Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 119 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 3:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
drbgd je napisao:
covek koji ima iole zdravstvene kulture nece ni pomisliti da popije nekuvano mleko (zbog moguceg prisustva bakterija, pre svega tuberkuloze, zatim antraksa, ali i mnogih drugih) a kamoli da ga da bebi i tu prica u zvanicnoj medicini jednostavno prestaje!


Doktore MOLIM TE, al kad te molim, klilkni na ovaj link sto ti saljem
da vidis i prokomentarises ovu moju MALECKU "ZDRAVSTVENO NEKULTURNU" DEVOJCICU kako se truje mlekom. Mala nekulturnica, nevaspitana. Ne slusa svog lekara. Bas kad su je slikali, poslednji put jelte, onda je muzla i malo posisala mleka i i i otrovala se... Ili ne daj Boze, ostala neuhranjena posto nije mogla da "usvoji" sve hranljive sastojke iz sirovog mleka. E da joj je mama otisla pravo u apoteku, svega ovoga ne bi bilo, kupila bi formulu i resila bi se muke.
JADNA MALA ZDRAVA DEVOJCICA.

http://www.raw-milk-facts.com/images/Li ... ilking.jpg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re kravlje mleko
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 8:49 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Dajte ko Boga vas molim katanac na ovu temu.Ovo vise nicemu ne vodi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: re kravlje mleko
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 12:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
dolce-vita je napisao:
Dajte ko Boga vas molim katanac na ovu temu.Ovo vise nicemu ne vodi.

PODRZAVAM


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 1:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Kao prvo i prvo, seljak ni u ludilu neće svome detetu dati sveže (ili kao što oni kažu živo) kravlje mleko, čak ga ni on neće piti. Seljak ponekad popije sveže izmuzeno mleko, dok se još nije ohladilo i nekada da malo većem detetu, ali isključivo kao LEK (bapski lek).
Takođe, deci mlađoj od godinu dana ne daje se kozije mleko. I, kasnije, kozje mleko se uglavnom daje deci ukoliko imaju rahitis (provereno, kod male dece ispravlja noge). I, NIKAKO ne treba davati deci mleko i mlečne proizvode na silu.
Takođe, (van ove teme), deci mlađoj od godinu dana se ne daje med. Ne znaju seljaci ni za kakve bakterije i slično, ali opet ne daju maloj deci med.
Prirodno je zdravo, ALI I SAMO ALI AKO JE 100% PRIPRODNO. KORIŠĆENJE NEISPRAVNIH "PRIRODNIH" PROIZVODA MOŽE DA DONESE MNOGO VIŠE ŠTETE NEGO NJIHOVO NE KORIŠĆENJE ILI KORIŠĆENJE VEŠTAČKIH ZAMENA. Veštačke zamene se bar strogo kontrolišu (ili bi tako trebalo da bude).

Ne znam gospodine "Pčelice" u kom selu živite, ali tako je u pravom srpskom selu, selu gde mehanizacija je beskorisna, gde još uvek se krave gaje prvenstveno radi fizičkog rada (vuče raznoraznih proizvoda zaprežnim kolima sa drvenim točkovima /ako uopšte znaš kako to izgleda/, oranje i slično), a tek onda radi mleka i mlečnih proizvoda, i gde se kopa motikom i žanje srpom.

KRAJ RASPRAVE.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 2:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
KRAJ RASPRAVE.

Milsite gospodine remi da ce ovo biti kraj rasprave, hoce ali dok se ne pojavi bee :evil:Lupam ja tikve bee, ali vi lupate zivce svima na forumu, a trazili ste argumente za adapt. formulu, zar vama treba ponavljati milion postova na ovom forumu?


Poslednji put menjao dolce-vita dana Pet Mar 20, 2009 3:01 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re kravlje mleko
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 3:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ja lepo rekoh, katanac na temu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 7:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
Kao prvo i prvo, seljak ni u ludilu neжe svome detetu dati sveћe (ili kao љto oni kaћu ћivo) kravlje mleko, иak ga ni on neжe piti.
Seljak ponekad popije sveћe izmuzeno mleko, dok se joљ nije ohladilo i nekada da malo veжem detetu, ali iskljuиivo kao LEK (bapski lek).


Vi onda niste videli sela. A vasa druga recenica me opovrgava. Vi ipak jete videli sela, ali ga NISTE RAZUMELI.
Seljak ipak pije sveze mleko, a daje ga i deci. Nemojte me uciti kako mi zivimo i radimo. Ako ja kazem da mi to radimo i da se to vekovima pokazalo kao dobra praksa, onda jedino mozete da kazete da smo svi mi ludi sto to radimo.

Jeste li vi pogledali uopste one linkove sto sam poslao? Bar malo? Pa ne morate odjednom.


Takoрe, deci mlaрoj od godinu dana ne daje se kozije mleko. I, kasnije, kozje mleko se uglavnom daje deci ukoliko imaju rahitis (provereno, kod male dece ispravlja noge).

Kako to "ne daje se". Pa mi u Srbiji dajemo! I imam linkove koje sam i poslao gde se vidi i neko strucno misljenje o tome.

Prirodno je zdravo, ALI I SAMO ALI AKO JE 100% PRIPRODNO. KORIЉЖENJE NEISPRAVNIH "PRIRODNIH" PROIZVODA MOЋE DA DONESE MNOGO VIЉE ЉTETE NEGO NJIHOVO NE KORIЉЖENJE ILI KORIЉЖENJE VEЉTAИKIH ZAMENA. Veљtaиke zamene se bar strogo kontroliљu (ili bi tako trebalo da bude).

Fabrike kontrilisu samo puteve novca, da im se sto vise slije u dzepove. To je ta kontrola o kojoj pisete.
Prirodno je uvek bolje, makar 100 puta bilo zagadjeno, IPAK JE ZIVO! A sve sto je zivo, bolje je od mrtvog! Zivela hrana!!!


KRAJ RASPRAVE.

Znaci i vi ste jedna od onih koja kad kaze da je kraj rasprave onda je kraj rasprave? Pa sta je s vama ljudi, jeste vi ovde dosli da divanite ili da KATANCITE? Malo malo pa neko hoce da katanci? Pa ovo je mesto za diskusije. Vi kod kuce mozete da zakatancite vrata i prozore i da se zakljucate koliko god hocete, ali javni forumi su mesto gde se ljudi SUSRECE, SUKOBLJAVAJU MISLJENJA, RASUDJUJU... Ko voli da zakljucava i katanci, taj nije za forum. Po vama bismo mogli da zatvorimo ceo forum?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: re kravlje mleko
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 7:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
dolce-vita je napisao:
Ja lepo rekoh, katanac na temu.


Katanac na usta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re kravlje mleko
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 9:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Vama!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 9:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
O, ovome se od čestitog, blagougodnog i blagoglagoljivog čoveka nisam nadala.
Tc, tc, tc, gubitak argumenata ili prostakluk, ne bih znala, al' tako se ne divani sa ženama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re kravlje melko
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 10:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ma, ja sam luda sto se upustam u raspravu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 11:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 03, 2007 10:40 pm
Postovi: 24
:D KUD PITAH. E, pa, dragi moji, jeste mi dali dovoljan broj odgovora. Ipak, u medjuvremenu je ova moja devojcica s pocetka price dobrovoljno prihvatila NAN mleko i mi resili da ga pije do godine. U svakom slucaju, puno vam svima hvala, :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 21, 2009 1:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
Ksenija72 je napisao:
O, ovome se od иestitog, blagougodnog i blagoglagoljivog иoveka nisam nadala.
Tc, tc, tc, gubitak argumenata ili prostakluk, ne bih znala, al' tako se ne divani sa ћenama.


Jeste li culi za metaforu??
Ako objasnim, onda propade fazon.

Dr Mr se izgleda udubio u onaj materijal sto sam poslao pa ne stize da odgovori. Lepo sam ga pitao nekoliko vrlo ubitacnih pitanja.

A Dolcevita se valjda nije potrudila ni da procita one linkove. A pitao sam je pitanje na koje se moze vrlo jasno i kratko odgovoriti. Ako ima odgovor, moze kratko i lako da ga objasni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 21, 2009 2:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Veoma me zanima kako biste objasnili metaforu, koja opravdava drkost, koju vi nazivate dobrim fazonom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 119 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 66 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: