Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: A komarci grizu li grizu
PostPoslato: Sre Jun 16, 2010 4:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
Kakva su vasa iskustva sa komarcima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A komarci grizu li grizu
PostPoslato: Ned Jun 20, 2010 2:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Moje trogodisnje dete ih za sad nema (iskustva) koristili smo kad smo dolazili u posetu u BG, autan za decu a nocu smo stavljali mrezu preko krevetca. Sva sreca ovde gde mi stanujemo ih nema....
Inace ja sam kao dete bila alergicna na ugriz komarca pa mi je oticao jezik i dolazila hitna pomoc posle svakog ugriza. Vremenom je to proslo, mada sam i dan danas osetljiva i ubod jako dugo kod mene svrbi a velicina otoka je veca nego kod ostalih ljudi. U svakom slucaju mislim da su tecnosti koje su trenutno na trzistu a namenjene deci sasvim ok. Ja se secam da me je moja majka mazala sircetom kad sam bila mala (tad nije bilo niceg drugog).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A komarci grizu li grizu
PostPoslato: Pon Jun 21, 2010 8:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
Mislim grozno ih puno ima gde ja zivim a to je na palicu malo mesto koje je udaljeno od subotice jedno 8 kilometara. Mi smo ti kao neko poznato turisticko mesto ali ove godine ce nas turisti pamtiti po komarcima. :D

Ja sam isto bila alergicna pa i sada ali samo sam imala jace otoke na mestu uboda gde je jel iritacija bila veca ali nazalost moj sin je isto to nasledio izgleda.
Kupila sam od csiko proizvoda neku kremu kao na nekoj biljnoj bazi koja nije pomogla a nesto se neusudjujem da koristim neke druge preparate jer je on dve godine i bojim se da neode na oci ili na usta.
Sta ti koristis?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A komarci grizu li grizu
PostPoslato: Pon Jun 21, 2010 9:25 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 03, 2010 10:14 am
Postovi: 60
Mi zivimo 100m od reke i imamo ih preko cele godine, pa i u januaru :-? Ne zelim da koristim nikakve tecnosti protiv njih jer duboko verujem da nisu dobre za moje dete, pa se branimo mehanicki: iznad naseg kreveta velika mreza iz Ikee ( i nije skupa za takvu uslugu), krevetac ima svoju navlaku, kolica takodje. Kad preraste krevetac, kupicu tu visecu mrezu ali za singl krevet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A komarci grizu li grizu
PostPoslato: Pon Jun 21, 2010 9:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
PA na palicu postoji jezero a i ove kise nepomazu jer malo malo pa neka bara a nikako da prskaju grozno. Mi smo se sa mrezama branili kad je bio mali ali sad ima dve godine i svugde je a i komarci bogami. Neznam ni ja nebih volela da koristim neka sredstva ali nevidim bas nekog drugog nacina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A komarci grizu li grizu
PostPoslato: Pon Jun 21, 2010 10:17 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ja koristim neku tecnost koju kupujem u apoteci, napravljena je na prirodnoj bazi i mogu da je koriste deca od 6 meseci na dalje. KO sto rekoh ako neces nista vestacko, sirce pomaze....znam provereno jer me je majka time mazala kad sam bila dete.
Inace te mreze iz Ikee su fenomenalne a kostaju cini mi se oko 10 eura. Ukucas na plafon i mozes da prekrijes stvarno ceo veliki krevet sa njom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A komarci grizu li grizu
PostPoslato: Pon Jun 21, 2010 10:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
Mi unutra koristimo raid one kao bocice za sturju tako da smo tamo obezbedjeni ali napolju nam je problem.

Dea uzecu predpostavku da se sirce razblazi sa vodom i tako nanese na telo ILI?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A komarci grizu li grizu
PostPoslato: Pon Jun 21, 2010 12:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Da, razblazi se....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A komarci grizu li grizu
PostPoslato: Uto Jun 22, 2010 12:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Slažem se da su najbolja zaštita mreže (na prozorima, oko kreveta...). Iskreno, ako je nekoga strah od raznih krema i sprejeva onda bi naročito trebao da vas bude strah i od svih mogućih sredstava koje se stavljaju u utičnice. Svojevremeno sam čitala deklaracije na njima i nisam našla nijedno na kome nije pisalo "prostor posle korišćenja xy sredstva obavezno provetriti". To može da znači samo to da ga nije zdravo udisati, a s druge strane i koliki je njegov efekat posle provetravanja.

Elem, postoje mnogi prirodni repelenti tj. na prirodnoj osnovi ali problem je što su svi aktivni uglavnom sat ili dva. Jedini proizvod koji je za moju mlađu ćerku (na žalost samo nju napadaju komarci i to pred jutro) delovao celu noć se zapravo ni ne prodaje kao repelent. To je Neem ulje. Više o biljci "neem" i njihovim proizvodima može ovde da se pročita http://www.avogel.co.uk/neem/NeemFAQ.php . Imaju i repelent, ali taj sadrži alkohol, dok ovo ulje sadrži samo ulja (osnova je bademovo ulje) i mislim da je to mnogo bolje za dečiju kožu. (Da ne zbuni nekoga upozorenje da se drži dalje od dece, mišljeno je da se ne bi deca igrala s njim, popila koji gutljaj i sl.)

Ovim uljem se mažemo svi kada smo u prirodi (za sada prolazimo bez krpelja), a pokazalo se odlično i u borbi protiv mrava u apartmanu na moru.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 62 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: