno dete, igra se sa igračkicama, sama ih uzma gde god da ih postavim oko nje, okreće se na oba boka i sa stomaka na leđa i obrnuto, guguče i izgovara mnoge slogove. Još uvek ne sedi samostalno, ali je i ne forsiram, cenim, kad bude spremna da će sama pokazati. Sada me interesuje- da li da zahtevam da je pregleda i specijalista ili da se oslonim na sud našeg pedijatra? Navodim i da je u savetovalištu uvek gužva i da lekari baš i nemaju vremena da se posvete svakom detetu.

Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurološki-ili neki drugi problem??
PostPoslato: Uto Feb 19, 2013 11:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 12:14 am
Postovi: 281
Pozdrav mama,
i ja sam samo mama, i na osnovu licnog iskustva mozda ne bi bilo lose da je prate tamo u razvojnom, ako nista drugo bar su kontrole cesce nego kod pedijatra..
I moj sin ide redovno u razvojno, i ja redovno gubim zivce cekajuci, ali znate, bar ce ranije signalizirati ako nesto nije u redu. Mom sinu je fontanela bila bas mala, pa sam se plasila da ne zaraste pre 5. meseca, ali bilo je sve ok. Obim glave..hm, ne secam se, ali mislim da je to ok. Za ostalo zaista ne znam, pitali ste strucna lica, ali ovde slabo dolaze, zato sam htela da vas posavetujem cisto kao majka. Nista ne gubite odlaskom u razvojno ( sem malo vremena ), a mozete da dobijete. Tamo cete dobiti i savete za vezbice sto izvija glavicu pozadi, a oni ce vas uputiti dalje ako bude bilo potrebno.
Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurološki-ili neki drugi problem??
PostPoslato: Sre Feb 20, 2013 6:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 30, 2011 12:57 pm
Postovi: 9
Bojana, hvala ti puno! Ovde, nažalost ne postoji razvojno. :( Ali pokušaću opet da razgovaram sa njenim pediijatrom danas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurološki-ili neki drugi problem??
PostPoslato: Sre Feb 20, 2013 12:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 12:14 am
Postovi: 281
Ako nemate razvojno, probajte da se dogovorite da kontrole budu cesce, zbog pracenja situacije. Mi smo danas vodili sina, i kaze nam pedijatar "Sad nema kontrole do 3. godine", ( a sada ima 18 mesec ) i ja se dogovorim sa pedijatrom da nam zakazazuju na svakih 6 meseci, kontrole u razvojnom su nam na 4-5 meseci, a u Novom Sadu na svaka 2 meseca. Dobro, mi moramo jer nam je bolest takva, pa se "drzi pod kontrolom", ali eto vam predlog, to je sve dobra volja lekara :)
Zelim vam mnogo srece i puno lepih i nezaboravnih trenutaka u odrastanju vase devojcice :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurološki-ili neki drugi problem??
PostPoslato: Čet Feb 21, 2013 5:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
@Alexxa.mama,
trazite uput za institut za majku i dete, da bebu za svaki slucaj tamo pregleda (po mogucstvu prof. dr milena djuric)

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurološki-ili neki drugi problem??
PostPoslato: Pet Feb 22, 2013 11:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 30, 2011 12:57 pm
Postovi: 9
Hvala vam. Juče mi je pedijatar dao uput za Institut za majku i dete, na moje insistiranje, naravno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 66 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: